Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
jsem na separačce zapomněl... služební kšiltovku
Hlavně že ne okurku. :-)
jj, to Al Bunda také říkal o obchodě s botami
mytí zrcadel na záchodech, mopování..já jsem na vojne musel drhnout zachody kartackem na zuby. TO je zkusenost ...
Platí 65 Kč/hod mzdu + 10 Kč/hod příplatek na prací prášek (praní uniformy), který se nedaní.No ty brďo, to bych asi ani ráno nechtěl vstát. Co vlastně umíš? Proč neděláš něco jiného?
Za tyhle peníze, když to tak počítám, pracuje docela dost lidí.Já mam takový pocit, že dokonce většina, protože ono je to rozdělené do platových tříd a méně než 65Kč/hod dosáhneš při standardní týdenní 40 hodinovce pouze výjimečně u některých povolání (a nebo když pracuješ pod Němcama – aspoň tady). Nevím jestli na platové třídy má nějaký vliv lokalita.
Jednak se tím připravuje o blahobytZas když víš jak se uživit a jak si všelico udělat tak ani ne. Čím víc jdeš na východ tím je to horší. Pro všechny nemusí být měřítkem blahobytu hodinová mzda.
Tuhle sociálně obohacující zkušenost asi dříve dávala vojenská sluzba...Ano, přesně tohle slýchávám od svých kolegů, kteří byli v armádě.
Naprosto idealni kvalifikace pro supportaka, pokud jsi komunikativni. A odtamtud se da vypracovat na sysadmina.Třeba ve Web4U vyhazujou lidi tradičně na konci zkušebky, pokud se sebou nenechají úplně vláčet, takže místo tam vždycky najdeš a za ty 3 měsíce nabereš trochu zkušenosti. Když se mezitím budeš učit s administrací Linuxu (klasika LAMP), tak za nějakou chvíli můžeš jít dělat admina.
Nauč se něco perspektivnějšího – nainstaluj si OpenLDAP1, vytvoř si v něm účty, skupiny, něco si o tom přečti… přečti si i něco o databázích, nainstaluj si MariaDB/MySQL a PostgreSQL. Nauč se regulární výrazy, skriptování v Bashi a Perlu. Základní GNU nástroje (find, xargs, grep…). Smažení hranolek ani znalost MS Office se do životopisu nedávají.
[1] používají ho mj. i mobilní operátoři; ti velcí v tom mají desítky milionů účastníků
Hodne lidi by se na tvem miste radsi flakala na davkach nebo delala telemarketing, prodavala duchodcum hrnce a podobne sracky.Vážně by někdo radši prodával telemarketing, než pracoval v něčem jednoduchém? To mi přijde jako úplné dno.
Řepkový olejKdyž už se diskuse stočila tímto směrem, můžu se zeptat, jak má řepkový olej chutnat? Běžně používám slunečnicový ojel, do salátů řecký olivový. V rámci nějaké paniky za zdravější jídlo jsem si koupil dražší řepkový, zkusil jej dát do salátu a vyhodil, zkusil na smažení a vyhodil. V obou případech to nešlo sníst jak to bylo hnusné. Samotný olej je asi v pořádku, chutná, vlastně nechutná nijak. (Asi bych poznal rozdíl mezi slunečnicovým a řepkovým, ale prostě chuť samotná je minimální). Co jsem našel po netu, tak se všude píše neutrální chuť. Tohle neutrální nebylo. Pouze několik málo lidí má stejnou zkušenost jak já. Jako může být starý nebo něco, ale to bych asi poznal na chuti přímo a asi by nebyl průzračný a zlatý. Takže otázka zní: používáte někdo řepkový olej a jak chutná?
Jinak v jídle nejsem vybíravý, sním i domácí klobásu.Vybíravý bys nebyl, kdybys snědl i párky z lidlu
mytí zrcadel na záchodech
Připomněl jsi mi scénu (28:18) z filmu Zlaté časy na Ridgemont high.
Tiskni
Sdílej: