Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Do blogu nepřispívám prakticky vůbec, ale teď jsem přišel na zajímavý zápisek v Pirátských novinách, kam jsem se náhodou dostal. Předpokládám, že mnozí z Vás tyto stránky znají.
Od úterý mám nainstalováno OpenSuse 10.3 a za tu krátkou dobu jsem posbíral pár poznatků ohledně vývoje, neboť na jsem multiplatformní, občas Windows občas Linux.
Známí se rozhodli, že ke komixu udělají ještě dodatek. Takový film o filmu. Upozorňuji, že fonty zůstaly stejné, jako v předchozím komixu. Grafik nechtěl měnit styl. Film o filmu
Jsme taková parta lidí, kteří se schází a baví po netu. Už asi od 98 roku. Jak tak se teď všude rojí různé komixy, tak nás napadlo vytvořit si nějaký vlastní, temný komix. Když tak mrkněte. Komix
Tak jsem se rozhodl, že vyzkouším KUbuntu 6.06 LTS. Dlouhou dobu mne tato distribuce lákala. Dříve jsem spíše využíval SUSE, ale postupem času jsem si zvykl na serverech na Debian. Prozatím se mi tato distribuce zamlouvá
Propojení Windows Serveru 2003 a Linuxu. Linux funguje jako emailový server (IMAP) a Windows jako ověřovací server (LDAP, Kerberos)