Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 17:53
Do práce jsem potřeboval najít NC editor pro editaci programů na NC stroje. Problém je v tom, ze programy editované ve Windows mají konec řádku CR LF, kdežto Linux jen LF. Nenašel jsem však žádnou možnost, jak běžné editory (Gedit, Scribes) donutit, aby poznaly Windosowský konec řádku a používaly jej. Jasně, jde to konvertovat, ale tento program budou používat lidé, kteří mají problém používat schránku, natož něco dělat na příkazovém řádku.
Jak tak hledám, našel jsem přímo editor pro NC stroje - EdytorNC. Funguje bez problemů, konce řádků jsou CR LF jsou v pořádku, navíc je to program přímo pro editaci NC kódu - má navíc funkce a zvýrazňování syntaxe. Jedinou vadou na kráse je, že je naprogramován v QT3 a v prostředí Gnome vypadá jak "pěst na oko"
Aby nevypadaly programy QT jak ze začátku 90 let minulého století, existuje téma "Polymer", které se blíží vzhledu GTK aplikací. V Ubuntu je přímo balíček v základních repositářích, jinak hledejte na stránkách projektu.
Typickou často používanou aplikací v QT3 je Skype - pomocí Polymeru můžete nastavit aby Skype nevypadal tak škaredě.
.
Jak vypadá program před a po úpravě tématu QT3
.
EdytorNC QT3 standart.
EdytorNC QT3 polymer.
QT config - standart
.
QT config - Polymer
.
EdytorNC QT3 standart.
EdytorNC QT3 polymer.
Tiskni
Sdílej:
niekto vobec pouziva tu "redmontacku"?Pokud nenastavis jinou, je vychozi
Co je vzhled Qt3? U mě Qt3 aplikace odjakživa vypadají stejně jako KDE aplikace.No a u mne vypadaji QT3 aplikace jak QT3 aplikace ( = hnusne ) , protoze KDE jaksi na mem PC neni nainstalovane.
Syntaxe jde upravit.Kecam, jdou upravit jen barvy - spletl jsem si to ze zkousenym Scribes
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.