Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:10
ufoni maju presne tuto adresu:
Křižíkova 36a
186 00 Praha 8 – Karlín
Neni tvuj predpoklad zalozen pouze na tom, co clovek dosud objevil a overil?
No, pak se mi zda tvuj pohled trosku omezenej.
Ja osobne si myslim, ze lidstvo objevilo tak mozna 1% z celkoveho mnozstvi veci (prirodnich zakonu) fungujicich v celem vesmiru a i z toho 1% bych tipnul, ze tak pres polovinu je funkcni jenom na Zemi (pripadne jenom v nasi slunecni soustave). Mozna je to neco jako vira v Boha, ale proste jsem presvedcenej, ze vesmir je opravdu obrovskej a slunecni soustava je jenom jako malinky zrnko. Uz jenom to, ze atomovou energii pouzivame jenom k "vareni vody", neco o nasich objevech rika. Ale jo, co bych nechtel, za tech par drobnych tisicovek let, co lidstvo existuje, natoz za tech par set let, kdyz lidstvo zacalo objevovat ty skutecne imaginarni veci, jako zareni atd. Prestoze Einsteina uznavam, trosku doufam, ze se spletl a svetlo neni nejrychlejsi. Jenze dokazat neco, co clovek ani neumi zmerit, je hodne tezky.
kdyz prijde nekdo jinej uplne od zacatku, tak muze pri jinym zpusobu mysleni vymyslet uplne jiny pravidla, ktery na to budou sedet taky...Jestliže ty pravidla budou taky sedět, nemůžou bejt dost dobře jiný. Jejich vyjadření a jejich myšlenková interpretace může bát jiná.
Ufouni se vyznačují tím, že jsou schopni v trojúhelníku nakreslit úhlopříčku.
Je to opravdu tak. Tuhle mi v podchodu v metru nabízeli Nový prostor, dimenzí tam bylo spousta ...
elmag. záření, čistej člověk ho nevidí, neslyší necítí prostě pro něj neexistuje
Kdo žije v úplně jiném vesmíru, jste asi vy, když nevíte, že „normální“ člověk vidí a vnímá pokožkou teplo a ví, že i „dotýkat se drátů na zem spadlých“ je nebezpečné.
nejlepší je že ufoni můžou mít něco jinýho než zákony, což si zase lidi nedokážou představit.Sorry, ale to je zas jeden obrovský nesmysl. Než příště z úst (respektive klávesnice) vypustíš takový nesmysl, alespoň něco málo by sis o fyzice (a obecně vědecké metodě) přečíst mohl. Takovéhle tvrzení je na stejné úrovni jako víra různých pánbíčkářů, růžoví jednorožci, atp. Zbytek nemá cenu komentovat, snad jen toto:
Při pochybách o tom něčem co lidi nezaznamenaj se stačí podívat třeba na zmíněný elmag. záření, čistej člověk ho nevidí, neslyší necítí prostě pro něj neexistuje,Takže ty necítíš teplo, když si na Sluníčku? Ty nevidíš světlo? Těmto jevům by logicky musela být vystavena každá civilizace (chemické reakce potřebují energii, v nějakém naprosto sterilním prostředí bez tepla by vůbec nemohl vzniknout život natož se z něj evolucí vyvinout cokoliv složitějšího než nějaká obdoba bakterií). Světlu a teplu by (v nějaké formě) musela být vystavena každá civilizace a z evolučního hlediska by se pro ně velmi pravděpodobně vytvořili receptory. A kdokoliv na jisté inteligenční úrovni by se setkával se světlem a teplem by si postupně musel odvodit obecnou podstatu elektromagnetického záření (jinak by z nich nikdy nevznikla vyspělá civilizace).
Jó to jo teplo světlo... Já myslel třeba ty vlny na kterejch vysílá rádio, počítače apod... ty přece nejsou ani vidět, ani slyšet, jenom takový přirovnání to bylo...To jsou ty samý jako světlo
Prestoze Einsteina uznavam, trosku doufam, ze se spletl a svetlo neni nejrychlejsi. Jenze dokazat neco, co clovek ani neumi zmerit, je hodne tezky.No ja nevim, ale mam dojem, ze fakt, ze rychlost svetla je nejaka velika konstanta (nezavysle na vztazne soustave) se nechalo nekolika zpusoby zmerit. A uz je to celkem davno. Einstein prave z tohoto faktu vychazel a vzal to jako axiom, on nic nemeril
Prestoze Einsteina uznavam, trosku doufam, ze se spletl a svetlo neni nejrychlejsi. Jenze dokazat neco, co clovek ani neumi zmerit, je hodne tezky.Obávám se, že jo. Černé díry například pro to hodně svědčí.
Včera jsem ale studoval Alfu Centauri, což je náš nejbližší hvězdný soused. Jsou to vlastně hvězdy tři, Alfa Centauri A a Alfa Centauri B vzdálené od sebe 23 AU (jako ze Slunce na Uran), Proxima Centauri je sleduje z uctivé vzdálenosti 13000 AU. Zajímavé je, že hlavní hvězdy jsou velmi podobné Slunci (velikostí i stářím), áčko je trochu větší a jasnější, béčko zase o něco menší a chladnější. Proxima je červený trpaslík, takový Jupiter na steroidech.
Včera jsem se tam díval divadelním kukátkem a nikdo tam není.
Pravdepodobnost. Vzhledem k velikosti nasi Galaxie je pravdepodobnost, ze dve civilizace vznikly hned "vedle sebe", extremne mala, stejne jako to, ze si clovek koupi dva losy a oba dva vyhraji hlavni vyhru.Co ty víš, třeba je inteligentní civilizace na každé páté planetě.
A taky na jejich planetách jsou úplně jiné chemické prvky, než které máme v periodické soustavěChceš snad tvrdit, že jsme již objevili všechny prvky, které ve vesmíru existují?
kdyby ta celá civilizace existovala v úplně jinejch věcech než je teplo, světlo, chuť, tlak...... tak by nemohla pocházet z našeho Vesmíru :-P
Podsvětelnou rychlostí se mezi hvězdami cestuje dost nepohodlně
No, ještě že máme tu hvězdnou bránu
+1
Co mrknutí oka, ani femtosekundu
Proti malým tvorům bych něco měl, a to princip neurčitosti. Zdá se totiž, že informace je vázána na hmotu (a hmota na informaci) v určitém poměru. Pokud bychom si představovali malého človíčka uvnitř atomu, jenž by mu byl třeba planetární soustavou, bylo by to s tímto principem v rozporu. Ta potřebná informace se do hmoty atomu prostě nevejde. Sice toho víme hrozně málo, ale P. N. se zatím zdá platit dokonale.
Stejně tak v našich molekulách žijí maličcí tvorové jejichž život netrvá ani mrknutí oka...
Nejen to. Uvnitř naší Zeměkoule je ukrytá ještě jedna, a ta je větší.
Ufoni nejenom ze nas navstevuji, ale dokonce toci i porno:
Co se týká "doporučené literatury" tak bych doporučoval si přečíst Dračí vejce od Roberta L. Forwarda, který popisuje život založený na "nesmyslných" podmínkách - neutronová hvězda s nepředstavitelně silnou gravitací, s rychlostí rotace 5x za vteřinu apod. , na které žijí inteligentní tvorové. Také bych doporučoval Měsíc pravděpodobnosti od Nancy Kress , kde se sice vypraví o humanoidech, mající ale úplně jiné "životní zásady" a nakonec bych doporučoval sbírku povídek Teplé světy od James Tiptree jr. kde se v některých povídká vypráví o mimozemšťanech odlišných ve všech směrech.
To je možná odpověď na Fermiho paradox! Divíme se, jaktože z vesmíru nepřicházejí signály od inteligentního života, ale mlčky předpokládáme, že jakmile jednou trochu inteligence vznikne, že se rozvíjí a přežívá milióny let. Třeba je obecným vesmírným zákonem, že jakákoli inteligentní forma života se nevyhnutelně a poměrně brzy sama zničí. Vysvětlovalo by to nejen pozorování z okolního vesmíru, ale i některé pozorování z naší planety.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.