Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Je to věc tak komická, že mě to posadilo na prdel..
V minulém zápisku jsem řešil problém s 5.1, kdy mi hrálo všechno kromě středu a subwooferu. A teď se podržte- Chtěl jsem dnes odpojit konektory a přitom hrál Juk.. Všechny konektory jsem jenom tak trochu povystřil (cca do půlky) a hraje to 5.1!!!!!!!!
Ale pozor! Jakmile zasunu jeden z konektorů zase úplně do zdířky, 5,1 to hrát přestane. To je co? Co vy na to? A co asi Jan Tleskač.
Škoda, že to nejde takhle nechat.. Hned by bylo po problému.
Tiskni
Sdílej:
???
sory, ale to je imho ptakovina...
1. pod Winckama funguje 5.1 i s plne zasunutyma konektorama
2. kdyz je do pulky povystrcis, tak by ti (logicky) mel prestat jit signal z jednoho kanalu, takze i kdyz ti to pak bude hrat "5.1", tak (nejmin) jeden z kanalu si bude muset vycucat zvuk z prstu (z tech ostatnich).
Jestli to byl pokus o ironii tak promin, nepochopil sem :)
Skus este otestovat kazdy kanal zvlast, ci hra kazdy. Pretoze ked konektor povitiahnes tak sa v urcitom momente na konektore skratuje "lavy" a "pravy" kanal a do oboch ide len jeden z nich. Takze sa zda na prvy pohlad ze hraju oba kanaly, ale ide do nich ten isty signal...
Na prilozenom obrazku je priblizne naznacene co myslim. (nacrtnuta priblizna funkcia konektoru)
Taky jsi ho mohl nechat při tom, že mu to hraje 5.1, když to nepozná a on by tu nedělal na fóru problémy s tím, že linux fuj, protože nehraje 5.1 a přinutit ho k tomu je dílo nadlidské. (((:
mě takhle blbnul mikrofonní vstup, taky šel jen povytažený. Bylo to prohozenýma drátama v propoji mezi konektorama zvukovky a předním panelem. Ale to asi nebude tenhle případ, to já jen tak že záhady někdy můžou mít jednoduchou příčinu.
Já myslím, že toto jsou právě případy vysvětlující http://www.abclinuxu.cz/forum/show/254064#6