Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 23:38
To už tu bylo před asi měsícem, ne?
Nebo používat HTTPS… Třeba Facebook ho máJde v https připojeným facebooku chat na stránce? Mě ne, dole místo lišty s chatem je ikona výstražného trojúhelníku s popiskem "Chat není na této stránce povolen.", jinak v http verzi chat je funkční. Nefunkčnost chatu na stránce mi ale nevadí, mám na to v Pidginu XMPP účet facebooku s luxusem libnotify a lokální historií
V jiném článku se píše o jedné z možností ochrany.Základní možnost ochrany: pokud server neumožňuje SSL, nebudu se tam přihlašovat v internetové kavárně (nebo pravděpodobněji: nebudu se tam přihlašovat vůbec)
Ale ten HTTP tunnel by měl vypadat jako kdyby někdo lezl po webu a vyplňoval do formulářů různá data. Jediný rozdíl je ve kvantitě.No, on takový html formulář s vyplněnými hlavičkami ostatních protokolů je také dost podezřelý :)
No, stejně nechápu jednu věc a sice, proč naprostá většina webů nemění "session-id" po každém kliknutí?Spoustu věcí by to rozbilo, například prohlížení v tabech.
Podle IP by server neměl rozlišovat nikdy, IP adresa se může měnit.Tak teoreticky se ta IP nebude měnit tak často, takže když se právoplatný uživatel bude muset přihlásit při změně, nebude to pro něj tak velká zátěž. Čistě prakticky tu máme GPRS a spol., kde se IP mění dokonce snad podle toho, s jakou BTS si telefon povídá (jistě to nevim, ale rozhodně se mění často)
Hlavní problém je, že se pro autentizaci používají cookie, když přitom protokol HTTP má definovánu bezpečnou metodu autentizace (HTTP DIGEST).Protokol HTTP se dá zašifrovat pomocí SSL a kdyby lidi nezdržovali s přechodem na IPv6, nebylo by potřeba řešit nic jiného.
Tak teoreticky se ta IP nebude měnit tak často, takže když se právoplatný uživatel bude muset přihlásit při změně, nebude to pro něj tak velká zátěž. Čistě prakticky tu máme GPRS a spol., kde se IP mění dokonce snad podle toho, s jakou BTS si telefon povídá (jistě to nevim, ale rozhodně se mění často)Tak BTS se může při pohybu v autobuse nebo vlaku měnit třeba každou půlminutu. Ale podle mě když už se mění, tak by se měla měnit s opuštěním svazku buněk řízených jedním BSC, ale o GSM toho zas tak moc nevím. Nicméně i tak to může být klidně každých pět minut. Takže proč znepříjemňovat uživateli život, když je efekt na bezpečnost nulový? To je jak s těmi aplikačními firewally, změnou hesla každé dva měsíce nebo zakazováním přihlášení na roota - když to tak otravuje, tak to určitě musí zvyšovat bezpečnost, ne snad?
Proč by se o tom oběť měla dozvědět?Protože jí prohlížeč zařve, že se změnil certifikát protistrany, ne?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.