Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Možná trochu kontroverzní, ale vlastně proč ne?
Ahoj! Chtěl bych si pořídit notebook na běžnou domácí práci - Přehrávání filmů, mp3, internet a občasné hraní starších her (Half-Life 2, Stalker, Left 4 Dead, Warhammer, Call of Duty 2..) . Cena max 15 000 Kč . Bez OS, jelikož používám Linux. Vynechte prosím značky - Asus, Acer.
Zatím se mi líbí celkem tento Gigabyte - gigabyte-q1580l-424dcz a ještě více tento - Gigabyte
EDIT: Takže jsem ve finále vybral dva kandidáty - Ačkoliv jsem nechtěl Azhnuse (Asuse), jednoho jsem vybral- ASUS K50AB-SX044 a soupeřem je HP ProBook 4515s
Pro Asus hovoří lepší grafická karta. Zase ale má slabší procesor... HPčko má pro změnu horší grafickou kartu, ale zase lepší procesor...
Večer přijedu domu a nafotím to. Ten balíček jsem již před týdnem odesílal. Ozvu se vám hned jak bude volno. Hned co to opravím vám to zašlu. Ve 4 hodiny tam určitě budu. Na tuto členskou kartu u nich dostanete slevu. Půjč mi tu knihu a hned co jí dočtu vrátím..
Zde přikládám slíbený návod pro hacknutí telefonu pod operačním systémem GNU/Linux. Vyzkoušeno na české G1, pod operačním systémem Ubuntu 9.04
Protože se mi ani trochu nelíbí politika Google v otázce šíření aktualizací, nebo placených aplikací v Marketu, rozhodl jsem se pro root telefonu. Ale pro Linuxový telefon NENÍ Linuxový návod.
Mám ho už plné zuby a tak hledám náhradu
Věčně si dělá co chce. Myslí si, že je chytřejší než já a tak mi za "1." hned napíše "2." nebo z "18.01" hned udělá "18.01.2009" Většinou taky velmi rád rozhodí dokumenty. Jednou posílám životopis a přijde jim rozhozený. Jindy zase vyplním dotazník a když jim přijde co myslíte? Je rozhozený.. A aby toho nebylo málo, tak to občas druhé straně taky nejde otevřít.. Protstě toho mám plné zuby a tak bych chtěl vědět co za kancelářský balík používáte vy? Nejlépe pro prostředí GNOME..
Chtěl bych si pořídit HTC Dream, alias T-Mobile G1.Ale jednu věc nechápu..
Ahoj všem! Rozhodl jsem se koupit novou sestavu a potřeboval bych poradit
Za těch několik let se mi podařilo pod Linuxem rozchodit úplně všechno.. Někdy bylo třeba laborovat několik dnů, ale pak vše jelo. Jenže teď na něco nemůžu přijít
Dnes to bude jenom takové krátké zamyšlení o použitelnosti Wine.
Chtěl bych si rozšířit trochu znalosti a naučit se nějaký nový programovací jazyk. Ale jaký zvolit?