Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 09:06
ze jmena bloku to bylo partné : test2
Jinak tohle je parádní blog, spíše to beru jako ukázkovou security kapitolu. V porovnání s blogy typu "Zkoušel jsem Gentoo, tak a tak...." je tohle alespoň něco pořádného.
Já bych v blocích psal samí blbosti, tak jsme s tím radči ani nezačal.
ze jmena bloku to bylo partné : test2Co je patrné? Copak nemůže být testovací zápisek v normálním blogu? Je nutné kvůli tomu vytvářet nové konto a k němu nový blog a zasírat tak abclinuxu mrtvými účty?
proste musis sa na nieco stazovat, tak si najdes hocijaku blbost.a) Proč myslíš, že si musím stěžovat? b) Nepovažuji to za blbost, proto o tom mluvím.
keby si chcel, tak to zmazat ide.Ano, technicky to možné je, ale udělat to nemůžeme, protože bychom tím smazali komentáře dalších uživatelů.
na abicku su doslova stovky nepouzivanych kont a urce velka kopa nepouzivanych blogov.A protože jich tu je spousta, tak jeden další už nevadí? Já bych raději, kdyby tu nebyly žádné nepoužívané účty a žádné nepoužívané blogy. Takže mi vadí každý další.
chces mi povedat, ze do majitela kazdeho jedneho z nich si tiez takto 'huboval' ako teraz do mna ? pochybujem o tom..No vidíš, pleteš se. Kdykoliv jsem si všiml, že někdo založil zbytečně nový účet, tak jsem ho na to upozornil a zeptal se, co ho k tomu vedlo. Kdykoliv někdo napíše požadavek, abych nějaké dva účty sloučili a ten starší (ke kterému třeba zapomněl heslo) vymazali, tak se to snažíme udělat. Takže jsem si nezasedl na tebe. Napsal bych to stejně komukoliv jinému - a nebylo by to poprvé.
Je to takový problém, že někde v DB je pár řádků navíc?Ne. Ale třeba v přehledu všech blogů to už tak jedno není.
kdybyste CHTĚLI, aby to šlo smazat (i přes to, že tam jsou komentáře), tak by to šlo. To víme oba dva.No samozřejmě, že by to technicky šlo. Ale tím bychom smazali komentáře všech těch lidí, kteří na zápisek reagovali - a proto to nemůžeme udělat. To víme oba dva, že? Já nemám nic proti zápisku, odhalení chyby v abíčku, ani proti diskuzi pod tím (naopak to oceňuji a jsem rád, že na to azurit upozornil). Mně vadí jen to, že kvůli tomu byl zbytečně založen další účet a blog.
Nemyslím, že tohle je dobré přirovnání. Hodilo by se spíše něco jako:
"Kdyby každý položil na ulici prázdnou krabici, neměl by je právě orgán k tomu pověřený sebrat a vyhodit?? I kdyby byly plné bordelu."Za předpokladu ignorování ideálního stavu neexistence nežádoucích krabic
neuvedomil si jej mozne nasledky (a vlastne preto jej nevenoval az taku pozornost, aku si 'zasluzila').Což je mimochodem hezký praktický příklad toho, proč raději než si s chybou nejdřív „pohrát“ je lepší nalezenou chybu rovnou oznámit adminovi nebo autorovi, který si asi snáz dovede dát dohromady možné následky. A to teď nemyslím jen tento konkrétní případ, ale obecně.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.