Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Zde přikládám slíbený návod pro hacknutí telefonu pod operačním systémem GNU/Linux. Vyzkoušeno na české G1, pod operačním systémem Ubuntu 9.04
Důrazně doporučuji mít po ruce čtečku pam. karet a telefon nabitý na 100%!!!!!!
Stahovat můžete odtud: Verze:ODT a PDF Dotazy zodpovím zde, nebo na mailu uvedeném na konci dokumentu.
Tiskni
Sdílej:
jentak na okraj, když už si do dokumentu dáváš "licenční doložku" neměl bys také přiznat práva autorů z nichž jsi čerpal?
Vzhledem k tomu, že návody na hacknutí HCT kolují po Internetu a několik mých známých má na svých telefonech root práva bez tvého návodu nepředpokládám, že bys to celé vymyslel.
Nevidím důvod, proč bych měl přiznávat práva odkud jsem čerpal, jelikož jsem žádný jiný takto ucelený návod vytvořený pro Linux neviděl. Pokud jsem odněkud čerpal, pak to bylo z vědomostí, které jsem za cca měsíc načetl z různých návodů pro Windows a stránek zabývajících se Androidem.
Osobně bych to přirovnal třeba k vytvoření knihy na téma "Hubnutí." Knih vyjde 10, každá radí v podstatě to samé, protože to funguje a není třeba vymýšlet něco nového. Ale žádná z nich přece neodkazuje na tu další..
To je můj názor, ale samozřejmě žádné dogma
Díky za návod pro Linux. Jednoznačně ho vítám a až ho budu potřebovat, vím kam pro něj jít, nebo koho se zeptat .
Termín přiznání práv zdroji mi není srozumitelný. Myslím, že zdroji se žádná práva za sepsání nového návodu nepřiznávají. Co by se ale skutečně hodilo, je uvést hlavní zdroj/zdroje odkud bylo čerpáno. Pokud to není povinnost, je to rozhodně slušnost.
Co by se ale skutečně hodilo, je uvést hlavní zdroj/zdroje odkud bylo čerpáno. Pokud to není povinnost, je to rozhodně slušnost.
toto přesně jsem tím myslel.
Klidně to tam doplním. Kde ale takové informace najít?U T-Mobile, FAT32 jsem nic nenašel...
Na kazdy druhy prispevek cancy o dolozkach, to vas tak stve, ze nekdo udelal navod? Ne, spise to, ze je jednoduche si to i v ciczim textu spojit a jeste lepeji popsat cesky a na to holt nema kazdy. Clanek opravdu nebyl a pravnickych kecech, tudiz by o ich nemela byt ani diskuze, autor by jiste nemel nic proti, kdybyste mu to sdelili postou. Takto si nasinec akorat rekne, ze par tluchubu vlezlo pod clanek, ke kteremu nedokazi napsat ani carku... Puvabne, ze na kazdy tematicky ladeny prispevek to zatim vychazi na dalsi...
Tak a teď ještě návod na roota na Palm Pre (tedy až se mi dostane do pracek GSM verze)