Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 02:00
Technicky totiž není dost dobře možné, aby to všechno uchladil sám.Technicky to možné je, jenom tam nesmíš mít místo procesoru přímotop.
od te doby pri vetsim zatizeni vyndam z mrazaku led a prilozim k vetrani ... zatim se drzi
Ač měl procesor pouhých 133MHz, byl výkon tohoto notebooku subjektivně vyšší než u tehdy obvyklých desktopových Pentií 500MHz s 256MB paměti.No jestli v tom byl x86 procesor, tak máš HODNĚ subjektivní vnímání.
To že přístroj vydrží max. dobu záruky a ani o chlup déle je spíš trend poslední doby. Pevně věřím tomu, že kdyby ten Panasonic nedostal takový záhul, tak jede uspokojivě ještě dnes.Zařízení, které nevydrží plné vytížení, je šmejd.
Ano. Já a x dalších.To nevypovídá o ničem jiném, než že jsi ty a x dalších přišel o objektivní pohled na věc.
Jinak žádné zařízení nevydrží dlouhodobě plné zatížení! A jestli tomu nevěříš, povíme si z deset let.Proč za deset let? A co jsem psal, platí, pokud zařízení nevydrží své plné zatížení, které uvádí výrobce (žádné přetaktování, nominální hodnoty), pak je to šmejd nebo jeho výrobce lže nebo jsou někde malá písmenka, která na to upozorní (tzn. šmejd je výrobce i zařízení)
pokud zařízení nevydrží své plné zatížení, které uvádí výrobceTo výrobce uvádí, například u procesoru je napsaná maximální frekvence. Jestliže notebook nevydrží, když procesor na této frekvenci pracuje trvale a něco se začne přehřívat, je celý ten notebook špatně provedený nekvalitní šmejd, u kterého se výrobce prostě doufal, že ho nikdo takto provozovat nebude a problémy nevzniknou. (Hint: správné řešení je vyřešit lépe chlazení)
Notebooky nejsou desktopy.V jakém ohledu? V tom, že když při plném zatížení desktop zrušíš, tak si stěžuješ, kdežto když takhle zrušíš notebook, tak je to v pořádku?
Je to jako s lidmi. Jenom politici a blázni si mohou myslet, že budou stále fungovat jako za mlada.Opět jsi mi přiřknul něco, co jsem neřekl.
Jestli si myslíš, že je šetrný přístup k tomu co používáš otázkou značky tak se šeredně pleteš.Otázkou značky je to, jestli je chladič vůbec potřeba. Pokud sis koupil krám, co se neuchladí sám a nejlépe pasivně, tak se nediv, že potřebuješ chladič.
Jestli si myslíš, že je šetrný přístup k tomu co používáš otázkou značky tak se šeredně pleteš.Vysvetli me to, nejak to nemuzu pochopit. Dik!
nešetrné zacházení se vždy projeví na kratší životnostiVzdy? Myslim ze ne. Minimalne jedna znacka toho snese vic. Staci se podivat na konstrukci.
Značka neznačka, nešetrné zacházení se vždy projeví na kratší životnosti.Využití toho, co jsem koupil v dobré víře, že to bude fungovat, je nešetrné zacházení?
U notebooku vyrobce nepredpoklada 24/7 vyuziti, pripadne procak trvale na 100%. Nekdy staci jen idle od rana do vecera. Je jasne, ze se tim vyrobce nechlubi a spoleha, ze vetsina jeho vyrobku prezije ve zdravi zarucni dobu a pak uz je opava za penizkyVolně přeloženo vyrobí šmejd a doufá, že se na to nepřijde.
Defakto jeho zapisek shrnul vyhody podlozky a ze stoji za to.Ano, pro lidi, kteří si ten šmejd koupí.
protože si prostě upřímně myslím, že pro většinu lidí jsou to vyhozené penízeHardware včerejška za cenu hardwaru zítřka s neergonomickou klávesnicí, na které si člověk při delší práci ničí ruce. Jediná výhoda je, že člověk může na chvíli odejít od zásuvky, ale zase ne tak moc dlouho (zvlášť v případě, že se notebooku hřeje tak moc, že potřebuje podložku - to nemůžou baterky vydržet ani ty slibované 3 hodiny.
Hardware včerejška za cenu hardwaru zítřka s neergonomickou klávesnicía k tomu malý monitor s mizerným obrazem, na který se nic nevejde a ke kterému se člověk musí sklánět (protože se nedá polohovat) takže ho za chvíli bolí krční páteř... Používám notebook intenzivně, a to proto, že mi na desktopu odešel monitor. Předtím jsem jej používal jen když jsem potřeboval vzít práci či nějaká data mimo domov. Ergonomie je pro delší práci s počítačem sakra důležitá.
U desktopu mě k smrti vytáčela ztráta dat při výpadku proudu (UPS taky nebyla nejlevnější), hluk, nepřenositelnost a rozměry.Hluk se dá vyřešit nákupem desktopu, který nehlučí. Ovšem nepřenositelnost a rozměry už těžko. Ačkoliv se dá pořídit velmi malý počítač, tak vždy je k tomu potřeba monitor. Tedy ne úplně vždy, třeba takový iMac je all-in-one, ale ten bych si do postele nevzal
Pro mne je notebook především na práci a tu mám raději u sebe. Nemám nejmenší chuť svěřovat svá data nějakému serveru, nemám už náladu přetahovat soubory jak kočka myš a pak mít bordel v tom kde co mám a nechce se mi přemýšlet nad tím jestli jsem si něco nezapoměl zkopírovat.
Taková argumentace mi přijde, hm, chabá... Pravděpodobně existují i dobré argumenty pro použití notebooku, ale zrovna ten váš mezi ně nepatří.
Svěřovat práci (ve smyslu vytvářeného kódu, souborů a vůbec věcí, nad kterými jsem opravdu pracoval, pracuju a stály mě čas a úsilí) notebooku mi přijde zhůvěřilé. Já mám práci v tomto smyslu uloženou někde v klimatizované serverovně na pravidelně zálohovaném RAIDu. A pracovní desktop, domácí desktop i notebook (který používám víceméně jenom proto, abych se nemusel doma prát s dětmi o desktop) si prostě ta data přimountí tak, jak je potřeba.
Představa, že vytvořené hodnoty s sebou tahám v kabeli, tluču s nima v tramvaji, zapomínám je v hospodě a podobně - nic moc.
Ale samozřejmě, názory jsou od toho, aby se různily a nikomu neupírám jeho svaté právo si svá vlastní data zamrdat přesně tím způsobem, jaký považuje za nejlepší.
Všimněte si prosím, že vám pro notebook starší dvou let žádný z těchto výrobců už podporu nenabídne.To není pravda, u IBM lze běžně dokoupit tříletou záruku, myslím, že i čtyřletou, hledat se mi to nechce.
ahoj.
podlozka je mozna dobra vec (sam ji nepouzivam), ale rozhodne neanhradi vycisteni ntb. zaneseni vetracku a chladice chuchvalci prachu byva nejcastejsim duvodem prehrivani. v clanku zminovany nx6125 mam pres 3 roky (bezi taky temer 24/7). nedavno jsem ho vycistil a od te doby facha jako zamlada - vetracek se pousti jen prilezitostne, jinak je ntb tichym spolecnikem. takze je schopen se uchladit sam...
howgh
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.