Portál AbcLinuxu, 15. listopadu 2025 00:40
Tak jsem si zkusil nainstalovat Eclipse s podporou českého jazyka - funguje skvěle, naprosto báječně. Instalovat lze i doplňkové moduly, např. emf, sdo, xsd, GEF, VE, uml2 nebo wtp a to rovněž v češtině. Toto je obvyklá kombinace modulů, které si instaluji a fungují docela spolehlivě. Co mi ale na Eclipse vadí je fakt, že po nainstalování některých modulů (EclipseME, PHPEclipse) přijdu o funkcionalitu některých již instalovaných modulů.
Budu muset ješte prozkoumat, jak tento problém vyřešit a pokud se to podaří, rozhodně budu Eclipse používat, protože jeho možnosti se neomezují jen na Javu. Již nyní lze Eclipse použít jako editor pro Javu, C/C++, Perl, Python, PHP, Cobol a řadu dalších jazyků, tak proč se omezovat.
Tiskni
Sdílej:
<stour>>
Jsem hracicka a mam rad klikatka
</stour>
<rejp>Cekal jsem ze mi nekdo napise neco jako "no to je jednoduche, napred udelas .... a pak .... a pluginy se nebudou tlouct. A zatim tu vidim jen klasicky rozjezd na flame, coze je vlastne lepsi, jestli vim nebo emacs, protoze vse ostatni jsou .... Presne tenhle pristup nekterych "guru" me na linuxove komunite zacina .... krkat a to si myslim ze nejsem zadny zacatecnik.</rejp>
Rád bych ti poradil, ale zatím v eclipse neumím. Eclipse jsem nainstaloval asi před měsícem a pořád se ještě přemlouvám, abych ho pustil a aspoň omrknul, když už ho tolik lidí chválí. Mohlo by se hodit na javu, přeci jen je na ní vim trochu neohrabaný.
Zkus položit normální dotaz do diskuze, připadá mi, že to tam čte víc lidí než v blogu.
Zakladni prostredi je plne lokalizovane, WTP je plne lokalizovane .... Jen bacha na pluginy tretich stran, pokud si je nedko nainstaluje, prijde o rozkosne ceske prostredi a jiz nainstalovane pluginy WTP apod.
Otevřeš jeden zdroják po druhém a přepíšeš
P.S.: Kupodivu jsem nikdy v životě refactoring nevyužil, a to ani tehdy, když jsem dělal v prostředích, které to umožňovaly.
P.S.S.: Eclipse není nejhorší, ale vim je vim. A když jsem dělal ve vývojovém prostředí, které jako editor mělo naintegrovaný vim, to byla radost.
A když jsem dělal ve vývojovém prostředí, které jako editor mělo naintegrovaný vim, to byla radost.Kludne si tu radost mozte uzit aj s Eclipse http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vi-v-eclipse
.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.