Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hužvy dělíme na lokální, globální a superglobální.
Pojmem hužva se rozumí to, když se před kasami nahromadí větší množství hladových zákazníků. Co je větší množství, to je relativní. Ale v každém případě pokud slyšíme na kuchyni ze servisu "Hužva!" nebo "Dvacet/třicet/padesát nedostává!", znamená to že bychom měli navařit a nasmažit.
Jak jsem psal výše, hužvy jspu lokální, globální a superglobální. Ty poslední jmenované se v naší restauraci nevyskytují, ale zažil jsem ji předevčírem (na Silvestra) v Mekáči na Muzeu, kde jsem byl půjčený. Lokální hužvy jsou typicky kratší, a hlavně u nich existuje finální stadium "Obslouženo!", což znamená že lidé u kas stále jsou, ale už jen čekají na vydání objednávky. Typickou ukázkou lokální hužvy je, když skončí kino... Naproti tomu globální hužvy jsou dlouhodobé. Prostě celé odpoledne fronta před kasami, s tím že jen občas to na chvíli poleví. Pokud má člověk v takové situaci zavíračku, je to dost nic moc. Tohle se u nás dělo teď před Vánoci, kdy to fakt chodilo až skoro vo desíti hodin večer.
No a hužva superglobální je větší verze té globální. Jak jsem psal, zažil jsem to teď na Muzeu. To byla vůbec zajímavá směna. Bylo to tak, že v 23:30 se na hodinu zavřelo, aby se mohlo trochu poklidit a hlavně aby jsme si mohli popřát k novému roku a aby proběhnul přípitek. Jediné co to trochu kazilo byl kouř z rachejtlí, který nám začal jít dovnitř klimatizací. Otevíralo se tedy v 0:30. A všechno to co bylo venku se nahrnulo k nám, a mělo to hlad. Takže se začalo vařit. Ještě štěstí, že v noci je omezená nabídka (od 0:00 do 7:00 je v nabídce pouze hamburger, (double)cheesburger, Bigmac, Tasty, McNuggets, McChicken a fingerfoody). Já byl nejdřív na grilu. Byli jsme tam tři, a jeli jsme cosi co podezřele připomínalo výrobní způsob za čtyři (a ten je standartně pro čtyři pracovníky). A člověk se tam fakt nezastavil. Já snad dvě hodiny nedělal nic jiného, než garnýroval cheeseburgery.
Někdy asi ve čtyři ráno jsem šel na lobby (jídelna). Více-méně jsem se na to sám přihlásil (na kuchyň přišel manažer a říká, že kdo chce jít na lobby, a nehlaste se všichni), pro mně je to exotické stanoviště, protože u nás v obchoďáku ho nemáme. A tak jsem odnášel vyjedené tácky, třídil na separačce odpad do barevných pytlů, vytíral rozlitou CocaColu,... Restaurace zavírala v pět ráno. Po páté jsem tedy ještě s jednou holkou dostal za úkol lobby uklidit. Tzn. zamést, utřít stoly, zvednout židle a vymopovat. Mopování lobby je nic moc, jednak je to velká plocha, ale hlavně je to proti kuchyni plocha složitá, plná různých blbě dostupných zákoutí pod stoly a sedačkami.
A tím moje směna v 6:15 ráno skončila. Byl to už pátý cizí McD, kde jsem pracoval - byl jsem už půjčený na Evropské, na Palladiu, na Jižní Spojce II, na Mostecké a teď tedy Muzeum. Musím říct že to byla zajímavá zkušenost, bylo to takové zvláštní. Když na to přijde, nebude mi vadit si to za rok zopakovat.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
To tam nemáte skalní zákazníky-fanoušky, kteří by chtěli absolvovat novoroční přípitek ve svém oblíbeném podniku?
od 0:00 do 7:00 je v nabídce pouze hamburger, (double)cheesburger, Bigmac, Tasty, McNuggets, McChicken a fingerfoodyNebyly od 5:00 v nabídce jen ty debilní snídaně?
To jsem rád, že jsem těchto problémů a traumat ušetřen.
To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).Mě zas vždycky zajímalo co by se stalo když by zákazníkovo přání nemohly (třeba kvůli změně technologie při přechodu ze snídaňového na obědové menu) splnit.
V tom filmu se to stane jen pár minut po konci toho časového okna kdy se ještě snídaně prodává, takže to tam ještě mají na skladě, jen mu to odmítají prodat z byrokratických důvodů.Však to já vím. Ono je to pouze metafora, protože přesně takhle se chovají zákazníci nejen občerstvovacích řetězců, akorát někdy obsloužení zákazníka není z technických důvodů vůbec jednoduché a přesto tam stojí a hajluje přesně tyhle fráze. Zas na druhou stranu asi lepší obsluhovat AWMko než-li negra.
To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).Proč ne, hlavní bod přece je, že jim jebe v palici.
To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).
Od jisté doby mi ten obrázek připomíná spíš postavu Normal ze seriálu Dark Angel. Vypadá podobně a k obsahu webu a názorům tam prezentovaným se hodí mnohem víc. :-)
To jsem nikdy nechápal, jak si může ultrapravicový D-F zvolit za ikonu člověka, který se zlobí, že ho soukromá restaurace odmítla obsloužit, což je přece její výsostné právo (a takových scén je tam víc, například soukromé golfové hřiště).Protože "výsostné právo soukromé restaurace" rozhodně není univerzálně pravicové, ale neoliberální. A ne každý kdo se k neoliberalismu hlásí je v něm skutečně konzistentní (většinou nenápadně uhne když se narazí na něco osobně nepříjemného). A hlavně filmový d-fens je spíš reference/karikatura
znamená to že bychom měli navařit a nasmažitNení v tomto případě "navařit" příliš silné slovo?
(zmrdsky) (česky)
restaurace smradlavý bufet