Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 07:55
Struktura této sekce není dobrá. Snažil jsem se ji navrhnout logicky, i s podporou symbolických odkazů (ln), ale můj osobní dojem je, že se struktura nepovedla a je spíše matoucí. Pomůžete nám navrhnout lepší?
Pár komentářů:
V sekci Hardware je "poněkud zmatek" v zařazení síťových aret. Pokud hledám síťovou kartu přes "Hardware" -> "Připojení na síť", tak se zobrazí kdeco (modemy, CDMA, VoIP atd.) akorát síťové karty ne (ani Wi-Fi, ani Ethernet). Lze se k nim probojovat jedině klinutím na "Hardware" a pak přes "Rozbalit vše" ... "Přídavné karty" atd. Připadne mi to poněud nepřehledné. Kdybych sveřepě nehledal kartu, o které vím, že je v HW listu, tak bych to asi v pozici někoho, kdo je zde poprvé, vzdal :-/
http://www.abclinuxu.cz/hardware odkazuje přímo na platformu x86. S nasazením rozbalovacího menu vznikl problém, protože "Hardware - x86" odkazuje na stejnou adresu (zatímco např. platforma ARM má adresu http://www.abclinuxu.cz/hardware/platformy/arm, tak x86 je na http://www.abclinuxu.cz/hardware). Adresa http://www.abclinuxu.cz/hardware/platformy navíc neobsahuje vůbec nic.
Prosím o uspořádání sekce Televizních karet do PCI, je v tom hroznej bordel. Nejlépe podle vysílání takže DVB-T DVB-S Analog a Combinované
Ideální struktura by měla vypadat jako strom bez cyklů, neměla by mít velkou hloubku a hlavně se v ní musí dobře a intuitivně orientovat. Ze své zkušenosti vím, že nejsnáze se struktura navrhuje jako adresářová struktura (což de facto je). V souborovém manažeru snadno adresář vytvoříte, přejmenujete či přesunete a když jste hotovi, výsledek zabalíte jako archiv. Vaše návrhy prosím vkládejte do bugy 807. Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Ideální struktura by měla vypadat jako strom bez cyklůStrom s cykly by už nebyl strom
. HP nx6310 |-- (EY588ES) |--> link:procesory/Intel/Celeron-M |--> link:wlan/Broadcom/BCM4401 |--> link:wifi/Broadcom/Dell-Wireless-1390 |-- (EY503ES) `-- (EY504ES) |--> link:procesory/Intel/Core-Solo `--> link:wifi/Intel/ipw3945 802.11a/b/gVýhoda je, že zmizí podobné (a docela matoucí zápisy) a navíc, v okamžiku, kdy někdo zjistí podporu toho kterého kusu HW, prostě jej poedituje a to se projeví ve všech záznamech používající stejný typ HW. Prvně zadaný podtyp může navíc sloužit jako vzor, protože těch změn bývá skutečně pouze pár. BTW: jdu hledat heslo do bugzilly
- oddelte barevne odkazy na vlastni a jine stranky - fakt chaos na co mam kliknout u zpravickyDobrý nápad. Zkusím vymyslet způsob, který by nevyžadoval JS a přitom fungoval ve všech prohlížečích. Také se objevil požadavek na označování (změnu barvy) již navštívených odkazů - ale nevím, jestli se něco takového na portál tohoto typu hodí.
a { color:standardni_barva_1; } a[href^='http://www.abclinuxu.cz'], a[href^="/"] { color: barva_odkazu_jen_na_tento_server; }Ad změny barev si mohou udělat ve vlastním css stylu.
.post a[href^="http://"], .post a[href^="https://"], .post a[href^="ftp://"] { background: transparent url(/wp-content/themes/ocadia/images/ext.gif) no-repeat 100% 50%; padding-right: 10px; white-space: nowrap; }Tohle mám ve svém blogu a v Opeře to funguje v pohodě.
Zkusím vymyslet způsob, který by nevyžadoval JS a přitom fungoval ve všech prohlížečích.Jedině ten odkaz otestovat na serveru během generování a vložit do HTML nějakou třídu pro CSS. Pokud nebudeš trvat na těch podmínkách striktně, tak pro prohlížeče podporující CSS3 to popsal Michal, pro MSIE by se to dalo udělat přes
expression
(což je sice taky JS, ale kdo vypíná JS a zároveň používá MSIE…)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.