42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Tak prý si za drahá mobilní data můžeme sami. Alespoň podle jisté ministryně.
Krátký zápisek. Před pár dny jsem u kontejneru na elektroodpad u metra našel vrak počítače, ze kterého jsem vyndal pevný disk a čtečku paměťových karet. Ale co jsem našel na tom disku, to bylo vcelku zajímavé.
Takové postěžování si. Krásný příklad, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Taková malá recenze WiFi routeru ZBT WG3526. Dle mého názoru - za málo peněz dost muziky. Toto píši proto, že v našich končinách se o těchto zařízeních prakticky neví. Je to můj první pokus o recenzi čehokoli, tak prosím o shovívavost.
Tak jsem ubastlil svojí první aplikaci (PHP skript), který dělá opravdu něco smysluplného a užitečného.
Tak jsem se včera poprvě podíval na servis a zkusil si obsluhovat kaštany (zákazníky). Nic moc. Jednak je úplně jedno, že na kuchyni nejspíš patřím m těm nejschopnějším, protože na servise je vám to úplně k ničemu, a druhak, já prostě nejsem ten typ člověka, co se rád baví s reálnými lidmi, protože upřímně řečeno, nerozumím jim (lépe si rozumím se stroji než s lidmi). Kolikrát tam navíc přijde osoba bez slušného vychování co neumí ani zabučet, a vy nemůžete oplatit stejnou mincí, ale musíte se jen pořád přiblble usmívat. Já teda dělal hlavně backup, neboli jeden člověk na kase komunikuje se zákazníkem, a já zatím kompletuji jeho objednávku. Ale kasa mě bohužel stejně asi nemine.
Měl jsem našetřené nějaké peníze, a tak jsem si k narozeninám koupil nové PC.
XMPP/Jabber má hezkou myšlenku. Je velké množství serverů na různých doménách, kde jsou uživatelé registrovaní, a samozřejmostí je možnost komunikovat i s uživateli na jiných serverech. Je to decentralizované a bezpečné. Jako e-mail.
Přemýšlel jsem, jestli mám tenhle zápisek napsat, ale nakonec jsem si řekl, proč ne...
IPv6 existuje už celkem dlouho, ale v běžné praxi stále není moc k vidění. Nebo já teda alespoň nenarazil na poskytovatele, který by ho poskytoval. IPv4 stále dominuje světu, ačkoliv adresy už došly, a člověk je rád když sežene alespoň jednu pro celou domácí síť (kterou má za natem, ale alespoň si ten NAT může nastavit jak potřebuje).
Začátkem června začalo u McDonalds pravé tortillové šílenství. Standartně jsou v nabídce dva wrapy - smažený a grilovaný. Teď k nim přibyly další tři - Tzatziki wrap, Italský wrap a Krevetový wrap. A aby to nebylo tak jednoduché, tak ke klasické tortille přibyly ještě tortilly rajčatové a špenátové. Takže celkem existuje 15 variací wrapu, a tento stav bude trvat do konce července. Šílené.
Dnes jsem byl na své první služební cestě. Navíc zcela neplánovaně. A jak se to přihodilo? Zcela jednoduše...
Chystám se skončit se školou. Je to jednoduše příliš obtížné (úmrtnost vyšší jak 80 %, loni dokonce na daném oboru nikdo ani nedělal státnice).
Free WiFi hotspotů je celkem dost, ale jejich kvalita je všelijaká. Často se stává, že to nefunguje, nebo se tomu musí nějak pomoct (ruční zadání adresy 192.168.1.1, abyste se dostali na stránku kde se můžete přihlásit, mělo by vás to tam přesměrovat samo, ale třeba v KFC v Brně u nádraží to dlouho nefungovalo). Rychlost a stabilita taky bývá často zoufalá.
Účelem tohoto zápisku není trollit, ani vyvolávat flame, ale bojím se, že to k tomu stejně sklouzne.
Možná to pozorujete sami. Klasické oddílové vozy z železnice postupně mizí, a nahrazují je vozy buď velkoprostorové, nebo přímo nějaké ucelené jednotky, samozřejmě také pouze velkoprostorového uspořádání. Nejsem z principu proti velkoprostoru, pro příměstské cestování je rozhodně výhodnější než oddíly, ale má nevýhody které se projeví zvlášť při delších cestách. Co mi vadí asi nejvíc, je že ve většině vozů není možné vnitřní osvětlení přepnout na noční režim (pouze slabá žárovka místo zářivek). Přitom ve všech oddílových vozech zhasnout lze, ve velkoprostorech jde zhasout ve všech starších (Bt278, Bp282 apod.) a pak z těch novějších v Bdtn756 a i Syslovi. Ale naproti tomu v takovém Bdmpee233 nebo i Railjetu si o možnosti ztlumit osvětlení můžete nechat jen zdát.
Často slýchám názory ve smyslu, že optické disky jsou mrtvá technologie a Blu-ray jako technický omyl vůbec nemělo nikdy bzniknout. No já vám nevím, ale existuje za optické disky nějaká ekvivalentní (či lepší) náhrada? Někdo říká že filmy se stejně budou distribuovat/streamovat přes internet. Opravdu? Formát videa Blu-ray umožňuje bitrate až 48 Mb/s. S tím by i moje připojení optickým vláknem o rychlosti 50 Mb/s mělo co dělat. A lidi co žijí v neměstech a mají připojení do 10 Mb/s by asi měli mít smůlu, že? Jistě, ono to jde víc zkomprimovat, ale tím zase trpí kvalita - takže to pak už není ekvivalentní k Blu-ray, ale o třídu horší.
Já sám účet na Facebooku nemám. Z důvodu toho že se mi jednoduše nelíbí jeho podmínky (například to, že si FB vyrazuje použít vaše fotky pro reklamní účely). Vím, že ta služba se neplatí penězi, ale právě tím že Facebook necháte koukat vám přes rameno, ale já tuhle cenu platit odmítám, a popravdě bych se rád zbavil i Google účtu, kdybych neměl přístroj s Androidem.
Jak by pravil klasik, tento způsob konkurence zdá se mi poněkud nešťastným.