Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 00:52
A jinak je to odkaz na jejich kulturu --- oni se skoro pořád cítí embarrassed a podobně.jo, to je mozna jeden z duvodu, proc mi tahle kultrua nesedi
Výpis z Wikipedie:
(^_^) (^-^) (^ ^) (^.^) smiley
(_._) nebo (_!_) - ass
Přitom až dnes jsem si uvědomil, že tyto diskuze zpravidla začínají u jazyka ("jak se vám líbí písmenko ř?"), pokračují komentováním národních jídel a vždy končí u alkoholu ("to u vás jako nechodíte na kus řeči u piva?").
Jinými slovy skončí u toho co definuje naši národní identitu. Smutné.
Na cemz neni nic az tak divneho, jak mi vysvetlili mi americti kolegove po navsteve u nich. Protoze zatimco u nas se domu snadno dostanete mestskou dopravou, oni jezdi vsude autem. Takze se nemuzou nikde opijet.
Když jsem byl v Americe (mezi kolegy ve fabrice), tak jsme po šichtě kolem páté odpoledne vždycky zajeli na jedno pivko do hospody. To posezení netrvalo déle jak 30 - 40 minut, bylo to jedno pivo "na spláchnutí prachu", jedno pivo za volantem nevadí a pak v klidu jedou domů. Samozřejmě se nikdo ve všední den neopíjí.
Nehledě na to, že třeba v takové Virginii vůbec nesmí alkohol prodávat v obchodech, musíte si v hospodě koupit "Home pack" což je prostě balení 4-6 plechovek piva jako se prodávají u nás v každém obchodě...
Přesně... Mám pocit, že skoro všude na Západě se chlastá jenom doma nebo v pofidérních podnicích.
Přesně... Mám pocit, že skoro všude na Západě se chlastá jenom doma nebo v pofidérních podnicích.zapadni evropa (Nemecko, Irsko, Anglie, Francie...) neni dost na Zapade?
Leč Skandinávie nebo USA splňují to, co jsem psal.jestli to zase nebudou ti krestani, tedy s chlastem mivaji problem konkretne protestanti :)
Elizabeth and her advisors perceived the threat of a Catholic crusade against heretical England. Elizabeth therefore sought a Protestant solution that would not offend Catholics too greatly while addressing the desires of English Protestants; she would not tolerate the more radical Puritans though, who were pushing for far-reaching reforms.... Elizabeth was forced to accept the title of Supreme Governor of the Church of England...
řídit můžete od 16ti, zbraň mít od 18ti (ve velkém množství států) ale souložit a pít alkohol až od 21...No... S tím řízením se to taky liší stát od státu. Třeba ve WV se dá řídit od 17 v doprovodu za řidiče plně zodpovídajícího plnoletého a až od 18 samostatně. K chlastu se dostane každý, kdo chce, akorát mu to musí koupit starší kamarádi nebo známí. A kdyby se mohlo souložit až od 21, tak by těžko bylo tolik mladých mamin (ve WV celkem běžně od 16 let) a pornostránkám by se nestačilo ohánět ujišťováním, že těm jejich "modelkám" bylo přes 18... Odlišností v mentalitě je dost, ale zrovna tyhle věci se až tak moc nelišily.
"jak se vám líbí písmenko ř?"Ma zkusenost je spis opacna :) Cizinec se pta prvni, jak se vlastne vyslovuje to "ř" :) Ma odpoved je, ze nemam tuseni a ze si s tim nema lamat hlavu, protoze to stejne spousta domorodcu vcetne me neumi :) Pokud se pta dal, vysvetlim mu to alespon teoreticky, cizinec obvykle odpovi ve smyslu "to je blbost, to nejde" a ja mu souhlasne prikyvnu :)
Jaci krestane zase?
Ti študáci z Arkansasu.
Nejlepe to resi luzicani, pisou ř ale ctou š :)
Já mám jadrné 'ř' rád.
ajaj :)
Jak jsem psal nahoře, jeden chodí do našich hodin angličtiny... musím konstatovat, že je to velice rozumný člověk. Ti další, co jsem potkal, na mě nepůsobili jinak.
podle jednotlivcu nelze soudit civilizaci :)
Pravda. Samozřejmě. Jednotlivci velice často působí rozumněji než společnost, kterou tvoří.
Před časem (nevím jestli ještě dnes) v Brně před porodnicí hodně dlouho povykoval nějaký pravoslavný debil, takže pacientky se prakticky nevyspaly. Vykládalo se to tak, že jen svobodně a demokraticky vyjadřuje svůj názor na potraty, takže na něj nikdo nemohl. Rád bych věděl, kdyby mu někdo svobodně a demokraticky rozbil hubu, co by z toho bylo.
Jaci krestane zase?Celý ty english campy jsou jakousi prapodivnou, maskovanou náborovou akcí...
jak ja bych rad jednou vyfasoval z jazykovky lektora, ktery nejenom ze anglicky umi mluvit (protoze ho to naucila maminka) ale umi anglicky taky ucit (protoze ho to naucili na univerzite a bavi ho to). Cloveka, ktery nependluje po statech Evropy (velice casto nacerno - prekracujic turisticke vizum), protoze v USA by byl pravdepodobne nezamestnany a nezajimaji ho jenom "problemy" typu kde si vecer v Praze vozrat drzku a dat si jointa.
Pravda, ty o hovně politickým flame již začínají a není kam se zvrhnout... snad jen k tomu honění.
Idukcí lze tento postup zobecnit a bude to platit stejně:
Pravděpodobnost, že se (v jakékoli, nejenom online) diskusi objeví jakékoli téma X se s růztem délky diskuse blíží jedné.
Výše zmíněná věta platí naprosto stejně dobře, jako ten Godwinův zákon.
Z hlediska snadnosti, možnosti, či nemožnosti (vědecky přesného) důkazu, či vyvrácení jakéhokoli z obou tvrzení, tedy jak tvrzení s Hitlerem, tak mého není pražádný rozdíl.
Indukce není doména matematiky.
Indukce není nic jiného, než název pro zobecňování konkrétních tvrzení. Je to termín, který se používá ve všech vědeckých oborech.
Sice o tom nejsem přesvědčen, ale jsem líný nad tím přemýšlet.
Každopádně u matematická indukce, tak jak se používá v důkazech matematických tvrzení, nejde o nic jiného, než pouze o speciální a odvození případ jakékoli indukce.
Indukce není matematická doména, je to jen jiný název pro zobecňování tvrzení. Indukce je vždycky trochu o odhadu, protože indukci obecně vzato často nejde stoprocentně dokázat. Dokázují se často ve vědě pouze hypotézy – dílčí odvozená logická fakta ze závěru, který se udělá indukcí. Zato závěr udělaný indukcí lze velice rychle vyvrátit, stačí k tomu najít jeden příklad, kdy neplatí. Většinu závěrů udělaných indukcí ve vědě nejde nikdy s jistotou dokázat, že jsou platné.
Právě proto je věda plná dogmat, a velmi často i tvrzení, která se po nějakém čase ukáží jako blbost a jsou nahrazena jiným. Některé vědní obory, které nejsou exaktní, jako například medicína, biologie, psychologie, ekonomika, a další jsou plná nedostatečně prokázaných induktivních závěrů – a můžete se spolehnout, že v těchto vědeckých oborech je řada blbostí, chybných tvrzení a závěrů. Proto také třeba snaha o aplikaci ekonomie jakožto hlavní řídící síly světa nedopadá dobře, protože to většinou skončí čím dál mohutnějšími krizemi, kdy nás realita vytrestá za nějaké špatně odhadnuté induktivní schéma. Vždy je třeba k takovým oborům přistupovat s tím, že řada tvrzení v těchto oborech budou časem překonána a chybným metodám a učením v nich se nejde už z principu vyhnout. Pokud takový obor (a ekonoime je docela zářným příkladech) se tváří jako neomylný a povýšený, pak sebevědomá aplikace takových oborů do praxe obvykle nekončí až tak dobře a působí škody.
dokud ji nekdo nevyvrati nebo nenajde lepsi (jednodussi) teoriiNo nevím jestli lepší teorie znamená jednodušší. Co třeba teorie relativity - ta není zrovna dvakrát jednodušší než newtnovská fyzika
Jj, exaktní vědy prakticky stále lépe a lépe aproximují skutečnost, nicméně stále jen aproximují, odtud omyly vědy.jiste. ovsem zadny lepsi nastroj k poznavani skutecnosti nemame
No nevím jestli lepší teorie znamená jednodušší. Co třeba teorie relativity - ta není zrovna dvakrát jednodušší než newtnovská fyzikajenze teorie relativity vysvetluje veci, ktere newtonovska fyzika nevysvetluje - proto ma prednost. pokud ovsem dve teorie dokazi vysvetlit totez a stejne uspokojive, prednost ma ta jednodussi (occamova britva).Celkově vzato se věda stává stále komplexnější, o zjednodušování nemůže být moc řeč...
ovsem zadny lepsi nastroj k poznavani skutecnosti nemameNemáme, já neříkám že ano. Newtnovská fyzika je specielním případem teorie relativity, která je obecnější. Popisují ale prakticky to samé - s tím, že teorie relativity zahrnuje nové poznatky. Je ovšem pravděpodobné, že OTR je zase jen specielním případem něčeho ještě obecnějšího, univerzálněji platného. Popsaání takové teorie je teprve před námi. Takto afaik postupuje moderní fyzika.
Tak matematika je stát ve státě.
Matematika si sama vymyslela pravidla na kterých stojí a z nich si odvodila další, takže kupodivu to tam pak docela přesně vychází.
Ale co je věda nevím a nehodlám řešit. Podle mého je věda všechno, co se marketinkově prosadilo mezi vědce. Který obor měl šikovného zastánce, ten se prosadil jako vědecký obor, ten který ho neměl, tak je pavěda, i když je třeba exaktněji a přesněji postaven. Nic jiného v tom není.
Ostatně Nobel by asi také nebyl nadšen z toho, že se svévolně a proti jeho vůli dává Nobelova cena za ekonomii, a že se švédská banka se rozhodla přes to, že si to nepřál zaštítit jeho jménem. Holt se ekonomové taky nasomrovali i tam, kde byli nežádoucí, a nikdo je tam nechtěl.
Vezměte prachy a dobrý marketink a uděláte ze všeho vědu a prestiž.
Já bych řekl, že zase matematika je perfektní aparát na to, aby dala iluzi pravdy při okecácání, a proto je tak oblíbená.
Upravit vhodně statistiku, ukázat ta správná procenta jenom změnou základu od kterých se počítají a potřebný hodící se dojem je na světě.
Skutečné exaktní vědy by bez matematiky nebyly ničí.
S tím bez výjimky souhlasím.
Matematika si nic nevymýšlí v tom smyslu jak to chápete. Popisuje zákonitosti, podle kterých příroda opravdu funguje.
Matematika naprosto nic neopisuje. Matematika je pouze aparát, který vznikl na základě axiomů, tedy vymyšlených, dá se říct natvrdo nastolených pravidel (které pravda někdo odhadnul a přizpůsobil tomu co znal a viděl) a celá matematika je jen důkazním aparátem odvozená z těchto axiomů. V tom je přesně exaktní, protože, když to řeknu hodně odvážně a schválně hodně přestřelím: Matematika je jen virtuální symbolický konstrukt postavený na axiomech a zbytek odvozen.
Matematika se pak používá jako aparát pro modelování světa. Nicméně sama matematika se v přírodě v dokonalé podobě, ani v těch axiomech nevyskytuje. Zkuste někde v přírodě třeba najít dokonalou přesnou implementaci virtuálního matematického konstruktu zvaného reálná čísla.
Matematika je právě proto tak přesná, že pravidla na kterých stojí byla natvrdo určena lidmi jako axiomy a tudíž nám do nich kecá příroda jenom minimálně. Díky tomu je to tak přesná věda.
Ale tím nijak nezpochybňuji její význam, a její obrovskou roli. Ostatně sám si matematiky velmi vážím. Je to úžasný nástroj a jeden z nejlepších, co kdy člověk vymyslel.
To, že to v praxi funguje je nepochybné, ale funguje to nepřímo. Přes matematický model, který je vždy a pouze zjednodušením skutečnosti a i tento zjednodušený model platí jen za určitých podmínek.
Nenajdete prakticky nikdy v přírodě nic, co by přesně vystihovalo většina axiomů matematiky a jejího aparátu. Samozřejmě matematika byla konciopvána s tím, aby se stala nejvhodnějším nástrojem pro modelování světa – ale stále je to virtuální konstrukt postavený na axiomech – byť úžasný a téměř dokonalý.
Nejhorsi je kdyz se do diskuze vepcha politika.
Stop politice na abc.....
Dneska je extrémismus, nacisti apod.. zejména a z největší části hlavně politický problém vyvolány uměle politiky, aby snadněji získávali body a aby získali nástroje moci.
Az ji tam nekdy uvidim, tak po ni skocim (bude-li to v mejch financnich silach).
Proto sem tu jednotku vymyslel, kdyz reknu ze to mam v kolibacich a prepocitam to na centaky vyjde hezkejch skoro 20
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.