Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No zrovna HTC ale (zatim) hulí málokdo
No, já bych věděl. Když jsem viděl technické parametry u T-Mobile, přišly mi trošku vykuchané. A to T-Mobile uvádí zhruba jedno procento u všech telefonů. Pak mi byl nápadný odkaz na FAQ, který se u jiných přístrojů jaksi nevyskytuje. Tak jsem ze zvědavosti FAQ otevřel a — — podle mého názoru měl telefon vyjít na trh až tak za dva roky (diplomaticky řečeno).
Takže — dovedu si představit, že ten, kdo si ho koupí, je právem zklamaný.
Za přibližně tu samou cenu si spíš kup Nokii E71 a chybu určitě neuděláš.
Zase na druhou stranu musím uznat, že si z telefonu aspoň zavoláš. Kolega má Open Moko a nějak mu nejela hlasová část. Pak to opravil, ale má to echo jak kráva, takže stále nepoužitelné. Nakonec to snad vychytal, ale — — no uznejte sami.
Největší problém vidím v tom, že lidi tyhle nedodělky nejen kupují, ale ještě za ně hajlují. Když si pak chci po pěti letech koupit nový přístroj, propálim měsíc čtením recenzí, abych odfiltroval vyložené zmetky.
No, tak jak jsem to pochopil, tak nějak Bluetooth se nevede, telefon nemůže sloužit jako modem… Toto považuji v dnešní době za samozřejmost. Dále ty hlášky typu "čekejte na update firmwaru" na mě působí, že je to nedodělaný. Koukám, že něco už vychytali. Zbývá už jen lokalizace. http://tmobile-g1.symbio.cz/nejcastejsi-dotazy.html
Aspoň je pozitivní, že to napíšou narovinu.
Více informací v článku T-Mobile G1 s Google Android.
Největší problém vidím v tom, že lidi tyhle nedodělky nejen kupují, ale ještě za ně hajlují. Když si pak chci po pěti letech koupit nový přístroj, propálim měsíc čtením recenzí, abych odfiltroval vyložené zmetky.
A v jiných telefonech než je OpenMoko, cokoliv Android-based nebo něco LiMo-kompatibilního se pohrabeš v systému? Jako vývojářská/geekovská hračka je to super.
flejmu na tohle tema uz bylo dost...
Né, nebylo
Dle mého to má prostě hafo nedodělaných funkcí, jenom je třeba aby to vývojáři "povolili" tím, že to doprogramují. V tomto ohledu si klidně počkám..
Ony ty funkce se nepovolí tím, že je vyvojáři doprogramují. Ony tam ty funkce třeba jsou, ale z nějakých podivných právník důvodů se používat nesmějí.
Například tato citace z iPhone SDK Agreement:
- For Applications that use location-based APIs, such Applications may not be designed or
marketed for real time route guidance; automatic or autonomous control of vehicles, aircraft,
or other mechanical devices; dispatch or fleet management; or emergency or life-saving
purposes.
Takže TomTom vyvíjel GPS software skoro zbytečně, teď jej může šířit jen neoficiální cestou.
Nebo další:
3.3.1 Applications may only use Published APIs in the manner prescribed by Apple
and must not use or call any unpublished or private APIs.
Právě tyhle unpublished or private APIs objahují zajímavé funkce. Někdy se používají, protože iPhone Simulator se chová v některých případech jinak než skutečné zařízaní (například nemá implementovánu část pro akcelerometr, takže nefunguje správně přepnutí do Landscape modu).
A řešení?
Jailbrake
Pokud Apple nezveřejní API pro bluetooth, tak nikdo takový program neudělá (respektive nemůže ho distribuovat přes App Store). A že by sám Apple někdy něco takového vytvořil se mi nezdá, moc to nezapadá do jeho filozofie.
- For Applications that use location-based APIs, such Applications may not be designed or
marketed for real time route guidance; automatic or autonomous control of vehicles, aircraft,
or other mechanical devices; dispatch or fleet management; or emergency or life-saving
purposes.
Proč mám takový pocit, že v tom zase mají prsty patenty toho zpropadeného Microsoftu?
Ze začátku jsem ho bral jako mulltimediální cihlu. Také jsem váhal jestli iPhone nebo ten HTC Dream, ale už kvůli principu jsem vzal HTC.Cihlu?
Víš, ono když máš denně do práce tahat jeden až dva notebooky, tak je člověk rád, že pomalu na každym konektoru a plastu ušetří pár gramů. Dohromady to totiž dá klidně i kilogram — a ten je už znát.
No tak to je hodně nedodělaný.
Já bych se to nebál prohlásit za průser.
Jen tak pro informaci, po vánocích jsem si pořídil Nokii E71 a jsem nadšený. Z webu Nokie jsem stáhnul plug-in pro iSync a jede to naprosto nádherně. Kalendář, kontakty… Kdybych si nainstaloval dodatečný nástroj od Nokie, tak mi to synchronizuje i Bookmarky ze Safari a z iPhoto a iTunes můžu spravovat multimediální obsah (zkoušel jsem to, ale na nový stroj již neinstaloval, protože to nepotřebuju). Zrovnatak připojení do internetu přes Bluetooth funguje perfektně. USB v režimu Mass Storage podporuje USB 2.0.
Co se výdrže na baterii týče, mobil nabíjím po pěti dnech. Ráno si čtu poštu a brouzdám po webu (prohlížeč je perfektně kompatibilní, postavený na WebKitu), během dne telefonuju (přes 3G) a večer doma přes WiFi. Na dobrou noc poslouchám internetové rádio. (Mimochodem, integrovaný mailový klient podporuje POP3(S), IMAP(S) a SMTP(S) přes SSL/TLS).
Co se rychlosti Symbianu týče, jsem nadmíru spokojený. Rychlost je perfektní. Dodaný QuickOffice perfektně zobrazuje Billova hovna (wordové a excelové sračky), Adobe Pocket Reader PDF soubory… Integrovaná GPS s navigací je velmi kvalitní, za pár šupů si člověk může dokoupit mapy pro téměř celý svět.
Takže — jestli někdo hledá telefon na práci (jestli to jde zkurvit nějakym "eseshákem", netuším), pak jednoznačně doporučuji. Podle mého názoru, synchronizace s Linuxem bude alespoň stejně dobrá nebo lepší jako s OS X.
Tiskni
Sdílej: