Ubuntu Cinnamon bude od Ubuntu 23.04 oficiální odnoží Ubuntu (návrh, schválení).
Byla vydána nová major verze 5.0 účetního softwaru GnuCash (Wikipedie). Ve formátu Flatpak je již k dispozici na Flathubu.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Alwa's Awakening (ProtonDB).
Byla vydána verze 3.28.0 2D CAD (computer-aided design) softwaru QCAD (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu.
Změna ve vedení společnosti SUSE. Dosavadní CEO Melissa Di Donato odstoupila. Od 1. května je novým CEO Dirk-Peter van Leeuwen, bývalý Senior Vice President a General Manager ve společnosti Red Hat.
CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag). Vydána byla nová major verze 10 (aktuálně 10.4.0). Přehled novinek v Changelogu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-1 Focal založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Dobrý den. Na notebooku mám Ubuntu 8.04. Fonty v Qt aplikacích (Opera, Skype) jsou oproti GTK aplikacím silnější a s rozmazanými okraji. Laboruji s tím jit delší dobu (zkoušel jsem změnit fonty a nic), leč na řešení jsem nepřišel. Je nějaká možnost, jak v Ubuntu nastavit fonty globálně pro GTK i Qt aplikace? Pro názornost přikládám screenshot, snad to z něj bude poznat. Problém se děje i v aktuální verzi 8.10, takže upgrade nic neřeší. Pokud zkusím třeba OpenSuSE či samotný Debian, fonty jsou v pořádku. Používá tedy Ubuntu nějaká specifická nastavení, která jsem neodhalil?
Děkuji
Díky za rychlou reakci. Opera používá Qt3, ale v qtconfig-qt3 je pouze nastavení řezu fontu, ale ne vyhlazování a podobné záležitosti (v nich bude nejspíše problém).
alias.conf local.conf misc.conf msfonts-rules.confmi začaly všechny Qt aplikace přebírat systémové nastavení fontů, tj. Firefox či Opera mají písmo stejně jako např. Nautilus, alespoň co se týká hintingu. Před smazáním doporučuji zálohovat
Tiskni
Sdílej: