Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Protože se mi ani trochu nelíbí politika Google v otázce šíření aktualizací, nebo placených aplikací v Marketu, rozhodl jsem se pro root telefonu. Ale pro Linuxový telefon NENÍ Linuxový návod.
K dnešnímu dni se dá vytvořit tzv. Gold Card pro root za pomocí obyčejného PC (již není potřeba WM zařízení). Vyšla proto řada skvělých návodů, bohužel všechny pro Windows. Snažím se marně najít nějaký Linuxový. Jsem už tak zoufalý, že právě stahuji WIndows 7 RC a pokud se mi nepodaří najít nějaký funkční návod, večer Ubuntu smažu a až do roku 2010 si budu užívat platného klíče na Win. To je tedy situace Nechtěl by se někdo zhostit té úlohy a napsat návod pro rootnutí pod Linuxem? Klidně bych obětoval nějaké pivko.
Tiskni
Sdílej:
to netušim. Já sem už tak často nechodím
Ještě kdybych tomu tak rozuměl
špatně hledáš...
http://androidforum.cz/n%C3%A1vod-jak-vytvo%C5%99it-g1-goldcard-bez-wm-linuxu--t942.html
přečti si to celé...
Ne, špatně nehledám.. Tu otázku s Linuxem na straně 2 jsem psal já Bohužel je tam stále problém:
lukas@lukas-desktop:~/Plocha/Android/tools$ /home/lukas/Plocha/Android/tools/adb shell
* daemon not running. starting it now *
* daemon started successfully *
error: device not found
killni ten adb proces co ti ted bezi, a udelej nejdriv "adb start-server" na roota, nemuzes startovat adb server pres uzivatele, protoze pak ti to zarizeni nenajde
Vyřešeno, rootnuto. Napíšu na to návod.
Protože se mi ani trochu nelíbí politika Google v otázce šíření aktualizací, nebo placených aplikací v Marketu, rozhodl jsem se pro root telefonu.Co presne znamena ta "politika"?
Protože se mi ani trochu nelíbí politika Google v otázce šíření aktualizací, nebo placených aplikací v Marketu, rozhodl jsem se pro root telefonu.Co presne znamena ta "politika"?
Downgrade na starší verzi FW je ta horší a starší varianta. Nyní to jde celkem pohodlně. Večer hodím návod jako nový zápisek.