Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 03:42
Hlasuji z:
notebooku |
|
80% (3673) |
desktopu |
|
14% (653) |
mobilu |
|
3% (125) |
tabletu |
|
2% (91) |
serveru |
|
1% (24) |
jiného zařízení |
|
0% (22) |
Celkem 4588 hlasů
Vytvořeno: 30.7.2014 15:11
Tiskni
Sdílej:
Je mi jedno čim, kde a jak hlasuju, hlavně mi ty prachy pošlete na správnej účet!™
Když jsem v některé z četných místních diskusí zhruba před 6 lety tvrdil, že desktopy jsou hnusné tlusté nepraktické krabice, které velmi brzy vymřou, a že nakonec přežijí jen notebooky (či obecně různá přenosná zařízení) a servery, někteří méně důvtipní jedinci zapřisáhle tvrdili, že desktopy tady budou rozhodně napořád, že desktop přece musí mít každý „jako základ“ a že notebook je pouhopouhý doplněk k desktopu. Tak teď bych ale opravdu chtěl vidět jejich zkřivené ksichty a jízlivě se jim zasmát. No jo. Každý se někdy splete, že jo. Jen je poměrně hloupé splést se v něčem, co je zcela zjevné.
A century of research on human and nonhuman animals has suggested that the first experience in a series of two or more is cognitively privileged.
Já furt čekám, že konečně někdo udělá tablet, který zasunu do NTB, který zasunu do desktopu. A jak budu zasouvat tak se mi zvedat výkon CPU, GPU, kapacita a bezpečnost dat (HDD/Raid atd.) a přibudou periferie a rozhraní.
Nápinky „lepších“ doků, či modulárních (dvojvrstvých) NTB už tu byly, ale furt se to nechce pohnou správným směrem.
V prví fázi „seru na běh“, klidně to vypnu, však to nabootuje za pár vteřin - to je putna. Klidně to při zasunutí poběží jen na tom co to má, jen přibudou perifefie, pak tp otočím a do 20sec jsem na lepším.
Technicky mi přišlo nejsnazší ty nižší slabší CPU/GPU prostě odstavit a spustit to na vyšších.
A ja pro zmenu letos presel z notebooku na desktop.+1 Taky jsem před časem po "notebookových letech" přešel zpět na desktop resp. pracovní stanici a notebook mám jen jako doplněk na cesty.
desktopy jsou hnusné tlusté nepraktické krabice
Když si někdo zásadně kupuje hnusné papírové krabice Eurocase za několik stovek, není se čemu divit.
Dá se z něj i dobře trollovat?
a jeden notebook rezervni, ktery zapinam jen obcas - je sikovny do auta kdyz nemusim riditHm, já jsem párkrát navigoval pomocí notebooku ze sedadla spolujezdce a fakt mi to nedělá moc dobře.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.