Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
jentak na okraj, když už si do dokumentu dáváš "licenční doložku" neměl bys také přiznat práva autorů z nichž jsi čerpal?
Vzhledem k tomu, že návody na hacknutí HCT kolují po Internetu a několik mých známých má na svých telefonech root práva bez tvého návodu nepředpokládám, že bys to celé vymyslel.
Nevidím důvod, proč bych měl přiznávat práva odkud jsem čerpal, jelikož jsem žádný jiný takto ucelený návod vytvořený pro Linux neviděl. Pokud jsem odněkud čerpal, pak to bylo z vědomostí, které jsem za cca měsíc načetl z různých návodů pro Windows a stránek zabývajících se Androidem.
Osobně bych to přirovnal třeba k vytvoření knihy na téma "Hubnutí." Knih vyjde 10, každá radí v podstatě to samé, protože to funguje a není třeba vymýšlet něco nového. Ale žádná z nich přece neodkazuje na tu další..
To je můj názor, ale samozřejmě žádné dogma
Díky za návod pro Linux. Jednoznačně ho vítám a až ho budu potřebovat, vím kam pro něj jít, nebo koho se zeptat .
Termín přiznání práv zdroji mi není srozumitelný. Myslím, že zdroji se žádná práva za sepsání nového návodu nepřiznávají. Co by se ale skutečně hodilo, je uvést hlavní zdroj/zdroje odkud bylo čerpáno. Pokud to není povinnost, je to rozhodně slušnost.
Co by se ale skutečně hodilo, je uvést hlavní zdroj/zdroje odkud bylo čerpáno. Pokud to není povinnost, je to rozhodně slušnost.
toto přesně jsem tím myslel.
Klidně to tam doplním. Kde ale takové informace najít?U T-Mobile, FAT32 jsem nic nenašel...
Na kazdy druhy prispevek cancy o dolozkach, to vas tak stve, ze nekdo udelal navod? Ne, spise to, ze je jednoduche si to i v ciczim textu spojit a jeste lepeji popsat cesky a na to holt nema kazdy. Clanek opravdu nebyl a pravnickych kecech, tudiz by o ich nemela byt ani diskuze, autor by jiste nemel nic proti, kdybyste mu to sdelili postou. Takto si nasinec akorat rekne, ze par tluchubu vlezlo pod clanek, ke kteremu nedokazi napsat ani carku... Puvabne, ze na kazdy tematicky ladeny prispevek to zatim vychazi na dalsi...
Tak a teď ještě návod na roota na Palm Pre (tedy až se mi dostane do pracek GSM verze)
Tiskni
Sdílej: