abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Roamingované a funkční připojení k internetu

    31.1.2015 11:43 | Přečteno: 985×

    Free WiFi hotspotů je celkem dost, ale jejich kvalita je všelijaká. Často se stává, že to nefunguje, nebo se tomu musí nějak pomoct (ruční zadání adresy 192.168.1.1, abyste se dostali na stránku kde se můžete přihlásit, mělo by vás to tam přesměrovat samo, ale třeba v KFC v Brně u nádraží to dlouho nefungovalo). Rychlost a stabilita taky bývá často zoufalá.

    Já jsem zatím student, takže můžu využívat síť eduroam. Stačí jedny přihlašovací údaje a můžu se bezpečně připojit prakticky na jakékoli univerzitě v Evropě, ne-li na celém světě (plus i na nějakých dalších místech, napadá mě MZK). A je tam nějaká garance, že to bude fungovat. U těch veřejných WiFi majitele nějak nic nemotivuje se příliš starat. Zaplaceno za to nedostane a tu službu v podstatě nijak negarantuje.

    Mně se právě líbí ten eduroam. Je podle mě škoda, že takováhle síť neexistuje i pro normální lidi. I kdyby to mělo být placené. Kdyby tam byla garance, že to bude opravdu fungovat, nebude to nějaký polofunkční bastl majitele hospody, bude to stabilní a bude tam zaručená nějaká minimální rychlost.

    A mobilní připojení asi taky není řešením, protože povětšinou ho nepoužijete v zahraničí, a minimálně 3G (s 4G neboli LTE nemám zatím zkušenost) taky nemá kdovíjakou rychlost a hlavně má dost velkou odezvu. Z mojí zkušenosti dělat něco přes SSH na 3G připojení moc nejde.

    Zajímalo by mě, jestli takovýhle projekt placeného (za nějakou rozumnou cenu) roamingovaného připojení mohl být životaschopný. Sdělte mi, prosím, svoje názory.

           

    Hodnocení: 83 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    31.1.2015 13:28 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    A mobilní připojení asi taky není řešením, protože povětšinou ho nepoužijete v zahraničí
    Ja treba mam slovenske O2 (jeste porad) a to zrusilo roaming do CZ O2 site cca pred pul rokem. Nebyt toho, ze potrebuju, aby se mi nekdo z Cech taky dovolal a nestalo ho to miliardu, mel bych uz jenom O2 SK cislo, jelikoz maji data i volani za pakatel. A hovory do cele EU jsou za stejnou cenu, jako domaci. Celkem bych ocekaval, ze ten trend bude pokracovat a rozsiri se dal. Takze to 3G celkem resenim zacina byt :-)
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    Jendа avatar 31.1.2015 13:35 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Z mojí zkušenosti dělat něco přes SSH na 3G připojení moc nejde.
    Z mojí zkušenosti v Praze po T-Mobilím 3G skoro nepoznám rozdíl.

    Horší je, že buď platíš paušál (i když to využiješ jednou za dlouho) nebo cca 5x víc za data.
    paul2no avatar 31.1.2015 13:59 paul2no | skóre: 16 | blog: Paulovo doupě | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Já mám teda O2, ale rozdíl mezi 3G a (funkční) WiFi je při SSH dost znát, přes 3G je tam hrozně dlouhá odezva.
    Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí motorovou.
    Jendа avatar 31.1.2015 14:17 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    root@raspberryspy:~# ping nix.cz
    PING nix.cz (195.47.235.3) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=1 ttl=93 time=46.2 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=2 ttl=93 time=36.0 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=3 ttl=93 time=33.9 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=4 ttl=93 time=41.9 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=5 ttl=93 time=39.8 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=6 ttl=93 time=37.9 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=7 ttl=93 time=36.3 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=8 ttl=93 time=33.9 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=9 ttl=93 time=32.0 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=10 ttl=93 time=40.1 ms
    64 bytes from info.nix.cz (195.47.235.3): icmp_req=11 ttl=93 time=37.7 ms
    ^C
    --- nix.cz ping statistics ---
    11 packets transmitted, 11 received, 0% packet loss, time 10013ms
    rtt min/avg/max/mdev = 32.089/37.852/46.211/3.871 ms
    
    Po několika sekundách kdy tam netečou žádná data je tam počáteční lag (možná nějaký powersave), ale jinak to nepoznám od kabelu.
    FilipL avatar 1.2.2015 12:41 FilipL | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Tak trochu závidím, takhle vypadá WiFi u nás na zarušeném sídlišti:
    PING nix.cz (195.47.235.3): 56 data bytes
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=0 ttl=90 time=612.964 ms
    Request timeout for icmp_seq 1
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=2 ttl=90 time=556.538 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=3 ttl=90 time=579.248 ms
    Request timeout for icmp_seq 4
    Request timeout for icmp_seq 5
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=6 ttl=90 time=647.774 ms
    Request timeout for icmp_seq 7
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=8 ttl=90 time=591.190 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=9 ttl=90 time=512.500 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=10 ttl=90 time=534.626 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=11 ttl=90 time=557.499 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=12 ttl=90 time=528.002 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=13 ttl=90 time=500.651 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=14 ttl=90 time=524.413 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=15 ttl=90 time=649.517 ms
    Request timeout for icmp_seq 16
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=17 ttl=90 time=444.798 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=18 ttl=90 time=517.537 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=19 ttl=90 time=456.472 ms
    Request timeout for icmp_seq 20
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=21 ttl=90 time=582.667 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=22 ttl=90 time=605.863 ms
    Request timeout for icmp_seq 23
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=24 ttl=90 time=446.542 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=25 ttl=90 time=573.686 ms
    Request timeout for icmp_seq 26
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=27 ttl=90 time=618.664 ms
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=28 ttl=90 time=641.397 ms
    Request timeout for icmp_seq 29
    Request timeout for icmp_seq 30
    64 bytes from 195.47.235.3: icmp_seq=31 ttl=90 time=505.299 ms
    ^C
    --- nix.cz ping statistics ---
    33 packets transmitted, 22 packets received, 33.3% packet loss
    round-trip min/avg/max/stddev = 444.798/553.993/649.517/61.175 ms
    Všechny operační systémy mají jednu slabinu – uživatele.
    pavlix avatar 1.2.2015 13:08 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Moje wifi se drží do 5ms na podobné cíle.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.2.2015 14:53 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Pro SSH přes HSPA je lepší mít v druhém okně puštěný ping, který bude bránit uspání linky :-)
    pavlix avatar 31.1.2015 14:21 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Kdyby tam byla garance, že to bude opravdu fungovat
    To nejde. Jediný způsob, jak rozumně garantovat wifi je postavit spoj, nikoli jen accesspoint a tvářit se, že všem garantuju, že to bude chodit. Jinak třeba když je wifi v hospodě, tak si ho často vyzkouším ještě než si objednám nebo aspoň než objednám jídlo. Už jsem narazil na různé problémy včetně toho, že v hospodě řešili probléms připojujícími se sousedy tím, že omezili počet DHCP rezervací a tím si sousedi zaregistrovali, co bylo, a na návštěvníky nezbylo.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    2.2.2015 12:46 Marek Sterzik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Roamingované a funkční připojení k internetu
    Ale takové projeky už dávno existují. Např. iPass či Boingo.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.