Portál AbcLinuxu, 8. listopadu 2025 23:48
Od posledního zápisku se toho dost změnilo..
Tak předevšim jsem si před pár týdny pořídil nový výpočetní stroj.. Je to takový mazlíček..
Intel Core2Duo E6400 MSI P965 Neo 2x1024 MB DDR2 Kingston nVidia GF8800GTS
Pak už tu máme za 3 dny (ČT) praktickou maturitu.. Je to 50:50 že si vytáhnu programování PICe (16F84A), nebo nějaký pro mě přijemnější bastleníčko s měřením.. Za 2 roky co jsme to ve škole brali, se mi povedlo tak max rozsvítit LED na portu RB0 tam po mě budou chtít programovat servo. Potěškoště!
Nemluvě o maturitě teoretické.Ta mě čeká 28. května a učit jsem se začal někdy minulý týden. Už jsem se naprosto smířil s tím, že některou otázku, ba celý předmět prostě vynechám a nechám to v rukách osudu.
No ale vlastně ten největší problém vytváří právě maturita- Přítulka. V poslední době se jí nevěnuju tolik, kolik bych chtěl.. Vlastně se jí nevěnuju vůbec. Napřed nemoc zachvátila jí, pak se přesunula na mojí osobu. Ona si celkem opravněně stěžuje na to, že se nevidíme a já nemám srdce jí pořád říkat, že se musím učit a že už jsem to učení kvůli nám odkládal až do května. Prostě je to teď nějak na pytel..
Takže moje otázka zní!! Jak jste se na maturitu učili vy? Nechali jste to na poslední chvíli, nebo stres probíhal od už od ledna?
A jak vůbec vnímate maturitu? Komedie, stres, nebo cesta samotným peklem?
Tiskni
Sdílej:
Tak hlavně sranda bude jestli mě nevemou na tu vysokou..
To abych šel dělat..
kazdopadne je blbost neco UPLNE vypustit, radsi se nauc ke kazde otazce 2 vety nez k nektere nic. aspon teda si myslim ze by to tak mohlo fungovat, doufam ze me to vyjde...
ehm
Nedoporucoval bych se na neco uplne vykvaknout...aspon nejaky "outline" se nauc. Jak budes stat a mlcet, ses mrtvej muz.
). K matuře jsem šel zcela v poklidu vyrovnán s osudem a smířen s faktem, že maturu z ruštiny budu tak jako tak dělat v září, protože to pro mě vždycky byl a je cizí jazyk.
V technických předmětech jsem si byl jist, ale ta čeština.. Sice byl fakt že maturitní písemku jsem měl prý z celé průmky napsánu jediný za dva, zatímco zbytek studentů dosáhnul max. na trojku, jenže na nějaké biflování dat jsem nikdy nebyl.
Náhoda tomu chtěla, že když jsem si postesknul kamarádce: "To se někdo má, jak si vytáhne otázku co mu sedí (o níž jsem si myslel že bych snad i dal), zatímco já si beztak vytáhnu nějakou blbou sedmnáctku". Ta nakoukla do svých papírů a prohodila: "Bezruč, Tilschová, Martínek.. to není tak špatný." No a taky že jo. Vytáhnul jsem 17, vyhrknul ze sebe ta tři jména a to bylo asi tak vše. Stačilo to. Dokonce i ta ruština mi byla udělena - zřejmě z milosti.
Sranda je, že dnes vím o oné zmíněné trojce spisovatelů mnohonásobně víc (a nejen o nich, ale o celé té skupině slezských buditelů) než možná i leckterý vyučující. Jenže to už je jiná pohádka..
Ve vysledku jsem za posledni den precetl pul cestiny a zbytek (anglina, matika a fyzika) tak nejak nebyl potreba..
Pritelkyne by mela docasne prestat existovat, minimalne o svatem tydnu, mozna i par dni pred nim.Tak tak, já už takhle neexistuju nějakou dobu
Zkouším se vetřít, ale zatím bez úspěchu. Ale příští týden v pondělí, až milá odmaturuje, snad už zase existovat začnu
, nebo
. Nemyslel jsem to zle, fakt.
)
Každopádně díky za přání.
Co se mě týče, teď mám docela dobrou náladu. Kupodivu. Nic hotového, kupa práce přede mnou. Mám toho tolik rozdělaného! Grafický design mého zápisníku (po maturitě tam začnu i přispívat
), nějaké programování, pár knížek (včetně Koránu, Mein Kampf a Bible -- těšte se na zápisky
), pár filmů (mimochodem, 26. dávají na Primě Návrat krále), pak taky škola (ehm
), nějaká brigádička pro lenocha za móc peněz, dále cyklistika, možná nějaké ženské, rokenrol atd. Znáte to.
Po maturitě se začnu cítit jako člověk. A kdo bude něco namítat, tomu dám přes držku!
(Technická: zapomněl jsem tam napsatDíky za tu technickou, nebo
. Nemyslel jsem to zle, fakt.
)
Po pravdě řečeno, nesedělo mi to ani na tu myšku vyprovokovanou maturitou k agresivitě
A hodně štěstí přeju i ostatním zdejším i nezdejším maturujícím (v čele s mou milou)! Myslím, že když má člověk alespoň trošku čisté svědomí, tak se není čeho bát. I když maturita je hlavně o tom strachu, takže to jsou plané pindy
Po několika zkouškách na VŠ navíc můžu směle prohlásit, že řeči rodičů/učitelů o tom, jak budou zkoušky ještě horší a stresovější - to je blbost!
Pro mě osobně nebylo nic horšího než maturita
Jinak tu Bibli a Korán máme společné, taky se na to o prázdninách chystám (i když to spíš vidím na učení se na opravné termíny zkoušek v září
, teda spíš
)
Akorát bych pro tu četbu upřednostňoval spíš tu Bibli -- kdo ví, co by si lidi pomysleli, kdyby spatřili nějaký maníky předčítat si z Koránu nebo z Mein Kampf
Kór v dnešní neklidné době
Navíc by bylo podivné, kdyby pak vyšlo najevo, že jedním z těch zúčastněných byl Ubuntista
Mein Kampf se totiž s poselstvím a s původem slova "Ubuntu" moc neslučuje
No a v druhe pulce svataku jsem braval cestinu, notasek, Matonku, cigara a deku, sedl do auta a jel k lesu. Tam jsem lehl na deku, z notase pustil Landu nebo Rammstein a valil cestinu. Matiku, Anglinu a informatiku jsem celkem umel. Otazky a odpovedi do informatiky jsem si jako informatik umistil na web
Vysledek: za 7.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
)
Dále. Tuším, jaké otázky budou o zeměpisu, a tak se mu mohu věnovat méně. I když, otázky jsou zhruba ve tvaru "východní Asie", tzn. nějaká práce to učitě bude.
Mám strach z angličtiny. Ne, že bych až tak neuměl anglicky, ale já se strašně stydím mluvit před lidmi -- ještě k tomu cizím jazykem... Tam mě ale kdyžtak podrží obrázek; zkoumat svátky v USA mě fakt nebere (a nechápu tuto část ústních zkoušek).
ZSV znamená hodně materiálu k učení, ale já si dost pamatuju z hodin.
Co se týče přípravy na maturitu, tak jsem ještě nezačal. Respektive, mám zpracované okruhy na češtinu, ale to je tak všechno. Vzhledem k situaci se zeměpisem se domnívám, že mi na něj stačí půl dne až den. Angličtina bude tíha -- ještě ani nemám okruhy.
ZSV je loterie.
Abych byl upřímný, stačí mi maturovat za 16.
(A to ani nemluvím o tom, že 26. dávají Návrat krále. :-P)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.