abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Diskuse byla administrátory uzamčena.

    2.1.2016 14:40 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Vulgarity.

    Zobrazit komentář
    2.1.2016 15:36 Odin1918 | skóre: 6 | blog: Valhalla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Uzavreni restaurace pres pulnoc bylo ci rozhodnuti?
    2.1.2016 16:04 paul2no | skóre: 16 | blog: Paulovo doupě | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Velkých šéfů z ředitelství. Dělá se to tak každý rok.
    Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí motorovou.
    2.1.2016 16:07 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015

    To tam nemáte skalní zákazníky-fanoušky, kteří by chtěli absolvovat novoroční přípitek ve svém oblíbeném podniku?

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    2.1.2016 16:18 Odin1918 | skóre: 6 | blog: Valhalla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Ok. V tom pripade je vse v poradku.
    2.1.2016 16:43 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To asi není typ podniku, kde by si troufli zavřít svévolně. Jen to, že tě to napadlo, napovídá, že se tě drží paranoia jako klíště.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    2.1.2016 23:30 Odin1918 | skóre: 6 | blog: Valhalla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Opravdu nevim, kdo rozhoduje o techto vecech ve fastfoodu. A ano, napadlo mne to. Zamestnancum neverim a empirie pravi, ze je nutne je neustale proverovat. To vsak neni paranoia, to je racionalni konani.
    3.1.2016 00:00 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Racionální konání? Dotazem prověřovat cizí zaměstnance tady v diskuzi? To je přece starý dobrý socialistický přístup, kdy každý správný socialista strká do všeho nos. Kapitalista by se přece k něčemu takovému nesnížil a raději by si hleděl svého vlastního podniku.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    3.1.2016 00:02 Odin1918 | skóre: 6 | blog: Valhalla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To vite, je to prosta profesni deformace. Toto s kapitalismem nesouvisi. Toto souvisi s lidskymi zdroji.
    2.1.2016 16:04 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Tak to jste si kromě přípitku mohli i zakouřit, ne? :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    2.1.2016 16:49 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Vulgarity.

    Zobrazit komentář
    2.1.2016 21:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    od 0:00 do 7:00 je v nabídce pouze hamburger, (double)cheesburger, Bigmac, Tasty, McNuggets, McChicken a fingerfoody
    Nebyly od 5:00 v nabídce jen ty debilní snídaně?
    2.1.2016 22:24 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    2.1.2016 22:45 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).

    Ne, myslel jsem tu dobu (5-10:30), kdy místo normálních věcí prodávají předražené pidisendviče a mikromuffiny.
    2.1.2016 23:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    čili lidsky: Ty zkurvený předražený vaječný sračky co se nadaj žrát a dělaj je dopoledne.
    3.1.2016 00:28 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015

    To jsem rád, že jsem těchto problémů a traumat ušetřen.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    3.1.2016 00:45 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).
    Mě zas vždycky zajímalo co by se stalo když by zákazníkovo přání nemohly (třeba kvůli změně technologie při přechodu ze snídaňového na obědové menu) splnit.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    3.1.2016 07:51 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    V tom filmu se to stane jen pár minut po konci toho časového okna kdy se ještě snídaně prodává, takže to tam ještě mají na skladě, jen mu to odmítají prodat z byrokratických důvodů. Jinak by asi museli improvizovat a prostě to vyrobit.
    3.1.2016 11:28 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    V tom filmu se to stane jen pár minut po konci toho časového okna kdy se ještě snídaně prodává, takže to tam ještě mají na skladě, jen mu to odmítají prodat z byrokratických důvodů.
    Však to já vím. Ono je to pouze metafora, protože přesně takhle se chovají zákazníci nejen občerstvovacích řetězců, akorát někdy obsloužení zákazníka není z technických důvodů vůbec jednoduché a přesto tam stojí a hajluje přesně tyhle fráze. Zas na druhou stranu asi lepší obsluhovat AWMko než-li negra.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    3.1.2016 12:24 PepaSFI | skóre: 7 | blog: zlodej_casu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Ale fuj! Proč používáš takové nepěkné cizozemské slovo? Máme krásný, starý, český výraz "mouřenín".
    Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
    3.1.2016 13:02 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Protože nejsem starý Čech, nýbrž starý Moravák. Příště i s linkem prosím poněvadž zprvu jsem vůbec nevěděl o čem mluvíš :-D
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    3.1.2016 00:48 Hobul
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).
    Proč ne, hlavní bod přece je, že jim jebe v palici.
    3.1.2016 00:52 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Nejebe. Pokud to sleduješ pozorně nejde o nic jiného než o racionální reakci na neviditelnou ruku trhu. Bohužel se (především ve státech) takové případy kdy jde někdo vyhodit obchodňák se všema lidma uvnitř inspirované filmem sporadicky objevují.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    3.1.2016 20:31 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Mě to reacionální nepřijde, nebo když přijde, tak žr je to znak iracionality.
    3.1.2016 22:44 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).

    Od jisté doby mi ten obrázek připomíná spíš postavu Normal ze seriálu Dark Angel. Vypadá podobně a k obsahu webu a názorům tam prezentovaným se hodí mnohem víc. :-)

    4.1.2016 13:38 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).
    Protože "výsostné právo soukromé restaurace" rozhodně není univerzálně pravicové, ale neoliberální. A ne každý kdo se k neoliberalismu hlásí je v něm skutečně konzistentní (většinou nenápadně uhne když se narazí na něco osobně nepříjemného).

    A hlavně filmový d-fens je spíš reference/karikatura
    2.1.2016 23:02 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    znamená to že bychom měli navařit a nasmažit
    Není v tomto případě "navařit" příliš silné slovo?
    3.1.2016 01:32 cherpa u#busha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    "nasrát" je silnejsi...
    3.1.2016 09:06 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    Vida, další slovíčko ze zmrdspíku k naučení.

    (zmrdsky)      (česky)

    restaurace     smradlavý bufet
    Nevolte zmrdy.
    3.1.2016 10:29 PepaSFI | skóre: 7 | blog: zlodej_casu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Silvestrovská hužva 2015
    to je trošku zevšeobecňující. Restaurace může být klidně fajn jídelna. Ale když v restauraci mají místo návalu a nestíhačky superglobální hužvu, garnýrujou cheeseburgery, mají fingerfoody a lobby........
    Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.