Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 11:19
Předpokladem pro to, aby se Linux stal konkurencí Windows je mimo jiné podpora třetích stran a existence velkého množství aplikací. Aby někdo jiný začal psát programy pro Linux je zapotřebí, aby věděl že jeho investice bude mít nějaký smysl a že se mu vyplatí. Také se občas hodí, aby autor měl solidní plnohodnotné vývojové prostředí.
Koukal jsem na nový Borland Builder 2006. Něco takového Linux nemá a bohužel asi mít nebude. Linuxová komunita dobrovolníků asi nikdy něco podobného dohromady nedá. Jediné co existovalo byl Kylix, který bohužel asi nemá takovou podporu, jak ze stran vývojářů aplikací pro Linux, tak i ze strany Borlandu.
Jen by mě zajímalo, zdali tato investice od firmy Borland vůbec měla smysl? Kdo ho používá, nebo používal? Jaké aplikace na jeho základě vznikly? Jsou žádané a používané? Jak vy vidíte vývoj aplikací pro Linux? Pro Windows existuje velké množství aplikací s GNU licencí napsaných pomocí vývojového prostředí od Borlandu, ale pro Linux znám pouze TuxCommander. Není to škoda?
Tiskni
Sdílej:
... Borlandum se to vyplatilo minimalne proto, ze i diky nemu dostali prachy od MS :) (podobne jako Corel)...
Asi mi něco uteklo, můžete to někdo rozvést?
Nějakou dobu tady bylByl. A vám připadá Kylix v použitelném stavu?
Docela podstatná vlastnost pro autora aplikace je multiplatformnost.Proč asi mířím ke QT Designer. Jako IDE pro Linux můžete použít co chcete (třeba právě KDevelop), pro Windows VS.NET.
Ja som si vybral tento nastroj na vytvorenie aplikacie pre moju dizertacnu pracu, s tym, ze snad to bude mozne preportovat aj na platformu MS Win. Ak nie, tak asi budem musiet robit v BB-cku, kedze 99% svojich aplikacii som vyvijal v produktoch Borlandu a dobre ho poznam.
Andy ma stranku pre Kylix patches tu.Koukal jsem na nový Borland Builder 2006. Něco takového Linux nemá a bohužel asi mít nebude.Nechápu .... JBuilder 2006 samozřejmě pro Linux existuje, sám jej používám.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.