Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Ahoj všem! Rozhodl jsem se koupit novou sestavu a potřeboval bych poradit
V poslední době jsem uvízl v zajetí starých Athlonů a tak nějak nemám páru co bych měl zakoupit.. Rozhodně budu objednávat z czc.cz a chtěl bych AMD CPU a AMD (ATi) GK. Samozřejmě bezproblémový chod v Linuxu (Občas pod Wine hraju CS: Source a CoD2)
Rozpočet: 9-10 tisíc maximálně, ALE! Kupovat se nebude HDD (Mám SATA2 250 GB doma, Case, mechaniky (Mám SATA DVD-RW) a zdroj (ten jsem koupil nedávno Seasonic 400W)
Docela se mi zalíbil Phenom X4 co je tady: na czc, ale opravdu to nechám tak nějak na vás, co mi navrhnete.
Počítač se používá pro mail, net, filmy, hudba, občasné hraní starších her jako CoD2, CS: Source, Bioshock, HL2, DooM3 apod.
Tiskni
Sdílej:
AMD + ATI + Linux = katastrofa (hlavne grafika, CPU jakz-takz)Co to je za nesmysl? Copak mají procesory AMD (nebo vlastně kterékoliv jiné) potíže s během pod Linuxem? Zajímalo by mě, jak bys něco takového chtěl udělat
A to, že to čtvrtý jádro bývají chybující zmetky, to už tě asi nezajímá...
Právě, že jsem o tom četl...
Dám ti dobrou radu, podloženou aktuálními zkušenostmi. Chceš mít super podporu Linuxu? Kup si Intel + Intel + nVidia. Beze srandy.
A co tím v podpoře linuxu získá oproti AMD + AMD + nVidia?
Výkon je na konkrétních komponentách. A ta stabilita a kompatibilita by šla nějak dokázat?
Získá tím jistotu. 99.9% intelovského HW prostě behá out-of-the-box. U AMD je to třeba 90% HW. Neříkám, že za to může AMD, ale naříklad u základních desek je občas nutno přihodit nějaký parametr při bootu, jinak něco nefunguje, nebo de nebootuje vůbec. Po HW stránce jsou pak SB700 vadné (mají blbý generátor taktu) SB750 pak předražené a SB600 zastaralé. Prostě co do linux support je podpora Intelu a AMD asi tak 100 : 90 ve prospěch intelu.
Ale huš už s těma povídačkama.
Hele. Toto jsou mé zkušenosti. Napiš si svoje. Za poslední 3 roky jsem stavěl 5 sestav s AMD pro Linux, problémy měly 2. Z 6 sestav Intel žádná. Přeber si to jak chceš.
Já mám AMD + nvidia + nvidia (integrovaná) a nemůžu si stěžovat.
No řekl bych, že co se týče paralelních výpočtů a obzvláště neuronových sítí, tak není dvakrát rozumné tvrdit, že tě grafická karta vůbec nezajímá. Už jsi zkoušel počítat na GPU, třeba na kartách NVidia za použítí CUDA?
Neuronová síť na grafickém procesoru, ale tam neřeší použití CUDA.
pri SSD v NB neide o "chroupani" Ide oto ze s nim mozes slobodne "narabat" a pohoadzovat ho bez strachu o data a pohyb hlavickiek
CPU: jedno jestli Intel nebo amd --nemam zadny problem se stabilitou AMD (v mem okoli 2x K8 s.754 via chipset, 1x K7 s.A nVIDIA cipset, 2x K8 s. AM2 chipset nVIDIA, 1x K8 s.AM2 cipset ATI)
GPU : jednoznacne nVIDIA ! 1) vykon ATI ovladacu pod linuxem oproti windows nic moc 2) hrmomada her pod wine + ati nefunguje 3) s officialnimi ovladaci od ati nefunguji nektere programy pro sledovani televiye pomoci tuneru (xawtv atd)
Dobrá! Koupím tedy Phenom II X3 a k tomu sáhnu po nVidii 9600GT..Presne o tejto kombinacii uvazujem aj ja. Este zvazujem, ci PIIX3, alebo C2D 7xxx za podobne prachy a overclock. Este som nevidel vysledky overclocku pre PIIX3, ale C2D za 3kkc sa da popohnat z 2.8 na 3.5+, sialenci to roztocia na 4+.
pacman -S uswsusp
), editaci 2 konfiguračních souborů (/etc/suspend.conf a /etc/mkinitcpio.conf) a vytvoření třetího (echo "SLEEP_MODULE=uswsusp">>/etc/pm/config.d/module
), následně přegenerování initramfs (mkinitcpio -p kernel26
) a nakonec jeden reboot. Pak už mi stačí volba Hibernate v odhlašovacím dialogu Xfce. Hotovo jsem měl asi tak během 10 minut - zprovozňoval jsem to poprvé.