Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 12:39
Někdy si tak říkám, kam ten český internet spěje. Včera jsem zjistil, že My.Ego má co do kvality přístupu ke četnářům zdatnou konkurenci. Další příšerností se stává DDWorld. Jak to může někdo číst?
Hulán propaguje Intel + nVidia a jak je vidět i AMD/ATI uřvanci se dočkali. Včera se na tomto webu objevila recenze S3 Chrome GTX440. Ona to není ani tak recenze, jako spíše odkazování se na nějaké internetové testy. Specialitou DDWorldu, jak jsem již zjistil, je neodkazovat na zdroje, což později bylo změněno na uvedení jména webu, ale uživateli najdi si to tam sám. Přestože návrat VIA/S3 do segmentu low-endových karet vypadá slibně, asi proto, že karta poráží HD3470/3450, do té doby opěvovaný kus do HTPC, je S3 GTX440 nazývána tragikomedií a low-endový segment je prý najednou zbytečností. Kde se vezme u "nezávislého" recenzenta takováto nenavist vůči produktu, který nikdy ani neměl v ruce?
Kvůli neopodstatněnému házení hnoje jsem se zaregistroval na webu DDW, abych mohl zkritizovat autorům zmagořený přístup. Jak jsem zjistil, kritika není možná. Zajimavou feature tohoto webu je mazání příspěvků. Použijeme-li vulgární slovo ve spojení s vhodnou společností, typicky nVidia, jsme hlasitě chváleni za jásotu přihlížejících taky-odborníků. Pokud napíšeme totožný komentář ve spojení nežádoucí oblibenou značkou (typicky AMD/ATI), je tento komentář okamžitě vymazán. Je vlastně úplně jedno, jestli jde o vulgární výkřik, nebo kritiku nějaké nekalé praktiky dané společnosti podpořenou peprnějším slovem. Obsah je zbytečný. Chválíš -li tento web nebo tu správnou stranu či značku, jsi pochválen, v opačném případě budiž vymazán. Jak jsem později zjistil, existují jakási pravidla přispívání na tomto webu, kde se uvádí, že kritika autora je důvodem pro vymazání příspěvku. Napíšete-li tedy, že autor nemá pravdu, protože daného výsledku nějaké recenze dosáhl irelevantním měřením, jste okamžitě vymazán.
Nezbývá než DDW zařadit do skupiny myego.cz a živě.cz (kam jak jsem zjistil šéfredaktor taky-odborník rovněž přispívá a strčit jej na black-list. Česká žumpa se zas o něco rozrostla.
Tiskni
Sdílej:
S těmi časy "A" a "B" je to složitější. U mnoha lidí je naopak čas B mnohem kratší než čas A, protože nejprve něco pomalu přeslabikují a pak na to bez přemýšlení reagují - čas B tak souvisí jenom s rychlostí pohybu prstů, nikoliv s rychlostí práce mozku. Pak tady máme ovšem i lidi, pro něž je čas A nulový, protože reagují instinktivně, aniž by četli.
Celé se to pak začne komplikovat, pokud bychom chtěli rozlišovat mezi "čtením" a "čtením s porozuměním" - což je další ze schopností, kterých se lidstvo rázně zbavuje.
kam ten český internet spějeweb...
Čtu MyEgo a mám srovnatelné IQ a přirozeníTa druhá polovina se dá vyložit dvěma způsoby...
Mě úroveň těhlech webů vůbec nepřekvapuje. Prostě puberťáci puberťáků. Koho jiného zajímá výkon počítačů měřený nějakýma bodam podle toho jak fungují v hrách? To je sice rozumné kritérium benchmarku, ale jen tehdy pokud ty hry hrajete.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?
No a pak je tady další aspekt, a to, že v recenzi musí vyhrát vždy MB/GPU/CPU/HDD/... stejné značky jako má autor ve svém počítači, protože by pak ve třídě už se svým PC nebyl tak cool (ačkoliv testovaná a jeho komponenta mají společnou jen značku).
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?Přesně tak. Na světě je přece jen hodně všelijakého zajímavého HW o kterém jsem v životě nečetl a to je dle mého názoru škoda(hlavně protože nemám pořádně co číst). Jakoby snad ani nic jiného než Intel/AMD/nVidia/ATI neexistovalo.
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.Kdybych si neprojel
make menuconfig
, tak ani nevím, že jiný HW existuje.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.