Portál AbcLinuxu, 22. července 2025 15:37
jestli to nebude tím, že uživatel místo 50 doplňků, které nepotřebuje (Opera), nainstaluje 10 jiných podle svých osobních potřeb (Firefox)
Blbové jsme oba
Mě přijde složitá Opera. Ale možná bych ji mohl znova po 20 zase jednou zkusit... alespoň je to Qt, že ...
To pismo se mi teda vubec nelibi v Opere, je strasne rozmazane ... asi nejaky boostly antialiasing. V FF je pismo vyhlazovane jen decentne ...
www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/252020 Nějak takhle rozmazané?
Jj, myslim, ze je to to same, co u me.
Nikdy se mi nepodařilo nastavit fonty v Qt aplikacích tak, aby byly shodné se současnými Gtk. Kdoví, proč tomu tak je.
To bude subjektivní. Mě osobně by vyloženě nevadil ani ten "styl" Opery (ačkoli ostré tenké písmo ve FF je mi milejší), ale v jednom systému bych rád měl písmo nastavené stejně.
Je to o tom, ze FF do zacatku umi malo a uzivatele si pridavaji postupne nove doplnky , takze se ho uci pozvolna. Opera hodne z toho umi hned, ale pro noveho uzivatele je to napor.
Do firefoxu se hlavně doplňky přidávají snáz, a konfigurační dialogy opery mi přijdou někdy nepřehledné.
Já to neumím.
No, ono to staci najit na netu a kliknout na odkaz. (jde to ale i pres nastaveni ...)
Ano
http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/p/firefox/
Vsechny rozsireni na onom odkazu jsou kompletne lokalizovane do cestiny.
tak nevím. jsou činsky nebo česky?
To bude angličtina. Když jsme to brali chyběl jsem
Diakritiku znam a obcas i pouzivam. To, ze umim anglicky neznamena, ze ji musim pouzivat.
Vse je o preferencich. Pokud mas 512 MB RAM a zaroven potrebujes mit najednou otevrenych 50 tabu, Opera je asi pro tebe vhodna (Links bude jeste lepsi, ten ti jich zvladne aspon 500!).
U me to uz okolo desitky zacina byt neprehledne a stejne z nich aspon polovinu nepotrebuju (na takovy multitasking fakt nemam mozek ...).
No me Opera vzdy prisla jednodussi, rychlejsi, efektivni. Spis jde o to ze dnesni PC uzivatele nejsou schopni myslet systematicky.
Tyjo... to by v tomhle případě docela sedělo, ne?
Původní významy jsou podle OED jiné, ale toto by odpovídalo tomu, co píšete: To sleep in one's clothes on the same bed or couch with (as was formerly customary with persons of opposite sexes, in Wales and New England).
Connor also attacked Opera's claims that bundling harms competition. "Opera's asserting something that's provably false," Connor said, referring to Firefox's ever improving market share, which now stands at just over 20% worldwide. "It's asserting that bundling leads to market share. I don't know how you can make the claim with a straight face," he said.Menší podíl firefoxu, který je zadarmo a propagován dobrovolnickou kampaní, je imo těžko důkazem toho, že bundlování ie k windows jako majoritnímu operačnímu systému nevede ke zvyšování podílu ie. Z historických čísel ie vs. netscape jasně vyplývá, že bundlování vede ke zvýšení podílu na trhu.
A jak tedy vysvětlíte, že oproti Firefoxu Opera po 10 letech kromě mizerného podílu na trhu není schopna oslovit ani odborníky?
Já netvrdím, že Opera nemá existovat, nebo že nikomu nevyhovuje nebo že je špatná. Ale pohádkám o tom, že by se prakticky celá odborná veřejnost nechala strhnout marketingem a nedoporučovala nejlepší věc, prostě nevěřím.
Nedal. Nedivil byste se, kdybyste se na ty odkazy aspoň obtěžoval podívat a porovnat.
Jinými slovy je naprosto žalostné, že PR oddělení Opery už asi 5 let let musí webovou stránku s úspěchy Opery vycpávat prakticky výhradně oceněními mobilní verze a není schopno (nemůže) tam umístit vůbec nic lepšího. Jaký to propastný rozdíl oproti stránce s úspěchy Firefoxu, kde se s těmi méně významnými ani nechlubí, přestože Opera ano (např. Download.com Top Rated a další).
Mě přijde smutné to, že existují lidé, kteřé nemohou unést, že je něco úspěšné a sebevědomé natolik, aby si vystavilo ocennění tak jako sportovci medaile nebo Stanley Cup není schován nikde ve skříni nebo pod postelí ale ve výkladní skříni, kam patří. To je totiž normální.
Menší podíl firefoxu, který je zadarmo a propagován dobrovolnickou kampaní, je imo těžko důkazem toho, že bundlování ie k windows jako majoritnímu operačnímu systému nevede ke zvyšování podílu ie
nie vsade je to dokazom ,ale niekde je
Pre porovnanie si dovolíme pripojiť aktuálne štatistiky z návštev serverov Živé.sk aj MobilMania.sk. Z nich vyplýva, že medzi prehliadačmi sa najlepšie darí Firefoxu, ktorého verzia 3.0 má podiel na trhu okolo 42 percent, resp. tesne pod 40 percent v prípade MobilManie. Firefox 2.0 je stále ešte dosť používaný – 5,5 až šesť percent našich návštevníkov využilo pri prístupe na naše stránky práve starší Firefox.
Ďalší dôležitý hráč je IE, ktorý má celkovo podiel 33,1 percenta. Novšia verzia IE7 si môže na svoje konto pripísať podiel 17,3 percenta, IE6 14,6 bodu. Podobné výsledky sú aj MobilMania.sk, no IE6 má tam podiel 16,5 percenta a zaostáva za IE7 menej. Už tradične sa dobre darí aj Opere, ktorú využíva k prehliadaniu našich stránok cez 14 percent návštevníkov. Verzia 9.6x má 10,3 percenta.
Pri operačných systémoch sa jasne darí platforme Windows, ktorú využíva (má na počítači nainštalovanú) 97 percent návštevníkov Žive.sk aj MobilManie.
www.zive.sk/Spravy/Firefox-30-ma-nasliapnute-byt-dvojkou-trhu/sc-30-a-281195/default.aspx
Ake dominantne postvene IE je tu?
a vy bratia ste na tom podobne
www.atinternet-institute.com/en-us/browsers-barometer/firefox-march-2008/index-1-2-3-127.html
Prekvapuje me ze nikdo nezminil hlavni rozdil mezi operou a FF - ze opera neni open source. Osobne to povazuju za dost zavazny problem a hodne se divim ze nekdo ma odvahu pouzivat tak citlivy software jako webovy prohlizec aniz by mel alespon elementarni jistotu co mu tam vlastne bezi. Vy co Operu pouzivate - opravdu vam to nevadi??
http://hackademix.net/2009/02/07/browser-plugins-add-ons-and-security-advisers/
No já nevím, ale moje praxe je spíš opačná. Když občas vlezu do Opery, tak se mi stane, že musím zpět do Firefoxu. Naopak když jsem v lišákovi (95+%), tak se mi ještě nikdy nestalo, že bych kvůli něčemu musel do Opery...
Ano, chceš dodat screencast, abys nevypadal jako debil?
To ze osobne zdrojakum nerozumite nemusi byt dulezite. Dulezite je aby jim rozumel vas dodavatel (distributor). Ve chvili kdy firefox je distribuovan jako soucast distribuce, upraven pro konkretni distribuci a rekneme alespon elementarne zkontrolovan (a to kazdym distributorem), mam k nemu mnohem vetsi duveru nez closed source opere kde musite verit jen nednomu jedinemu zdroji (vyrobce).
Jinými slovy producentovi software nevěříte, ale distributorovi ano. Proč ne, je to vaše volba – já jsem reagoval na příspěvek xm, který vyzněl tak, že nevěří nikomu. O tom, že distributoři „alespoň elementárně kontrolují“ veškerý software, který distribuují, silně pochybuju.oprávněnost tvojí pochybnosti mohu osobně potvrdit já jsem například nedávno zařadil přehrávač qmmp do EPELu, a jestli si někdo myslí, že jsem přečetl o jediný řádek kódu více, než bylo nutné k tomu, abych byl schopen to opatchovat, aby to šlo zkompilovat proti RHEL+EPEL 5, tak je teda hodně naivní ... jestli je tam nějaký backdoor, čert ví, já C++ ani pořádně neznám, natož abych dělal code review (ok, ještě tak bych zvládl posadit se na síť s Wiresharkem a kontrolovat, s čím a jak komunikuje, ale k čemu by to bylo, když není žádná jistota, že by se backdoor aktivoval zrovna jak budu sniffovat)
Mitchell Baker, ředitelka Mozilla Foundation, s rozhodnutím Evropské komise souhlasí.
Last month the European Commission stated its preliminary conclusion that “Microsoft’s tying of Internet Explorer to the Windows operating system harms competition between web browsers, undermines product innovation and ultimately reduces consumer choice.”
In my mind, there is absolutely no doubt that the statement above is correct. Not the single smallest iota of doubt. I’ve been involved in building and shipping web browsers continuously since before Microsoft started developing IE, and the damage Microsoft has done to competition, innovation, and the pace of the web development itself is both glaring and ongoing. ... Questions regarding an appropriate remedy do not change the essential fact. Microsoft’s business practices have fundamentally diminished (in fact, came very close to eliminating) competition, choice and innovation in how people access the Internet.
... Microsoft promoted IE through activities that the US Department of Justice and the U.S. Courts determined to be illegal. As result, Internet Explorer ended up with well over 90% market share. Once this happened, Microsoft stopped browser development; even disbanding its browser team. The product stagnated and then became a prime vector for bad actors to inject spyware onto consumers’ computers. There was no meaningful response or innovation from Microsoft. Despite this, there was no effective competition from the marketplace, no commercial entities gaining success with other products. This is not surprising — I don’t think there has been a single example of anyone ever regaining market share from a Microsoft monopoly until Mozilla Firefox.
As it turns out, Microsoft hasn’t succeeded in stamping out all competition. Firefox has made a crack in the Microsoft monopoly. And, given a choice, a significant part of the European Union citizens have opted to use Firefox. This does not mean Microsoft’s activities haven’t done significant damage, or aren’t still benefiting Microsoft in ways that reduce competition, choice and innovation.
Equally important, the success of Mozilla and Firefox does not indicate a healthy marketplace for competitive products. ...
Second, non-profit or not, Mozilla Firefox is an anomaly — the only product so far to even dent the competitive advantage Microsoft created for itself through its tainted activities. A single anomaly does not indicate a healthy, competitive, or innovative system.
Third, the damage caused by Microsoft’s activities is ongoing. Mozilla Firefox has made a crack in the Microsoft browser monopoly. But even so, hundreds of millions of people use old versions of IE, often without knowing what a browser is or that they have any choice in the quality of their experience. This makes it very difficult to bring innovation, choice or improved user experience to vast parts of the Internet.
The extent of the damage is so great that it makes it difficult to figure out an effective and timely remedy. I believe it’s worth some effort to try. It’s easy to look at Firefox market share and assume the problem is gone or the damage is undone. But that’s not the case. The drag on innovation and choice caused by Microsoft’s actions remains. At Mozilla we work to reduce this drag through direct action, and the results are gratifying. If the EC can identify an effective remedy that also serves to improve competition, innovation and choice, I would find it most welcome.
...
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.