Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 20:31
napsat aplikaci co nejlépe, ale jak na tom co nejvíce vydělat.To je snad zájem každé firmy, ne? Kdybxch já měl firmu, chtěl bych aby se její zaměstnanci a management choval úplně stejně.
Bohuzel opet zapomneli na pritomnost ISO standardu -- neberou ani OOXML, ani ODFSouhlasím. To je dost zásadní chyba.
A posledni stiznost -- elektronicky podpis vyzaduje placeni soukrome organizaci, ktera je timto naprosto ocividne zvyhodnena, zvlast, kdyz ma uzivatel na vyber jenom ze tri.Tomu nerozumím. Kde je řečeno, že to nesmí být od České pošty, což není soukromá organizace?
Pro elektronický podpis je autorita nutná.To ano. Ale to pořád nezodpovídá na otázku, proč nevydává certifikáty státní CA za "dotované" ceny, přestože u občanek a pasů se to tak dělá.
Turingův test Test pro odlišení počítačů a lidí. Spočívá v nutnosti opsat do kontrolního pole sekvenci znaků vygenerovaných systémem.Je to ve stylu jako by o tom mluvili na nove. Naproste nepochopeni myslenky, bezkontextove prizpusobeni situaci a krute ohnute do smeru podivejte jaci sme machri.
A posledni stiznost -- elektronicky podpis vyzaduje placeni soukrome organizaci, ktera je timto naprosto ocividne zvyhodnena, zvlast, kdyz ma uzivatel na vyber jenom ze tri. Proc si zadost nemuzu podepsat sam mi zustava zahadou, asi nekam plavali kaprici (nebo to proste vymyslel blbec.Spíš jste vy nepochopil princip elektronického podpisu a certifikačních autorit. Sám si to nemůžete podepsat z jednoduchého důvodu – kdo by ověřil, že jste to podepsal opravdu vy? Taky by mne zajímalo, před kým nebo čím je zvýhodněn poskytovatel akreditovaných certifikačních služeb. To je jako kdybyste napsal, že když si jdete koupit rohlík, musíte si ho koupit od nějakého pekaře, čímž jsou pekaři naprosto očividně zvýhodněni – asi někam plavali kapříci, nebo pekaře prostě vymýšlel blbec.
autentifikaceAutentizace
Středočeský kraj nechal za necelých 60 milionů (získaných především z EU) vytvořit aplikaci pro elektronickou komunikaci s úřadem.
Aneb "Vítejte na bulvárním Abclinuxu.Vidím, že ten Linuxbulvár budu opravdu muset spustit
Nelíbí se mi to, ale to je asi tak to jediné, co můžu s takovými blogposty dělat.Přesně tak. A protože se tady tímto stylem chovám už víc než tři roky, je překvapivé, že to ještě někoho překvapuje.
Hmmm, docela by mě zajímalo, co vede lidi k tomu, psát zajímavě o nezajímavých věcech????
Přesně tak. A protože se tady tímto stylem chovám už víc než tři roky, je překvapivé, že to ještě někoho překvapuje.No, mě taky. To je docela smůla, že jsem si toho, že tu píšeš bulvárně ještě nikdy dřív nevšiml. Možná bych si měl dávat pozor na to, co čtu od keho. Nemůžu se přece tak nechávat upoutávat článkama které nic neříkají.
No, aby jsi upoutal, musíš napsat něco zajímavého. O ničem zajímavém však nevíš. Napíšeš tedy do perexu něco, co není pravda. Potom do článku napíšeš něco, co je docela proti tomu, co jsi napsal v perexu, jenom už to není tak zajímavé, aby to někdo rozklikl. Jakej to má smysl prostě nevím. Peníze se tu za blogposty nedávajou. Za shlédnutí taky ne. Kdyby jsi se chtěl jenom vypovídat, asi bys prostě-napsal-blogpost. Buď chceš bejt vidět, nebo nevim.Hmmm, docela by mě zajímalo, co vede lidi k tomu, psát zajímavě o nezajímavých věcech????
Napíšeš tedy do perexu něco, co není pravda. Potom do článku napíšeš něco, co je docela proti tomu, co jsi napsal v perexu, jenom už to není tak zajímavé, aby to někdo rozklikl.To, co jsem napsal do perexu, je pravda. Není to sice celá pravda, ale je to pravda, nikoli lež. Jinak je faktem, že čtenáře obecně mnohem více zajímají bulvární zprávy. S tím se nedá nic dělat.
Jakej to má smysl prostě nevím. Peníze se tu za blogposty nedávajou. Za shlédnutí taky ne. Kdyby jsi se chtěl jenom vypovídat, asi bys prostě-napsal-blogpost. Buď chceš bejt vidět, nebo nevim.U blogpostů jsou nejzajímavějí diskuse. Když nikdo nediskutuje, není to ono
Středočeský kraj nechal za necelých 60 milionů (získaných především z EU) vytvořit aplikaci pro elektronickou komunikaci s úřadem.Lež by byla například:
Středočeský kraj nechal za 200 milionů (získaných především z EU) vytvořit aplikaci pro elektronickou komunikaci s úřadem.nebo
Středočeský kraj za necelých 60 milionů (získaných především z EU) nenechal vytvořit aplikaci pro elektronickou komunikaci s úřadem, peníze použil na volební kampaň hejtmana.Kdežto "celá pravda" (v kontextu mně známých informací) by byla například:
Středočeský kraj nechal za necelých 60 milionů (získaných především z EU) vytvořit aplikaci pro elektronickou komunikaci s úřadem. V ceně projektu je i změna způsobu práce úřadu (elektronický tok dokumentů místo papírového) a vytvoření několika desítek míst pro veřejný přístup.Vidíš ten rozdíl?
Teď jsem si všiml slova "necelých". Aha. Nevim, jestli to tam bylo, nebo nebylo i předtím, ale takhle máš hmm,... částečně pravdu. Tvoje první věta se dá považovat i za pravdu.To "necelých" tam nemá žádný podstatný význam.
Ty si hraješ s interpretací slov. Necelých 60 milionů si představím jako asi 59 milionů, protože se to tak prostě dělá.Těm mých "necelých 60 milionů" je přesně 59 587 530 Kč. To jen pro pořádek.
Jestli "necelých 60 milionů" znamená moje "něco kolem 2 milionů", pak musím říct, že zřejmě oplýváš tím, co mnozí lidé asi pokládají za komunikační schopnosti.O hru s částkami tady vůbec nejde. Podstatou "problému" je to, že v perexu hovořím pouze o vývoji aplikace (což je to, co je vidět navenek), kdežto celý projekt zahrnuje také změnu organizace práce a instalaci 47 počítačů (kiosky + PC) pro veřejný přístup. Tyto detaily uvádím v textu.
Nejsi náhodou od marketingu?Ne.
Nelíbí se mi to, ale to je asi tak to jediné, co můžu s takovými blogposty dělat.Můžete blogpost záporně ohodnotit, můžete autorovi vynadat v diskuzi, můžete si autora zablokovat. Takových možností
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.