Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Nevím si rady.. Potřeboval bych radu, co v sestavě blbne.
Začnu od začátku. Před časem jsem vyměnil starý IDE disk za SATA. Bohužel deska ve starším PC neměla SATA, tak jsem zakoupil jeden SATA řadič značky Delock (Na obalu napsáno Raid controller 2x SATA) a vesele fungoval dál. Všechno šlapalo jak hodinky.
Jenže teď následovala výměna CPU(1800+ za 2100+),GK (6600 GT za 7300GT)a přidání DVD-RW mechaniky (stará byla na IDE, tahle nová je na SATA), kterou jsem zapojil do další pozice toho SATA řadiče.
Jakmile jsem provedl výměnu a PC zapnul, dříve instalovaný Arch už tenkrát končil na "Kernel Panic" což už jsem psal i tady v diskuzi.
A od té doby to blbne. Nemohu nainstalovat (nebo používat) žádný Linuxový systém. Například Archlinux se zasekl hned na začátku chroupání CD (místo té modré nabídky se spuštěním se zobrazí pouze řídka s textem "grub" kde mohu psát pár příkazů), Kubuntu 8.10 přeruší v polovině instalaci s tím, že je špinavé médium a možná by chtělo vyčistit, případně chyba na HDD. Zkoušel jsem vypálit na víc CD a všude to končí touto hláškou.
Ještě jsem zkoušel nějaká stará XPčka co mám doma a ty po načtení komponentů končí BSODem, kde píšou abych se podíval na RAMky. nebo vyměnil grafiku.
Dále jsem zkoušel nechat v SATA zapojený pouze HDD a na IDE připojit CD-ROM mechaniku a odtud nainstalovt Arch. Instalátor sice naběhne, ale po chvilce se sekce a vyskočí hláška error a v hranaté závorce je dlouhá řada čísel a písmen.
Jediné co funguje je Kubuntu 8.04 a openSUSE 11.1, které ale po rebootu zatuhne (svítí pouze na klávesnici LED od Caps Locku a Scroll). Tak jsem z toho jelen..
Pokud dám v instalačním CD openSUSE jakoukoliv volbu kromě "Instalovat" dojde opět k zamrznutí (Svítí LED Caps a Scroll)
Je špatný ten SATA řadič? Nebo procesor, který jsem kupoval na Aukru jetý? Na disk bych moc nesázel. Mám ho 2 roky a kupoval jsem ho nový..
Tiskni
Sdílej:
cpu_idle+0x6d/Oxd0
---[ end trace f52563e8e02eaecc ]---
Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information
No tak pokud mas aspon minimalni zkusenosti s AJ, tak si to prelozis ze je problem nekde mezi videem (grafarnou) a BIOSem
Xilence...
Připojení SATA řadič, v něm HDD, mechanika na IDE -> Všechno funguje perfektně!
Připojený SATA řadič, v něm HDD, mechanikaa také v SATA -> NEFUNGUJE!
Já vím, že se to sem moc nehodí, ale dobré by bylo zkusit tam nahrát windows. Aspon se zjistí jestli je to opravdu hardwarem nebo nějakou nekopatibilitou s linuxem.
Koukej do blogu poradne ... je to tam napsane, ze to nelze
noacpi
, noapic
, pci=irqroute
, pci=noacpi
, irqpoll
a pod. ?