Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
1+
Acer ci Asus jsou mnohem vstricnejsi k pripadnym reklamacim nez HP, Dell, IBM.
K cemu je notebook jez vydrzi pet ... deset let a vic .....
K cemu je notebook jez vydrzi pet ... deset let a vic .....
Chceš to vědět? Zase narážíš na Dell Latitude/Precision nebo IBM ThinkPad? Nemusím se k němu chovat tak slušně, je k němu dokovací stanice a velkokapacitní baterie, na webu jsou oficiální návody k rozebrání, mezinárodní záruka se hodí,...
>>>Zase narážíš na Dell Latitude/Precision nebo IBM ThinkPad?
Ano. Tyto firmy mi za moje penize nic nedaji oproti podstatne levnejsi konkurenci. Ziji jen z podstaty ze je nekdo zna. Ja kupuji HW proto aby byl moderni a vydrzel tak nejak zaruku a vic mne nezajima.
>>>na webu jsou oficiální návody k rozebrání,
To znamena ze je tyto notebooky treba rozebirat .... ony se nekdy polamou ?
To znamena ze je tyto notebooky treba rozebirat .... ony se nekdy polamou ?
Třeba když si chci vyměnit HDD/RAM/WiFi/...
Tyto firmy mi za moje penize nic nedaji oproti podstatne levnejsi konkurenci.
Dokovací stanice, kovový rám, pořádná záruka,... nic? Hmmm.
>>>Třeba když si chci vyměnit HDD/RAM/WiFi/...
Si vymenite bezproblemu v kazdym notebooku i bez navodu. Navic proc by to kdo delal.
HDD a RAM je v naproste vetsine pripadu otazkou dvou sroubku. Wifi byva pristupna obdobne.
>>>Dokovací stanice, kovový rám, pořádná záruka,... nic? Hmmm.
Doka nikdo nepotrebuje. Za cenu jednoho IBM mate k notebooku Asus ci Acer i desktop a s takovouto kombinaci jste podstatne vic produktivni. Data si lze synchronizovat pri pripojeni pres wifi na domaci siti zcela bez problemu.
Kovovy ram .... k cemu u takove spotrebky jako je PC. Akorat zvysuje hmotnost vyrobku.
>>>poradna zaruka ...
Je takova ze mi zbozi bez nejakych debat vymeni kus za kus. Napr notebook koupeny v Globusu.
Stale se tu bavime o fungl novych noteboocich a ne o pouzitych (bazarovych) Pokud argumentujete nekolik let starym IBM za 10k z gigacomputeru tak to je ovsem jina. Toto vsak neni nic pro mne. Takovyto notebook je HW slabsi nez kterykoliv co mam ja a tak je nesmysl si neco takovych (navic jetyho) kupovat jen proto ze to ma nalepku IBM ci Dell.
Doka nikdo nepotrebuje.Hmmm, dekuji, ze presne vite neco o mych potrebach. A hle, mylite se.
Za cenu jednoho IBM mate k notebooku Asus ci Acer i desktop a s takovouto kombinaci jste podstatne vic produktivni.Fakt? Divne, ze se neshodneme. Proc mam zivit dva pocitace? I kdyz, kdyby jste pouzival kvalitni notebook na praci a ne hracky, mozna byste byl jineho nazoru tak jako ja.
Data si lze synchronizovat pri pripojeni pres wifi na domaci siti zcela bez problemu.Proc bych se mel o neco takoveho starat??? Je mi to naprosto a zcela ukradene, data mam na svem pocitaci a nemusim premyslet nad nejakou synchronizaci.
Je takova ze mi zbozi bez nejakych debat vymeni kus za kus. Napr notebook koupeny v Globusu.A ja budu muset reinstalovat system a zase se modlit, kdy se to priste vysere. Fuj, ne, dekuji, nechci. Kazdy z notebooku, ktere jsem vlastnil, dosud pekne slouzi, i ten, co uz ma mnoho let putovani svetem za sebou. A stale slouzi k pracovnim cinnostem vlastnika. Kdyz mate notebook na hrani ci do postele (pripadne oboji), je jedno, co si poridite. Kdyz ho mate na praci a cestovani, tedy k tomu, k cemu notebook slouzi, tak je to o necem jinem.
Jasne
Kazdopadne jste me tu nikdo nepresvedcili ze mam svych 40 K (coz si klidne mohu dovolit) venovat IMB ci Dellu a nedostat nic navic.
IBM si cenim maximalne kvuli jejich prispivani do OSS. Jejich HW si pro svoje servery a infrastrukturu nekupuje ani samotny Google. Jakepak maji asi duvody ? No prece ze za sve penize nedostanou nic navic oproti konkurenci.
Radeji si kazdy dva roky koupim novy neznackovy vyrobek za tretinu az polovinu a budu mit porad moderni HW jez prehraje HD videa, zvladne jejich zpracovani ... umozni bezproblemu virtualizaci OS.
>>>Proc mam zivit dva pocitace?
A to mate fakt jen jeden ? A jeste k tomu notebook ?
>>>data mam na svem pocitaci a nemusim premyslet nad nejakou synchronizaci.
Vy nezalohujete ? Dobry no...
Neni mysleno z duvodu nespolehlivosti HDD, ale pro pripad kradeze notebooku apod.
Mate pravdu v tom ze notebook je k praci a proto Vam staci i pomale 10 let stare IBM. Ovsem pokud si budete chtit jen trochu hrat tak narazite na nedostatek zakladniho vypocetniho vykonu uz pri prehravani mizernyho videa z youtube.
Si vymenite bezproblemu v kazdym notebooku i bez navodu. Navic proc by to kdo delal. HDD a RAM je v naproste vetsine pripadu otazkou dvou sroubku. Wifi byva pristupna obdobne.
To první pravda možná je, ale s návodem se opravdu těžko stane, že vyndám nějaké šroubky zbytečně, případně že mi nějaké zbudou. Proč by to kdo dělal? Třeba někdo chce větší kapacitu disku/paměti, někdo raději WiFi Atheros než Broadcom, he? A že je to otázkou pár šroubků? Na vlastní oči jsem viděl výměnu RAM ve starším aceru travelmate, těch šroubků rozhodně nebylo pár, ostatně v mé T40 to nebylo úplně jinak.
Doka nikdo nepotrebuje. Za cenu jednoho IBM mate k notebooku Asus ci Acer i desktop a s takovouto kombinaci jste podstatne vic produktivni. Data si lze synchronizovat pri pripojeni pres wifi na domaci siti zcela bez problemu.
Naprostá kravina. Nechci (a ani nemůžu) se vázat na jeden stůl, se synchronizací se fakt nechci otravovat, proč dělat zbytečnou věc? Rozebírat to nemá smysl. To, že dok nikdo nepotřebuje, je prachsprostá lež.
Kovovy ram .... k cemu u takove spotrebky jako je PC. Akorat zvysuje hmotnost vyrobku.
Chci vidět ten laptop -- při dennodenním transportu v MHD a častém hektickém přenášení -- po několika měsících nebo spíše letech.
Je takova ze mi zbozi bez nejakych debat vymeni kus za kus. Napr notebook koupeny v Globusu.
I při cestování do míst, kde Globus není?
Stale se tu bavime o fungl novych noteboocich a ne o pouzitych (bazarovych) Pokud argumentujete nekolik let starym IBM za 10k z gigacomputeru tak to je ovsem jina.
Jak kdo. Mě se dotýká nákup momentálně nejspíše Dellu Latitude D620, ovšem při nákupu nového stroje bych se choval stejně.
Takovyto notebook je HW slabsi nez kterykoliv co mam ja a tak je nesmysl si neco takovych (navic jetyho) kupovat jen proto ze to ma nalepku IBM ci Dell.
Hardware možná slabší má (od toho je desktop ~_^), ale aspoň je spolehlivý a vůbec... k čemu je ten výkon dobrý? Ten obchodňákový laptop za sotva 15k podporuje HW virtualizaci, přehrává 1080p video,...?
>>>Vzhledem ke snižující se kvalitě notebooků
A zvysujicimu zajmu o ne....
Je klicovym faktorem cena, zaruka a vic masy nezajima.
Dnes kazdy teenager (nebo jak se tem mladejm rika) chce novy, vykonny notebook aby tam jely aspon nejaky hry apod. To ze vydrzi vic jak dva roky na to oni pecou.
Firmy sou v pr****, ti nekoupi nic.
A tech par "nadsencu" co zaplati za "nalepku" trh bohuzel nedela.
Mobilni telefony jsou tez velmi masovym vyrobkem, ale ceny jsou dost vyrovnane. Proc to ?
Preferuji vykon, nizkou cenu, a hlavne zaruku - vraceni penez ci vymenu za adekvatni kus - pokud to vyrobce neni schopen splnit (viz diskuze na netu a pod.) tak nebrat. .... dell nedell ibm neibm .
To je jasny pac se narazi na fyzikalni principy jez jsou pro vsechny vyrobce notebooku spolecne.
Obcas ctu jak lidi pisou o prehrivani notebooku. Ja jsem na shitovym HP (ovsem moderni HW) pustil testy k plnemu vytizeni CPU i GPU a jedine co se behem par minut stalo tak se rozbehl ventilator naplno a notebook vesele fachal celou hodinu co jsem jej nechat. Nechat jej cely den tak pojede cely den i dyl bez prehrati a nasledneho vypnuti.
Tak nevim co si o tom myslet.
>>>Příbuzný si nedávno pořídil HP Pavilion za těch cca 15k -- výkonný, multimediální,...
Predpokladam ze s win vista + mega balastu okolo. Svagr koupil notebook a spravce uloh ukazoval neco pres 60 procesu a sezrano pomale 1,5 GB RAM. Plazilo se to jak lemra a .......
HP tam nas*** hafo bezcennych a nepouzitelnych sr**** jako antiviry, prehravace .....
Je neuveritelne jak vyrobci (vsichni bez vyjimek) dovedou zohavit OS nainstalovany na svojich vyrobcich.
Po ciste instalaci win z DVD = zihadlo, bezi jak z praku.
To se nedivim ze vetrak maka furt. Ona kazda aplikace navic tez veme nejaky procesorovy vykon.
Jedine reseni je se toho bordelu zbavit a nainstalit znovu cisty widle z DVD. Vyhazet zbytecny sluzby (dobrych 15 - 20 jich je) v msconfigu a pak se to teprv da pouzivat jako normalni system. Mluvim o viste i seven. Xp snad uz na nicem neprodavaji.
Pokud vetrak jede furt a jeste k tomu naplno tak je neco spatne. To se tyka kazdeho notebooku.
>>>I když já jsem přehřívání notebooku ještě nezažil.
Taky nevim ze neco takovyho se muze stat.
Tiskni
Sdílej: