Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 20:58
kdyz uz jsem v te 'komentatorske' nalade jeden citat odpovidajici Vasi otazce:
opustis-li me, nezahynu, opustis-li me, zahynes!
Vzpomenete si i na autora? :D
Viktor Dick.
> Anglie, Irsko, Skotsko ...
V Anglii si procvičíš spíš arabštinu, v Irsku a Skotsku zase češtinu a slovenštinu. Takže bych volil to Irsko nebo Skotsko, protože ty tu češtinu potřebuješ jako sůl.
pánové tak trochu zapomínáte na fakt, že nezaměstnanost se nepočítá z celkového počtu obyvatel, ale z počtu ekonomicky aktivních obyvatel, což je sakra rozdíl
Když jsme u toho, nevíte někdo, kam za prací, aby si člověk mohl procvičit arabštinu (a nemusel přitom konvertovat k islámu, ani jim dělat propagandistického králíčka)? :-P
Ať už krátkodobě nebo dlouhodobě, tak jsem slyšel jsem docela pozitivné reference na pobyty v Dubaji. Buď to bylo do stánků na veletrhy nebo na recepci do hotelů v top-sezóně jako brigáda nebo dlouhodobě jako obchodní zástupce české/zahraniční firmy, do banky, aerolinek či hotelu, call-centra atp. Angličtina jako standardní komunikační jazyk a arabština jako bonus. Další alternativou je delegát cestovky v Tunisu či Egyptě, ale to je hrozná práce. Pro ty, kteří jsou spíše idealisti, tak zajímavé nabídky má OSN či různé NGO do Jordánska, Palestiny, Jemenu, většinou v oblasti "refugee assistance", rozvojové pomoci, vzdělávání atp. Pro největší odvážlivce pak spoustu možností nabízí Irák.
Pro ty, kteří jsou spíše idealisti, tak zajímavé nabídky má OSN či různé NGO do Jordánska, Palestiny, Jemenu, většinou v oblasti "refugee assistance", rozvojové pomoci, vzdělávání atp.Za idealistu se teda nepovažuju, ale neměl bys náhodou odkaz někam, kde bych se o tomhle mohl dozvědět trochu víc? Předem díky.
Idealismus jsem viděl spíš v tom, že je to práce pro určitý typ lidí a volunteer field worker někde v Jemenu si rozhodně nevydělá tolik, co zaměstnanec dubajské banky nebo programátor v Irsku Má to ale jiné plusy.
Pro OSN zkus buď národní kontaktní místo, nebo přímo ke zdroji United Nations Volunteers, případně toto. Některé pozice nabízí i MZV, které vede také databázi zájmeců o podobnou práci. Neziskovky nebudu vypisovat, to si vygoogluješ. Něco do Jordánska měl dokonce Člověk v tísni. Dobrým zdrojem tipů je ReliefWeb, pak Oxfam a desítky dalších.
Jsi-li student, mohl bys s úspěchem využít AEISEC, který má také programy na rozvojovou pomoc.V Anglii si procvičíš spíš arabštinu, v Irsku a Skotsku zase češtinu a slovenštinu....no to je teda pěkná blbost, každý přeci ví, že jediný jazyk který si na 100% procvičíš kdekoliv v Británii je polština...
Na jihu Švédska určitě. :'(
Ale jet tam s prázdnou by taky nebylo dobré... Nejprve bych si proto, jakožto cikán, zažádal o počítač, na který mají snědší obyvatelé ČR nárok.
Jestli to myslis vazne, tak zkus novej zeland, cesi muzou mit pracovni viza (narozdil od australie, kde je to slozitejsi), ale ver, ze anglictina na novim zelande je tak trochu jina nez na starym kontinentne, je to jeste horsi nez australska Proste kiwaci. Doporucuju odjet z evropy co nejdriv!
> Největší problém je sehnat práci legálně, pokud člověk nemá žádnou specializaci nebo něco dostatečně dobře neovládá.
Takže pokud nic neumím, tak o mě nestojí, jo? Divné, fakt divné...
Kamarádi už druhý rok byly v norsku. Letos chytly prima job - natírání dřevěných baráků. Dělali to asi měsíc a půl, výdělek kolem 100k. Vždycky jeli na blind a když někam dojeli, tak se poptali po práci. Na jazyky to příliš není, ale na výdělek jo.
oprava: samozřejmě vloni, nějak mi asi utekl Nový rok
Ja byl volil USA. Prace je tam v IT plno pokud se umis domluvit a mas povoleni k praci, coz nekdy muze byt problem (pro studenty by nemel byt). V Anglii a Irsku je problem ze jsou to fakt drahy zeme (pivo na prepocet v prumeru 100kc, a to je pro tebe hodne vlivnej ukazatel ne :D). V USA je uz cenova situce mnohem, mnohem, mnohem lepsi. Letenky jsou uz jsou taky cenove prijatelny...
Taky je ted pry v kurzu Australie a NZ ale s tim nemam zadnou zkusenost....
Taky je ted pry v kurzu Australie a NZ ale s tim nemam zadnou zkusenost....Letenka pro kočku z Austrálie do Polska (Lufthanza) stojí cca 5 000 PLN což je něco přes 30 000 Kč.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.