Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 09:22
Zdravim
Přináším jeden zážitek z práce. Chraň pánbůh abych to prováděl na svém počítači.
Dostal jsem za úkol přeinstalovat jeden komp s woknama, že je to zavirovaný nebo co (to víte, AVG je velmi kvalitní antivir...). že mám naházet data na Dčko a komplet přeinstalovat.
Tak jsem i učinil, spustil instalaci a co nevidím, nabídka disků nerjprve D: a pod ním je C:. No co vybírám C:, volím formát a instaluju.
Už asi tušíte, co mi ta kreténská parodie na operační systém vyvedla, celý D je zformátovaný a data jsou pryč. V nově nainstalovaných woknech jsou původní disky přehozený. To co předtím bylo C se systémem je teď D a to co bylo D s daty je teď v háji a zubí se na mě písmenko C.
Ještě že by nějaký data mohli být i na síťovým profilu.
A nakonec za to můžu samožřejmě zase já...
Zdeněk
Tiskni
Sdílej:
/dev/sda1
a /dev/sdb1
? Nehledě na to že když tam připojím nějaké mass storage zařízení poprvé tak mi ho zasadně připoji namisto substovaného disku a je nedostupné, dokud mu ve správě disků nezměním písmeno.To není místo substovaného disku, ale na první písmenko po souvislých písmencích od C: obsazených harddisky, CD-ROMy a spol. To, že je na tom písmenku už substovaný disk nebo síťový disk je Windowsům úplně jedno. Takže pravidlo pro přiřazení písmen síťovým a substovaným diskům zní – nechat mezi nimi a HDD a CD atd. alespoň tolik volných písmen, kolik předpokládáte současně připojených externích "disk". Pozor na to, že třeba paměťové čtečky se mapují třeba na 4 písmena. Z toho důvodu občas odsouvám CD-ROMky nebo vypalovačky na konec abecedy, aby mezi harddisky (třeba C: a D:) a síťovými disky byl dostatečný prostor…
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.