Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 05:50
v americe, kde jsou silné skupiny jenž by ho ochránily
Ty silné skupiny můžou mít vliv na veřejné mínění, ale těžko ho fyzicky ubrání před silovými složkami režimu nebo před vykonstruovaným soudním procesem.
Ne že bych byl zastáncem zemana, ale o to tu vlastně ani moc nejde
Ale přesně o to jde, že vy levičácký pičusové, když se vám něco nehodí do vašeho ideologického krámu, tak to jednoduše překroutíte. Je jedno, jaká je pravda, je jedno, že jsou některé věci naprosto zjevné, ale pokud to odporuje vaší ideologii, tak si vymyslíte nějakou banalitu na toho, kdo měl tu odvahu o tom publikovat.
debilní levičáci jako tyale Vladik neni levicak, je to agent placeny Bilderbergem, ktery ma za ukol infitrovat abicko a diskreditovat zde vsechny konspiracni uvahy a souvisejici debaty s nimi spojene svymi nesmyslnymi argumenty a hledanim konspirace i za tim, ze rano vyslo slunce
EU je na jednu stranu šokována špionáží, na druhou stranu místo toho, aby k sobě Snowdena zvali a azyl mu nabízeli, dávají ruce pryč. Namísto aby vyhnali americké velvyslance jako protireakci, tak jen povídají.
Není pravda, že přátelé se nešpehují. Všichni se špehují navzájem a všichni to vědí, takže ten údajný šok je určený pro veřejnost.
Že Američani revokují Snowdenův pas v rozporu s vlastní ústavou, to nepřekvapí.
Opravdu mají v Ústavě nemožnost zneplatnění pasu?
Opravdu mají v Ústavě nemožnost zneplatnění pasu?Mají tam obecnější text o svobodě pohybu mimo USA. Tu mu tímto odpírají.
Mají tam obecnější text o svobodě pohybu mimo USA. Tu mu tímto odpírají.
Kde přesně? Zběžně jsem prošel Ústavu a Listinu práv, ale nic jsem tam nenašel.
Na Assange je vydán zatykač, nevidím jeden jediný rozumný důvod proč by ho měli nechat odcestovat, nebo myslíte, že by ho měli nechat utéct jen protože je autorem Wikileaks?Normálně policie nevyvíjí žádné extra úsilí dopadnout někoho podezřelého ze znásilnění, ale Assange je evidentně sexuální deviant takového kalibru, že se jim vyplatí mít před ambasádou trvalou hlídku.
A je idiotské jí kritizovat za to, že mu nenabídla azyl.Tady myslím všechny členské státy, jejichž představitelé žádají USA o vysvětlení.
Na Assange je vydán zatykač, nevidím jeden jediný rozumný důvod proč by ho měli nechat odcestovat, nebo myslíte, že by ho měli nechat utéct jen protože je autorem Wikileaks? Tak policie nefunguje a nemůžete jí za to kritizovat.Policii tady nikdo nekritizuje.
To, že ho nikdo nechce je jenom logické, budou s tím jenom problémy...Já jsem za to docela rád. Alespoň má člověk šanci poznat skutečnou, surouvou a nezkreslenou povahu věcí, což se tak moc často nevidí. Opona se poodhrnula a všichni mají možnost vidět, co je to za svině a že mezi nimi není v podstatě žádný rozdíl. Samozřejmě, všichni to tak nějak tušili, ale tohle je terapie šokem. Jinak co se Snowdena (pěkné jméno btw) týče, trochu mi to připomíná film Tři dny kondora, tu bezmoc hlavního hrdiny proti mašinerii tajných služeb.
Jim nejde o to, aby chytili a potrestali Snowden. Jim jde o to, aby případným následovníkům ukázali, že nemají šanci kamkoliv utéct, že před USA se nikde neschovají. Že na Zemi není jediná země, která by se odvážila jim vzdorovat a takovému člověku poskytnout azyl. Proto si dovolí přinutit přistát letadlo s prezidentem jiné země. Je to demonstrace jejich moci.
Jen tak pro zajímavost – když vlastně považuješ za normální1 špěhování ostatních zemí (přátel/nepřátel), tak co by se podle tebe mělo dělat, když se na to přijde?
[1] nepopírám, že je to běžné
a věci zveřejnil do médiíAle kdo nedělá nic špatného, ten přece nemá co skrývat, ne? Nebo alespoň se to říká při zavádění větších a větších zásahů do soukromí lidí, jako jsou odposlechy nebo kamery.
druhak je to z morálního hlediska pěkná zmrdárna.Podle mě je sledování vlastních i cizích občanů o dost větší zmrďárna a očividně nejsem sám, kdo si to myslí.
Pokud se na tohle musíš ptát, tak ti to patrně nikdo nebude schopen vysvětlit.
To zní jako by ti došly argumenty.
Na druhou stranu jsou lidé, pro které je svoboda a soukromí to nejcennější, co mají.
No, pokud je nedejbože zabije nějaký terorista, tak jim svoboda a soukromí budou k prdu.
Sledování lidem bere obojí. Soukromí přímo, svobodu nepřímo (sledováním se zjistí že ... tak se to omezí).
Poněkud nechápu, jak můžou brát tajné služby při sledování zločinců a teroristů svobodu a soukromí, když se to těch lidí netýká.
No, pokud je nedejbože zabije nějaký terorista, tak jim svoboda a soukromí budou k prdu.
Zkus si zjistit, kolik Američanů bylo zabito teroristy a kolik jich umře na různé nemoci, kolik jich padlo v boji „proti terorismu“ a kolik při tom bylo zabito ne-Američanů…
Poněkud nechápu, jak můžou brát tajné služby při sledování zločinců a teroristů svobodu a soukromí, když se to těch lidí netýká.
Třeba proto, že „sledování zločinců a teroristů“ je jen záminka a ve skutečnosti sledují všechny (díky moderním technologiím je to bohužel možné a snadné).
No, pokud je nedejbože zabije nějaký terorista, tak jim svoboda a soukromí budou k prdu.Zkus si zjistit, kolik Američanů bylo zabito teroristy a kolik jich umře na různé nemoci, kolik jich padlo v boji „proti terorismu“ a kolik při tom bylo zabito ne-Američanů…
Stačí se podívat např. do Íráku, kolik tam letos už bylo zabito lidí teroristama - takhle by to vypadalo i v USA, Evropě, pokud by tajné služby proti teroru aktivně nepostupovaly.
Poněkud nechápu, jak můžou brát tajné služby při sledování zločinců a teroristů svobodu a soukromí, když se to těch lidí netýká.Třeba proto, že „sledování zločinců a teroristů“ je jen záminka a ve skutečnosti sledují všechny (díky moderním technologiím je to bohužel možné a snadné).
Záminka k čemu? Tak se mi zdá, že ses zas díval na nějaký pomatený hollywoodský trhák...
Stačí se podívat např. do Íráku, kolik tam letos už bylo zabito lidí teroristama - takhle by to vypadalo i v USA, Evropě, pokud by tajné služby proti teroru aktivně nepostupovaly.
To určitě. Ono by možná jen stačilo, kdyby se USA nesraly do interních záležitostí každé země na planetě. Bohužel, Evropa se musí přisrat stejně. Dá se na to odpovědět i stylem: máme co jsme chtěli.
Záminka k čemu? Tak se mi zdá, že ses zas díval na nějaký pomatený hollywoodský trhák...
Možná by sis mohl sundat klapky z očí. Pojmy jako SOPA, PIPA, INDECT, IWF apod. ti asi nic neříkají co?
Ono by možná jen stačilo, kdyby se USA nesraly do interních záležitostí každé země na planetě.
Zrovna situace v Sýrii ukazuje, že tamní obyvatelstvo si dovede vytvořit peklo i bez americké intervence. Kombinace náboženské, národnostní a klanové nevraživosti plus stát prolezlý korupcí a nepotismem představuje sud prachu, u kterého stačí jen škrtnout.
až na ty žoldáky ze zahraničí co?
Zahraniční bojovníci jsou na obou stranách. Za nedávnými Assadovými úspěchy stojí bojovníci Hizbaláhu.
1) Sýrie je suverénní země. Jako taková si muže pozvat na své území koho chce.
2) Kdokoliv tam jde ze zahraničí bojovat proti režimu se zbraní v ruce je nelegitimní a tihle lidé se v naších krajích nazývají TERORISTY!!!!.
3) Z toho vyplývá že tvoje úvaha je z pohledu mezinárodního práva lichá...
A to nejenom z pozice práva. Židi byli vlastní zemí POSÍLÁNÍ DO KONCENTRÁKŮ
Sýrie také není vzorová demokracie s respektem k lidským právům, ale právě naopak. Obzvlášť ten masakr v roce 1982 nevypadá pěkně. Assadova rodina tam vládne přes 40 let, volby byly cinknuté (pokud se vůbec konaly), od roku 1963 tam nepřetržitě trval výjimečný stav. Takže kde je ta hranice legitimity? Posílat lidi do lágru je nelegitimní, ale zmasakrovat je ve městě je OK?
Za pár let totiž ty samý islamisty můžeš mít v Evropě a pak se z toho poděláme všichni.
Muslimů už tady pár desítek milionů máme a poděláme se z toho tak jako tak.
Nechápu tu tvoji naivní stupiditu kdy si vyzbrojuješ svého budoucího nepřítele. Je to imbecilní!!!!
Já jsem nikdy netvrdil, že bychom měli povstalce vyzbrojit. Dokonce se přikláním k tomu, že Assad je pro Západ možná lepší než jeho potenciální nástupci. Jen poukazuji, že mezi oběma stranami není moc velký rozdíl a spíš než zájmy Západy se tam střetávají zájmy regionálních mocností (Írán x Saudská Arábie).
Za nedávnými Assadovými úspěchy stojí bojovníci Hizbaláhu.
Tak za prvé, bojovníci Hizballáhu vstoupili na syrské bojiště poměrně nedávno (vzhledem k době trvání syrské války), kdybych to vyjádřil sportovní fotbalovou terminologií, tak Hizballáh nastoupil do utkání v posledních minutách poločasu či spíše v nastaveném čase (i když první poločas se nenastavuje). Za druhé: Hizballáh není síla, která by rozhodovala na bojišti. Je jich celkem málo, tušim že jenom něco přes tisícovku, to není množství, které by zásadně ovlivnilo výsledky na bojišti. V syrské armádě je baj očko 200 tisíc vojáků tak zhruba, mnozí už padli, ale jen tak pro porovnání. Hizballáh neovládá syrskou armádu, to je pořád regulérní armáda, kde platí vojenský řád a velitelé. Kdo ovládá ty teroristy nebo jak se jim ted říká "rebely" je ve hvězdách a to je spekulativní otázka. Možná naoko nějací rebelové, co to myslí možná i dobře, ale to sebranku ze všech možných zemí stejně neudrží na uzdě.
To není válka, kde se odehrávají velkolepé tankové bitvy na otevřených pláních jako u Kurska. To je Stalingrad, pouliční přestřelky, ostřelovači, pancrfausty a boj po domech. A takoví užiteční idioti jako Hizballáh, který se nebojí zemřít v pouliční přestřelce se zkrátka hodí (kde to není úplně parketa armády). To sice nelze přičíst Asadovi k dobru, ale takto by se zachoval asi každý.
No teďka je přestávka v utkání a čeká se na druhý poločas. Západ vyzbrojuje teroristy, ale lybijský scénář se určitě opakovat nebude, protože S-300 :). Volná bezletová zona prot teroristy z celého světa nebude. Zlomem asi bude bitva o Aleppo. Každopádně lituju Syřany a civilisty, to je hrůza, jak to tam vypadá. Ty ruiny měst připomínají Stalingrad.
Tak za prvé, bojovníci Hizballáhu vstoupili na syrské bojiště poměrně nedávno (vzhledem k době trvání syrské války),
Však také píšu o nedávných úspěších.
Za druhé: Hizballáh není síla, která by rozhodovala na bojišti. Je jich celkem málo, tušim že jenom něco přes tisícovku, to není množství, které by zásadně ovlivnilo výsledky na bojišti.
To není tak úplně pravda. Při nedávné bitvě o strategicky důležité město Kusajr bylo nasazeno až 2 000 bojovníků Hizballáhu, kteří tvořili čtvrtinu vládních sil. Navíc šlo o elitní bojovníky, kteří mají zkušenost s gerilovým bojem ve městě, narozdíl od syrských vojáků. Je to vidět i na ztrátách, že hlavní tíhu boje nesl Hizballáh. Za situace, kdy jsou síly obou stran vyrovnané, může i pár tisíc čerstvých a zkušených vojáků sehrát důležitou roli.
Stačí se podívat např. do Íráku, kolik tam letos už bylo zabito lidí teroristama - takhle by to vypadalo i v USA, Evropě, pokud by tajné služby proti teroru aktivně nepostupovaly.Vždyť USA v Iráku postupuje velmi aktivně proti teroristům!
Zkus si zjistit, kolik Američanů bylo zabito teroristy a kolik jich umře na různé nemoci,
To je zcela irelevantní srovnání, které navíc zaměňuje příčinu a následek. Např. letecké únosy byly do 70. let na denním pořádku, nyní jsou výjimečné. Znamená to, že bezpečnostní opatření na letištích jsou zbytečná nebo že únosy vymizely díky nim?
díky moderním technologiím je to bohužel možné a snadné
Pokrok nezastavíme. Když existuje technologie, tak bude použita (nebo zneužita).
To zní jako by ti došly argumenty.Je to možné, dostáváme se totiž k morálním axiomům.
No, pokud je nedejbože zabije nějaký terorista, tak jim svoboda a soukromí budou k prdu.Ano, a pokud tě zabije někdo na základě zneužitých informací, tak ti bude ochrana před terorismem k prdu. Navíc argumentace „i kdyby to zachránilo jediný život“ je podle mě chybná:
dobře když nic na tom neni špatneho .. chci veškere pophyby tveho konta , vypis z telefonich hovoru a veškerou jak elektronickou tak pisemnou komnikaci + nejlepe i zaznamy tvych setkani s jinimi lidmi..
záznam veskereho tveho pohybu atd ...
uvidime jak se ti to bude libit ...
Pokud bys byl zpravodajská služba demokratického státu a bude to mít dobře zabezpečenaJak si představuješ zabezpečení informací, aby se nedostaly do špatných rukou například při puči nebo invazi z vedlejšího státu? Historických příkladů obého si jistě najdeš dost. A nebo vůbec, proti zneužití třeba po uplacení zaměstnance.
Nechápu, proč by tajné služby neměli mít možnosti sledovat lidi.Pokud jde o bezpečnostní politiku, tak to chápu. Ale USA to dělají z ekonomických zájmů a dělají to spřáteleným zemím. Na to by měla přijít reakce. Chtěl bych vidět reakci USA, kdyby evropští špioni monitorovali komunikaci Bílého domu. To by byla třetí světová.
Pokud jde o bezpečnostní politiku, tak to chápu.Ja nechapu ani to. Chapu, proc by mela existovat kontrarozvedka, ale nechapu, jak je moralne obhajitelna existence rozvedky. Tedy alespon v souladu s etickym principem presumpce neviny. Vezmeme si to jen mezi obcany. Melo by byt prijatelne, abych si ja nainstaloval k tobe do bytu stenici, protoze z tebe mam strach, nasel jsem ve svem byte tvoji stenici a vubec, dela to tak kazdy? Podle me ne. Proste to na co reagujeme jsou cizi stenice; neporusujeme preemptivne cizi soukromi, jenom kvuli vlastni obrane. (Pritom ta instalace stenice do tveho bytu neporusuje zadna tva prava - ani majetkova, ani osobni - o nic jsem te nepripravil, je to proste jen odposlech). A stat by to nemel delat take, tim spis z libertarianskeho (anarchistickeho, minarchistickeho..) hlediska (ktere nezastavam), kde je stat a priori mene duveryhodny akter nez samotny obcan.
Ja nechapu ani to. Chapu, proc by mela existovat kontrarozvedka, ale nechapu, jak je moralne obhajitelna existence rozvedky. Tedy alespon v souladu s etickym principem presumpce neviny.
Co to žvaníš za nesmysly. Presumpce neviny je právnický princip. Jsou případy, kde to ale nefunguje, např. u terorizmu. A tam musí holt nastoupit jiné páky, aby bylo možné bránit lidi před zmrdama.
Vezmeme si to jen mezi obcany. Melo by byt prijatelne, abych si ja nainstaloval k tobe do bytu stenici, protoze z tebe mam strach, nasel jsem ve svem byte tvoji stenici a vubec, dela to tak kazdy?
Quod licet bovi non licet Iovi . Ale vážně, právě k tomu tady tajné služby jsou, aby dělaly to, co není dovoleno běžnému občanovi...
Ale vážně, právě k tomu tady tajné služby jsou, aby dělaly to, co není dovoleno běžnému občanovi...Taky to pak často špatně dopadá – tajné služby mají nemalé rozpočty, můžou dělat kde co, ale těžko se kontrolují, protože je to přeci tajné, a tak logicky nemůžou ostatním říkat, na čem pracují a jak.
Quod licet bovi non licet IoviTo je trošku v rozporu s tou ochranou lidí před zmrdy, že.
Co to žvaníš za nesmysly. Presumpce neviny je právnický princip.Já PN používám jako princip morální.
Jsou případy, kde to ale nefunguje, např. u terorizmu.Čím se liší terorizmus od jiných zlých činů, že tam nefunguje?
Země svobody se z role světového policisty přesouvá do role světového vládce.Tak tomu se rika objevit Ameriku
Jo, copak země neomezených možností... čerstvě viz lidovky.Příslušnému policistovi bych přál, aby ho někdo taky "zpracoval" jako on toho psa. Ten pes byl ještě docela v pohodě, naše fenka už by byla tou dobou policistům zakousnutá hluboko v noze nebo obličeji. Ta by ani nevarovala štěkáním.
Že někdo zastřelí psa, místo aby se nechal pokousat, se ještě dá pochopit, ale otázka hlavně je, proč toho člověka zatýkali1, jestli proto, že byl černý, nebo že měl psa, nebo že si točil policajty mobilem, nebo že měl puštěnou hudbu v autě…
[1] a tím mj. vyvolali ten střet se psem
Chodce, co jde na červenou, byste asi rovnou střílel...Pro začátek jste demagog a předkládáte mi nesmyslné činy. Zdali je neuposlechnutí příkazu policie důvod zatčení záleží na přesném znění zákona v USA. V Čechách ano viz. http://prestupky.blogspot.cz/2010/07/obecni-policie-neuposlechnuti-vyzvy.html
Ostatně i Ústavní soud definoval postavení policie (potažmo obecní policie) a povinnosti občana ve svém usnesení zn. I.ÚS 263/97 následovně: „Občané jsou povinni se podrobit výkonu pravomoci veřejného činitele bez ohledu na vlastní soukromý názor. Jsou-li přesvědčeni, že tímto jednáním bylo porušeno jejich právo či jim byla způsobena škoda, mohou se proti takovému postupu veřejného činitele bránit jiným, a to zákonným způsobem. Ústava České republiky, Listina základních práv a svobod, ani žádná jiná právní norma nepřipouštějí, aby občané nejprve hodnotili zákonnost postupu veřejných činitelů, a teprve na základě toho jejich pokynů uposlechli nebo neuposlechli.“Dále důvod zastřelení psa byl útok psa na člověka, nikoli přestupek.
Zdali je neuposlechnutí příkazu policie důvod zatčení záleží na přesném znění zákona v USA.Podle videa to nevypadalo, že by se odmítal podrobit. Prostě k němu došli a zatkli ho. Zkrátka se jim nelíbilo, že je natáčel - pár takových případů už v USA měli, i když soud uznal, že si výkon policie samozřejmě kdokoliv natáčet může.
Dále důvod zastřelení psa byl útok psa na člověka, nikoli přestupek.No a pak by se jim vzpouzel majitel psa a zastřelili by i jeho. A všechno by bylo v pořádku.
No a pak by se jim vzpouzel majitel psa a zastřelili by i jeho. A všechno by bylo v pořádku.Vážně ?
Nevím jak v Americe, ale u nás má mít pes košík.Vážně? Podle jakého zákona? Mimochodem, kdyby tam na ně štekal člověk, tak by ho taky, cituji, museli zastřelit?
Ale Rotvajler bez košíku je už moc, je to typ psa kterému když hrábne tak ho majitel neudrží.Rotvajler je poměrně pohodový pes, ale stejně jako třeba Catahoula nasadí za všechny rodinné příslušníky vlastní život.
Pes mohl snadno utéct a zaútočit.To udělá na útěku (tzn. mimo svůj rajon) jedině velmi špatně vychovaný pes.
Oni ho zastřelili, protože štěkal ?Tasili na něj zbraň, to je jako šťouchat holí do vosího hnízda. Zkuste si někdy ve třech následující: jeden začne mávat s majitelem psa a druhý vytáhne do ruky nějaký předmět (pistole, tyč). Každý inteligentní pes v takové situaci zaútočí.
Měl policista více riskovat a nechat se případně potrhat ?Ano! Je to to samé, jako by se na policistu vrhnul nějaký feťák. Taky bych neočekával, že do něj třikrát zblízka střelí.
Kdyby kolem pobíhal feťák s kudlou v ruce a dorážel na policistyTak vystřelí pravděpodobně do vzduchu a pak jednou tak, aby ho zneškodnili. Nepůjdou ho odprásknout. Tady je zásadní problém ve vnímání smyslu policie - to nemá být policie versus obyvatelstvo, nýbrž policie pracující pro obyvatelstvo.
Pes nemohl za to že se choval tak jak byl vychován a nerozezná útok nepřítele od policistůTeď bych mohl cynicky podotknout, jestli byl v dané situaci mezi nepřítelem a policistou rozdíl, ale...
Prostě melo být okno ve voze zavřené, nebo měl mít košík.No jo, ale asi mohl těžko čekat, že ho z rozmaru zatknou, protože prostě můžou.
Už se více shodneme ?Asi jo. Jen aby bylo u policie méně psychopatů, jako byl ten s pistolí. Ti jsou obzvlášť nebezpeční.
Měl policista více riskovat a nechat se případně potrhat ?Ano!
Ty jseš fakt totální úchyl.
Podívejte se na to video pořádně. Policista tasil dřív, než pes poprvé skočil. Policista byl evidentně vůbec na nervy a sahal na zbraň při prvním štěknutí.+1
Podívejte se na to video pořádně. Policista tasil dřív, než pes poprvé skočil.
No a? Střílet teprve, když pes očividně na policistu vyjel.
Pes mohl snadno utéct a zaútočit.
Stejně tak vyzbrojený policista může zaútočit na člověka. Jde vlastně o to, co prohlásíš za obranu a co za útok.
Protože zatýkaný nebyl asi extra kriminálník, tak bych ale spíš majitele vyzval, ať ho zajistí a pak ho zatknul.
+1 Při zatýkání se vůbec nebránil a v pohodě se otočil a nechal si nasadit pouta, spolupracoval – mohli ho klidně nechat zklidnit psa. A hlavně, základní pravidlo je nemotat se mezi psa a jeho majitele – když na ně ten pes štěkal, stačilo před sebe strčit zadrženého a mohlo to být beze škod.
Chodim sa kadial ja chcem a ak ma napadne pes tak sa branim.Třeba za cizím plotem nebo zdí, že.
Podla toho videa usudzujem ze policajti to maju podobne ako ja.Jasně, vždyť oni se tam jen procházeli.
Pokud na podrážděného psa něco vytasíte a on na vás skočí, tak si za to můžete tak trochu sám.
Nesmysl. Nikdo není povinen být psím psychologem a vědět, čím psa v dané situaci rozdráždí nebo naopak uklidní. Pes má být stále pod stoprocentní kontrolou majitele, pokud není, tak následky nese on a majitel. A přijde mi perfektně legitimní si připravit zbraň, když se ke mně žene rozzuřený velký pes. Život a zdraví člověka má přednost před životem psa.
Nemyslím si, že by policista měl střílet jak zběsilý* po všem, co se po něm ožene. *) Podle počtu výstřelů střílel s úmyslem zabít.
Počet výstřelů mi přijde v pořádku. Zapomeňte na to, co vidíte ve filmech, kdy jeden zásah z pistole odhodí člověka přes celou místnost. Nakonec to bylo vidět i na videu, že pes inkasoval několik zásahů, ale nezemřel ihned. I smrtelně zraněné zvíře (nebo člověk) může mít dost sil na útok.
Nesmysl. Nikdo není povinen být psím psychologem a vědět, čím psa v dané situaci rozdráždí nebo naopak uklidní.Do téhle věci si místo "pes" dosaďte třeba "opilý člověk" a pak se nad tím ještě jednou zamyslete. Policista se má snažit situaci uklidňovat, nikoliv ji eskalovat k podobným fatalitám. Navíc si nemyslím, že by pes bylo natolik neobvyklé zvíře - vždyť se s nimi musejí potkávat často. To by snad pro svou práci mohli něco o psech vědět. Z toho, jak se tam ten pes motá, je vidět, že má sám strach a nejde najisto. V takovém případě stačí psovi dát najevo vlastní převahu a vzdá se nebo uteče. Psů, co se při útoku na člověka nebojí, je hodně málo - obvykle jde o psy vyloženě trénované na útok, což není zrovna pes, co chodí po sídlišti na vodítku.
I smrtelně zraněné zvíře (nebo člověk) může mít dost sil na útok.Takže pro jistotu útočníka vždy dodělat. Tady vám ani nemusím toho člověka do věty dosazovat, dal jste si ho tam sám.
Do téhle věci si místo "pes" dosaďte třeba "opilý člověk" a pak se nad tím ještě jednou zamyslete.
Reakce musí být přiměřená situaci. Podle českých zákonů je pes věc, zdraví člověka stojí nad životem psa. Navíc pes je výrazně rychlejší než člověk.
Z toho, jak se tam ten pes motá, je vidět, že má sám strach a nejde najisto. V takovém případě stačí psovi dát najevo vlastní převahu a vzdá se nebo uteče. Psů, co se při útoku na člověka nebojí, je hodně málo - obvykle jde o psy vyloženě trénované na útok, což není zrovna pes, co chodí po sídlišti na vodítku.
Nevím, jestli mají policisté trénink na psy. Já na tom videu vidím rozzuřeného psa, jehož chování nedovedu předvídat. Rozhodně bych neriskoval své zdraví "dáváním mu najevo své převahy".
Takže pro jistotu útočníka vždy dodělat. Tady vám ani nemusím toho člověka do věty dosazovat, dal jste si ho tam sám.
To si vymýšlíte vy. Já tvrdím, že jedna rána nestačí a rozhodně nelze požadovat, aby napadený vypálil jednu ránu, potom vyhodnotil účinek a případně se rozhodl pro další. Pro získání představy, co dokáže smrtelně zraněný člověk, který za pár minut nevyhnutelně zemře, doporučuji prostudovat tuto přestřelku.
Reakce musí být přiměřená situaci.Tak vám říkám, že byla naprosto nepřiměřená.
Podle českých zákonů je pes věc, zdraví člověka stojí nad životem psa.Vy tu z toho děláte, jako by mu ten pes měl utrhnout hlavu... V dané fázi by z toho policista vyšel tak maximálně s modřinou od zubů, kdyby tam s tou pistolí dál mával.
Já na tom videu vidím rozzuřeného psa, jehož chování nedovedu předvídat.Tak to jste rozzuřeného psa ještě neviděl. A právě znalost tohoto je něco, co bych od policisty očekával.
Reakce musí být přiměřená situaci.Tak vám říkám, že byla naprosto nepřiměřená.
Špatně. Reakce byla naprosto přiměřená.
Podle českých zákonů je pes věc, zdraví člověka stojí nad životem psa.Vy tu z toho děláte, jako by mu ten pes měl utrhnout hlavu... V dané fázi by z toho policista vyšel tak maximálně s modřinou od zubů, kdyby tam s tou pistolí dál mával.
Podívej se pořádně na ten film: ve chvíli, kdy na něj pes vyjel, měl policista hlavu dost nízko (jak se snažil ze země vzít konec obojku), takže reálně hrozilo, že ho pes může pokousat na hlavě, nebo na krku (což může být i smrtelné...)
Nikdo soudný nemůže policistovi vyčítat, že v takové situaci na psa vystřelil...
V dané fázi by z toho policista vyšel tak maximálně s modřinou od zubů
Ten pes nebyl jezevčík.
Velký pes má podstatně větší potenciál způsobit zranění, to je logické.To je právě ta velká mýlka. Tohle hovado může dorůst klidně i do 90kg, ale klidně bych mu strkal prsty do huby. Čím menší pes, tím je útočnější a zpravidla i hloupější, takže se chová jako cvok.
Přišlo mi to jako dost nezodpovědné chování, nechat navolno psa, který neposlouchá.To souhlasím.
Velký pes má podstatně větší potenciál způsobit zranění, to je logické.Neni
Podle českých zákonů je pes věcTohle už dlouho platit nebude, opravuje to novela která má vejít v platnost k 2014.
Nevím, jestli mají policisté trénink na psy.To zní jako by ve státech neměli psy a tohle byla výjimečná situace, kdy si někdo dovezl exotické zvíře.
Navíc si nemyslím, že by pes bylo natolik neobvyklé zvíře - vždyť se s nimi musejí potkávat často. To by snad pro svou práci mohli něco o psech vědět.
Asi tak. Navíc pes jako nejlepší přítel člověk byl člověkem de facto šlechtěn a vyšlechtěn po desetitisíce let (wikipedie píše minimálně 14 tis. let, ale pravděpodobně je to mnohem déle). Podle mého názoru už lidé mají cit pro chování psa v genech, ani malé dítě se to nemusí nijak složitě učit.
Uz ted jste obeti a pritom vas jeste nikdo (nic, kdyz chcete) nepokousal. Snad se vam a vam podobnym nekdy rozsviti, ale to se budete muset prestat nechat krmit masmedii.
Nevím, co tím chcete říct. K pokousání lidí psem reálně dochází. Ne moc často, ale dochází. Např. zde udávají 30 - 40 případů na 100 tisíc obyvatel ročně. Já sám mám psa a psy mám rád, ale riziko existuje.
Pes má být stále pod stoprocentní kontrolou majiteleAgrese vůči majiteli tuto kontrolu značně narušuje, ale to by mělo dojít i debilovi, natož někomu, jehož pracovní náplní je mimojiné i zatýkání osob. Já se nepouštím do argumentace, že neměl v danou chvíli střílet, jako Luboš. Ale přijde mi, že je celá situace v tomto případě způsobená přinejmenším z části neprofesionálním až hloupým přístupem policie. A v tomto ohledu nezáleží na tom, zda dotyčný nese na situaci spoluvinu.
Samozřejmě to zatčení na videu vypadá velmi problematicky.BTW: ten policajt mu ještě jednu vrazil, ne? (3:00)
A zavřít psa do auta se staženým oknem je velká hloupost.Ne taková jako zavřít ho do auta s nestaženým oknem.
Ale mohlo to být složitější, třeba byl dotyčný hledanou osobou, nebo ho chtěli vyslechnout v souvislosti s jiným trestným činem atd.Ty hledáš hypotetickou situaci, na kterou se dá napasovat tvá omluva závažného pochybení příslušníků policie. Jenže v tomto případě se jednalo o nepřiměřené a nepromyšlené jednání (pokud ne bezdůvodné). Pokud příslušníci policie jednají na základě emocí místo na základě výcviku, něco hodně špatně.
Ty hledáš hypotetickou situaci, na kterou se dá napasovat tvá omluva závažného pochybení příslušníků policie. Jenže v tomto případě se jednalo o nepřiměřené a nepromyšlené jednání (pokud ne bezdůvodné). Pokud příslušníci policie jednají na základě emocí místo na základě výcviku, něco hodně špatně.
Ne, jen upozorňuji, že máme omezené informace a nemůžeme situaci komplexně posoudit. Video není průkazné, nevíme, co se dělo předtím, nevíme, proč ho zatkli, nevíme, jestli na to měli právo. Všechno to jsou jen domněnky.
Proto se taky rozsudek v jakž takž civilizovaných zemích nevyrábí v diskuzích, ale u soudu.http://www.webnoviny.sk/slovensko/chovatelom-psov-ma-hrozit-pat-rokov/693706-clanok.html Randy má pravdu, pomaly sú práva psov a ich majiteľov nadradené nad práva ľudí. Už to začína presahovať medze. Matku s malým dieťaťom ohrozujú psi a ona má dokazovať, že ich ničím nevydráždila! A hocijaký pako môže chovať svorku zabijákov.
A hocijaký pako môže chovať svorku zabijákov.Tím myslíš tu matku? *trollface*.
Policisté možná chybovali, ale King byl nebezpečný kriminálník, který kladl odpor při zatýkání.Zásadní je, že policie nemá nárok chybovat, hlavně tedy ne s kvérem v ruce. Je jedno, jestli někdo klade odpor, provokuje nebo se chová celkově jako blbec.
Ale mohlo to být složitější, třeba byl dotyčný hledanou osobou, nebo ho chtěli vyslechnout v souvislosti s jiným trestným činem atd.Bylo to trochu jinak. Místní policie ho už jednou jen tak seřezala (což se děje i v ČR, takže bych tomu věřil), tak podle mě trochu provokoval, aby na dobytky z místní služebny toho měl víc. Proto je tam ostatně i natáčel. Bohužel uspěl jinak, než čekal. Problém je v tom, že policista se takhle chovat nemá.
Místní policie ho už jednou jen tak seřezala
To tvrdí on.
A RMS měl pravdu.Mel pravdu, kluk jeden levicacka!
+1
A RMS měl pravdu.Hloupá otázka: A kdy neměl? Eben Moglen chtěl tuhle frázi už i rozdávat na plackách.
V poslední době vyplouvá na povrch spousta věcí, co lidé říkali, ale nikdo jim nevěřil. Lidé nevěřili, že nás sledují. Lidé nevěřili, že západní Evropa je pod kontrolou USA podobně jako my byli(?) pod kontrolou Ruska.
Ľudia majú tendenciu ignorovať veci ktoré nechcú vidieť.
když porušují naši ústavu (shromažďováním informací o nás)
Naše ústava se USA (ani žádného jiného státu) netýká, takže ji ani nemůžou porušit.
Mohou mučit naše občany např. v Guantanamu, bez obvinění, jenom protože si chtějí užít božského komplexu.
Jen klid, problém se časem vyřeší sám. Guantanamo založil zlý Bush, když chytal teroristy. Obama už teroristy nechytá, protože je rovnou zabíjí.
Naše ústava se USA (ani žádného jiného státu) netýká, takže ji ani nemůžou porušit.Pokud je na území USA, možná*. Pokud ale přijede Obama na návštěvu, měl by být zatknut a souzen za porušení mých základních práv a svobod. Nebo si myslíte, že se např. vaše právo na život nevztahuje na případ, že k nám přicestuje američan a zastřelí vás, či přiletí dron a nasere do vás raketu? * podívejte na takového vraha Obamu. Ten si vklidu vymáhá americké "zákony" v zahraničí a lepí na ně nálepku "export demokracie".
Pokud je na území USA, možná*. Pokud ale přijede Obama na návštěvu, měl by být zatknut a souzen za porušení mých základních práv a svobod.
Prezident má diplomatickou imunitu.
Jenže u ostatních lidí je to obvykle jen jejich osobní újma – ale terorizováním politiků se dá uchvátit moc a ovlivnit životy všech obyvatel. Ne že by to první bylo v pořádku, ale to druhé je řádově nebezpečnější a má dopad na mnohem víc lidí.
Stejně tak prezident nemůže poslat někoho za mříže nebo poslanci nemohou přímo řídit nějakou státní instituci. Zákonodárná, výkonná a soudní moc mají být oddělené a neměly by si přímo zasahovat do svých činností.
Pokud ale přijede Obama na návštěvu, měl by být zatknut a souzen za porušení mých základních práv a svobod.kto by to režíroval? Svěrák alebo Troška?
V poslední době vyplouvá na povrch spousta věcí, co lidé říkali, ale nikdo jim nevěřil. Lidé nevěřili, že nás sledují.Ale změnilo to něco? Přibyly ti do klíčenky PGP klíče dalších lidí, kteří kvůli skandálu začali řešit své soukromí? Svítí ti v Jabber klientovi častěji světýlko OTR? Odhlašují se lidé ve tvém okolí z Facebooku, odcházejí z GMailu, nenahrávají už fotky na sociální sítě? Objevily se ve zdejší poradně dotazy začátečníků, kteří se snaží začít s šifrováním? Stoupla čtenost zdejších archivních článků o Truecryptu a Toru? Zahazují své Šmírphony? Ne. Vypadá to, že i když byste uplaodli zdrojáky Echelonu a Prismu na Rapidshare, možná budete na titulce Modrého práva (ergo se tedy skandál netutlá a každý se o něm snadno dozví/dozvěděl), ale lidé své chování nezmění.
Protoze to nema smysl. To je technologicke reseni toho problemu, ale ten problem se musi resit v rovine politicke a moralni. Jinak receno, proc by meli lide menit sve chovani, a ne vlada, kdyz ta se chova nemoralne?
Technologická řešení mají výhodu v tom, že fungují bez ohledu na právo1 a morální hodnoty jiných lidí. Když si dáš cennosti do trezoru, funguje to jako účinná ochrana2 bez ohledu na to, jestli zákon zakazuje kradení, jestli policie a soudy ten zákon prosazují nebo zda mají ostatní morální zábrany krást. Stejně tak kryptografie funguje bez ohledu na listovní tajemství nebo sliby politiků a poskytovatelů služeb.
V praxi je dobré kombinovat obě řešení (právní i technické) a najít nějakou optimální míru ochrany. Technická řešení v materiálním světě (zámky, trezory, alarmy…) mají řadu nevýhod (náklady, nepohodlí…), ale použití kryptografie je prakticky zadarmo.
Co by se mi libilo, neco jako anonymni a necenzurovatelna socialni sit
O něčem podobném taky uvažuji – osoba3 by byla identifikována ne něčím jako e-mail nebo Jabber ID (jméno + doména poskytovatele), ale otiskem veřejného klíče a svými podpisy. Pak by ses mohl svobodně pohybovat po různých serverech a používat různé služby a nechával bys tam elektronicky podepsanou stopu, podle které by tě tvoji přátelé mohli nalézt (poslat ti zprávu, zjistit stav atd.).
Vsechno by to bylo hodnocene a dalo by se spocitat, jak moc bych mel verit konkretni informaci, na zaklade toho, jak moc verim uzlum, ktere si vyberu.
To zní dost zajímavě, ale vidím trochu úskalí v tom, že ten automatický systém hodnocení bude ovlivňovat sám sebe a může se uchýlit k nějakým špatným (nebo prostě náhodným) stavům. Pro začátek by stačilo, kdyby ses mohl podívat na aktivity nějaké osoby4 napříč různými službami. Hned bys viděl, co ten člověk píše tady, na Rootu, na Wikipedii… do jakého svobodného softwaru přispívá, jak jsou jeho patche přijímány, kolik nahlásil chyb atd. a podle toho by ses mohl rozhodnout, jak moc budeš jeho názorům/výrokům věřit.
[1] ať už psané nebo reálně prosazované
[2] do určité míry samozřejmě, vždycky se dá přijít třeba s výbušninou nebo do toho dlouho řezat
[3] lépe řečeno identita, pod kterou ta osoba zrovna vystupuje (může jich mít víc)
[4] samozřejmě bez vazby na identitu v reálném světě – pokud ji ta osoba záměrně nevyzradí
Tohle se samozřejmě vyvíjí a dnes jsou prolomitelné algoritmy, které se dřív běžně používaly. Nicméně zas tolik bych se toho nebál – útoky budou úspěšné spíš díky napadení lidského faktoru nebo navazujících postupů/protokolů/systémů, než samotných šifrovacích algoritmů. Riziko je hlavně v tom, kdyby sis chtěl nějaká data schovat – zašifroval je a nechal je uniknout → je dost pravděpodobné, že časem (jednotky až desítky let) šifru půjde prolomit. Ale že by NSA odposlouchávala moji komunikaci např. s bankou nebo poštovním serverem v reálném čase pomocí lámání algoritmu, to mi přijde nepravděpodobné.
v době, kdy se začínají prosazovat kvantové počítačeExistují algoritmy, které by vůči tomuto měly být odolném alespoň v současnosti.
vsadim boty, že jich NSA pár taky máNe že by byly nějak nedostupné, formou cloudu si na nich můžeš pronajmout čas i ty.
Ne že by byly nějak nedostupné, formou cloudu si na nich můžeš pronajmout čas i ty.D-Wave je AFAIK jenom jakýsi pseudopočítač pro řešení jen některých problémů; RSA mezi ně nepatří.
Pro začátek by stačilo, kdyby ses mohl podívat na aktivity nějaké osoby4 napříč různými službami. Hned bys viděl, co ten člověk píše tady, na Rootu, na Wikipedii…Gratuluji, právě jsi její fyzickou identitu odhalil. Kolik je třeba linuxáků s anarchistickými myšlenkami se zájmem o bezpečnost a výbušniny? Dřív nebo později osobu někdo pozná (buď vyšetřovatel přímo nebo nějaký známý ochotný donášet) a je to.
Proto taky píšu, že bys mohl mít víc identit. Ale pak je zase dilema, jestli jít s kůží na trh, prozradit (pod jednou identitou), co všechno děláš, a být díky tomu pro ostatní důvěryhodnější a větší autorita.
Možná by to šlo řešit přes „kredit“ formou měny typu BTC – ostatní by nevěděli, co všechno děláš/píšeš, ale viděli by, jaký kredit jsi nasbíral a podle toho by ti mohli věřit. Ale tady zase může být problém v tom, že někdo třeba nasbírá kredit mezi programátory a pak půjde na diskusní fórum mediků a začne jim tam radit, jak mají operovat…
Ja jenom nechapu, na co chces pouzivat sifrovani, kdyz tu o svem zajmu o vybusniny pises verejne pod svym vlastnim jmenem...Nemluvil jsem o sobě, dával jsem příklad. Sám se o výbušniny nezajímám.
Technologická řešení mají výhodu v tom, že fungují bez ohledu na právo1 a morální hodnoty jiných lidí.Ale blbost, je to k nicemu. To vydrzi chvili, nez druha strana technologicky upgraduje. Je to trochu podobne tomu vlhkemu snu, co maji nekteri kolem 2. dodatku americke ustavy, ze s temi brokovnicemi pujdou proti tankum. Ve skutecnosti to ten problem nijak neresi. Je to v lepsim pripade utek (Vlada mi zabavila dum? Nevadi, postavim si novy, mam prece technologii, a dvoumetrovou zed kolem k tomu.) a v horsim pripade eskalace konfliktu (Aha, tak vy chcete sifrovat? Tak to zakazeme..). Historie ukazuje, ze jedina cesta, jak vzdorovat nekomu, kdo ma moc, je spojit se s ostatnimi lidmi, co ji nemaji (a to samozrejme znamena ustupky a dohody a zrady a vsechny tyhle veci, ktere se libertarianum nelibi, a ja je chapu, protoze jsem ve skutecnosti jeste vetsi asocial). Protoze i ta samotna moc je koneckoncu jen o organizaci lidi, nikoli o tom, kdo ma jakou technologii.
Když si dáš cennosti do trezoru, funguje to jako účinná ochrana2 bez ohledu na to, jestli zákon zakazuje kradení, jestli policie a soudy ten zákon prosazují nebo zda mají ostatní morální zábrany krást.Myslis, ze stat nemuze otevrit trezor? Myslis, ze NSA s armadou spickovych matematiku a superpocitacu si nenajde zpusob, jak (v praxi, ne v teorii) prolomit sifrovani nekoho, kdo si v lepsim pripade sam postavil pocitac a ma dva semestry kryptografie?
V praxi je dobré kombinovat obě řešení (právní i technické) a najít nějakou optimální míru ochrany.S tim souhlasim. Ale ta technicka reseni funguji jen proti tem utocnikum, co maji podobnou moc jako ty. To ze jini utocnici nejsou uz musi zaridit pravni system.
O něčem podobném taky uvažuji – osoba3 by byla identifikována ne něčím jako e-mail nebo Jabber ID (jméno + doména poskytovatele), ale otiskem veřejného klíče a svými podpisy. Pak by ses mohl svobodně pohybovat po různých serverech a používat různé služby a nechával bys tam elektronicky podepsanou stopu, podle které by tě tvoji přátelé mohli nalézt (poslat ti zprávu, zjistit stav atd.).To uz existuje, ne - OpenID? Me spis jde o neco, kde nezalezi na tom, ze je to ta stejna osoba - proste by si nekdo "budoval reputaci" spojenou s tim klicem, bez ohledu na to, zda je to tataz osoba nebo ne.
To zní dost zajímavě, ale vidím trochu úskalí v tom, že ten automatický systém hodnocení bude ovlivňovat sám sebe a může se uchýlit k nějakým špatným (nebo prostě náhodným) stavům. Pro začátek by stačilo, kdyby ses mohl podívat na aktivity nějaké osoby4 napříč různými službami. Hned bys viděl, co ten člověk píše tady, na Rootu, na Wikipedii… do jakého svobodného softwaru přispívá, jak jsou jeho patche přijímány, kolik nahlásil chyb atd. a podle toho by ses mohl rozhodnout, jak moc budeš jeho názorům/výrokům věřit.To ale neni to co chci. Ja chci aby mi ten system spocital, cemu mam verit, a nejde mi ani tak o nazory (tech si kazdy vytvori kolik chce), spis o fakta. A idealne, abychom uspokojili ty libertarianske typy
Je to trochu podobne tomu vlhkemu snu, co maji nekteri kolem 2. dodatku americke ustavy, ze s temi brokovnicemi pujdou proti tankum.
Narážíte na nějaký špatný výklad Druhého dodatku. Ve skutečnosti Druhý dodatek dává občanům právo držet a nosit zbraň pro osobní ochranu a není nijak navázán na členství v milici - viz District of Columbia v. Heller.
v praxi se myslim vic osvedcilo, kdyz k revolucim doslo nenasilne.Jo, jako třeba v Barmě.
Myslim, ze je to obecne lepsi napad, protoze mene krve znamena mene emoci a tedy vice racionality.Eh? Jako by víc racionality těm lidem v totalitě nějak pomohlo. Až budou sedět v koncentráku, můžou pak racionálně uvažovat, jestli tenkrát neměli vzít do ruky místo plakátů a klíčů radši kalašnikov.
klíčůOsmnáctkou to taky docela bolí :)
Problem je, ze nasilne revoluce maji dost velkou tendenci se zase zvrhnout, nepretnout ten cyklus nasili, protoze na obou stranach jsou otevrene rany.Co se týče Barmy, tam by to imho nemělo být nijak zvlášť pravděpodobné, protože jim vládne vojenská junta. Imho by prostě stačilo veřeně popravit všechny od určité hodnosti výše a měli by pokoj a jistotu, že dostali ty pravé. V případě etnických problémů to bude určitě lepší tak jak říkáš.
Na druhou stranu nenásilné „revoluce“ jsou obvykle kšeftem mezi odcházejícími a přicházejícími – záleží, kdo se s kým dohodl a lid do toho nemá moc co mluvit.
Ideální asi je, když je lid ozbrojený, ale nemusí na to násilí dojít – nebo jen „symbolicky“ – a stačí ukázat převahu k tomu, aby se druhá strana vzdala.
On by i prakticky snad mohl dávat smysl ve své době, kdy výzbroj státní moci byla zhruba srovnatelného kalibru a navíc zde byla čerstvá zkušenost s občanskou válkou mezi separatisty a státní mocí, která vedle k té vlastní ústavě. Dnes je ten argument (jako řada dalších) dost lichý, jak jste vyjádřil kontrastem brokovnice a tank.
Opakuji, že používáte špatný výklad. Berete si z Druhého dodatku pouze první část. Důležitá je druhá část, která občanům přiznává právo na držení a nošení zbraně pro osobní ochranu. Ta dává perfektní smysl i dnes.
Vy si myslíte... vyjadřujete se k něčemu, o čem zjevně nic nevíte. A co je mnohem horší, zjevně se vlastně ani nic dozvědět nechcete.
O výkladu Druhého dodatku něco vím. Myslím, že SCOTUS je ten nejlepší zdroj pro jeho výklad.
Ano, ten argument (nutnosti obrany před (obvykle federální) vládou) se používá a vychází (zejména) od radikálního (trochu šíleného) a dost hlasitého křídla tamních konzervativců. V debatě o druhém dodatku (miláček a šibolet téže skupiny)/držené zbraní zaznívá celkem běžně.
To je možné, ale hlavní spory byly o to, jestli Druhý dodatek dává právo na držení a nošení zbraní pouze milici (argument protizbraňové lobby) nebo všem. Nemluvě o tom, že "brokovnice proti tankům" nejsou tak úplně k ničemu. V asymetrické válce se naopak velmi dobře hodí.
kontrastem brokovnice a tank
Tohle není tak jednoznačné. K čemu budou vládě tanky, když v každém domě po celé zemi bude naštvaná rodina s brokovnicí a dalšími zbraněmi? Srovnají se zemí všechny domy? A nakonec i v tom tanku musí někdo sedět – a ten někdo z něj občas vyleze a pak bude čelit těm brokovnicím. To by nebyla zákopová válka nebo válka, ve které by tyhle silnější/větší zbraně měly nějakou převahu. To by byla válka ve městech, v jednotlivých domech… Vláda může mít letectvo, atomovou bombu, chemické zbraně… ale tohle pravděpodobně nebude používat na svém území. Když lidi zastřelí pár vojáků nebo policajtů při prosazování špatných zákonů, tak se jim ta armáda a policie rozpadnou – to jsou taky jen lidi a nebudou poslouchat rozkazy za každou cenu. Důležitá je morální převaha a nějaká elementární vyzbrojenost (klidně na úrovni ručních zbraní). Tyhle obě věci jsou potřeba.
Na toto tema jsem cetl clanek o nenasili, kde autor mluvil o tom, co by se stalo, kdyby proste lide nesli do prace a zustali doma. Naprosto me uchvatil - co by delala armada v takovem pripade, taky srovnala vsechny domy se zemi?Nejspíš by zalezla do krytu a počkala tam ty dva dny, až přestane jít elektřina, voda a kanalizace, pomřou pacienti v nemocnicích a lidi si to zase rozmyslí?
Co se tyce te myslenky, ze "lide zastreli par vojaku" a situace se uklidni, to povazuji za velice scestne. Stane se pravy opak - patrne ten konflikt bude eskalovat, protoze armada ztrati jakykoli duvod sympatizovat s druhou stranou.
Záleží na mnoha okolnostech. Podívejte se na nedávné konflikty v Iráku a Afghánistánu, případně na Vietnam. Na jedné straně stály USA, které mají nejsilnější ozbrojené síly na světě - letadla, tanky, lodě, rakety. Na druhé straně byli povstalci jen s ručními zbraněmi. Přesto způsobili USA velké problémy a nakonec se Američané stáhli. Sice nebyli poraženi vojensky, ale válka byla dlouhá, drahá a hlavně nepopulární. V asymetrických konfliktech většinu výzbroje nevyužijete.
i v tom tanku musí někdo sedět … to jsou taky jen lidi a nebudou poslouchat rozkazy za každou cenu
Případně to můžou být drony, roboti… ale o to víc je důležité, aby lidi drželi krok, měli potřebné znalosti, technologie, aby tyhle věci nebyly utajené a pod kontrolou úzké skupiny lidí.
btw. fascinuje me, na co vsechno muzou jit sorosovy penize. nechutne :-/
klidne budu za konspiratora, ale nebyl jste to nahodou vy, kdo tu mluvil o projektu ko¸h¸o¸vol¸it¸eu ? a jak jste se podle toho ridil pri poslednich volbach ? a jak to tu propojujete s politikou ? podobnost ciste nahodna ? a z penez koho tento projekt predevsim cerpa na svoji cinnost ? neni to nahodou `altruista ' soros ?
Ted to zni mozna nepredstavitelne, ale mozna se dockame jeste neceho velkeho a moc oskliveho. Po paraziticke a ruinujici globalni financni mafii, dronech kteryma operujou kdekoli po svete a zabijou koho si zamanou (afaik zatim cca 3000 lidi), mozna prijde i dobyvacna vojenska agrese na uzemi, ktery se nam ted zdaj nedotknutelny. IMHO vsechno vsadili na zbrojeni, protoze ekonomika nema perspektivu je z toho hnoje vytahnout.
A co když někdo nemá psa?
enjoy
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.