smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
GNOME Web (Epiphany) přichází s podporou rozšíření, která jsou kompatibilní s rozšířeními ve Firefoxu. Více v článku WebExtensions v Epiphany (GNOME Web) na MojeFedora.cz.
Ve Vancouveru probíhá konference a výstava SIGGRAPH 2022 (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) věnována počítačové grafice. Řada firem představuje své novinky. Intel například představil profesionální grafické karty Arc Pro A50, A40 a A30M (Mobile).
Od úterý mám nainstalováno OpenSuse 10.3 a za tu krátkou dobu jsem posbíral pár poznatků ohledně vývoje, neboť na jsem multiplatformní, občas Windows občas Linux.
Co mne příjemně překvapilo, tak je posun DE za tu dobu, co jsem naposledy zkoušel Ubuntu 6.06, pak jsem přešel na Win Vista EN, WinXP SP2, Win Vista CZ. Pro uživatele, který potřebuje jen sem tam napsat nějaký dokument a pak hledat na internetu, přehrávat písničky a kecat pomocí kecálků, tak podle mne plně vyhovuje.
Při používání jsem ovšem narazil i na pár problémků. Ovšem netuším, kam by se měly hlásit, zda do distribuce nebo někam jinam. Nejsem programátor a na učení se programování nemám dost času, již tak bych někdy potřeboval, aby den měl více než 24 hodin. :)
Co mi znepříjemňuje život
Doufám, že pro tentokrát zdržím u Linuxu o něco déle než pár dní. Ne že by se mi nelíbil. S Linux na některých serverech používám od 96 roku a na desktopu střídavě podle aktuálních potřeb od roku 97.
Tiskni
Sdílej:
a nakonec používá stejnak jen jedno (alespoň většina).Prave koli podobnym problemom
Podle mne by věci, které jsou nezávislé na DE, ale jsou závislé na nastavení uživatele by měly být standardně konfigurovatelné bez závislosti na použitém DE.
V důsledku toho je pak při určitých nastaveních časově velmi náročné provést přechod z jednoho DE na jiné. Např. z důvodu sjednocení DE v rámci firmy, protože ve firmě se zavedla nějaká štábní kultura.
Podle mne by věci, které jsou nezávislé na DE, ale jsou závislé na nastavení uživatele by měly být standardně konfigurovatelné bez závislosti na použitém DE.Tak musíte zvolit řešení nezávislé na DE.
A to je u NetworkManageru jaké? Opravdu to netuším. Tedy závislé na tom, že si WiFi nastavím z DE, ale ty konfigurační utilitky budou používat jednotný konfigurák pro daného uživatele.
Nebo existuje i jiné řešení než NetworkManager, aby bylo nastavitelné z DE?