Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 10:52
Pomůže všech kanálů zapojit sériový odpor (co nejblíže vstupu) a paralelně ke vstupu připojit malý keramický kondenzátor. Vznikne tak dolní propust, která utlumí vf. signály. Kmitočet dolní propusti není kritický, osobně bych ho volil tak nějak kolem 30kHz, což by při odporech např. 2K2 odpvídalo kapacitě cca 2.2nF.Napadá vás něco lepšího?
Tiskni
Sdílej:
praskaji jenom pri zmene hlasitosti nebo stale? jakeho charakteru je praskot?Je to takové chroupání jako když zastrkuji audiokabel – akorát se to děje samo od sebe, aniž bych točil s potenciometry nebo dělal něco jiného. Zdrojem toho chroupání je počítač, když odpojím audio kabel, tak reproduktory nechroupou, a když je připojený a počítač běží na baterku a ne ze sítě, tak taky nechroupou. Děje se to jen někdy, teď zrovna ne, stejně jako to rádio, hlavně večer.
Některé laptopy mají zdroj ve třídě II - označen symbolem "čtvereček ve čtverečku", ty nemají PE spojen s GND napájení a zemní smyčka nevznikne. U ostatních se ti může stát, že se ti dostane plné síťové napětí do laptopu a bude to jeho poslední veselej kousek. Tvůj možná taky.
Pokud se to děje nezávisle na tom prvním rušení, může to být způsobené nějakou konstrukční chybou nebo zvláštní shodou okolností v připojení zesilovače..Tohle dělá spousta starých zesilovačů, stačí na vstup připojit drát a ze vstupní části se stane vlastně krystalka (usměrnění a dolní propust).
>>> a program ani neřekne proč,
Totez jako ve windows se nedozvite ktery program pouziva USB flashdisk kdyz jej chcete bezpecne odebrat.
To ze pada SW je casto chyba HW (chyby v RAM .....)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.