abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1980 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Česká pošta co dodat

    13.9.2010 21:14 | eee | Přečteno: 2424× | Komentářů: 29, poslední 16. 9. 2010 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    Na Českou poštu nadává kde kdo, tak proč se nepřidat.

    Opensource nástěnka

    10.7.2008 08:18 | eee | Výběrový blog | Přečteno: 1759× | Komentářů: 49, poslední 12. 7. 2008 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Kromě "funkcí" učitel, správce sítě a holka pro všechno jsem zdědil také funkci starání se o počítačové učebny a tedy i nástěnky v nich se nacházející. Proto hledám materiál, který bych na ně umístil.


    Jsem rád když mě banka hýčká

    9.6.2008 10:55 | eee | Přečteno: 1716× | Komentářů: 12, poslední 10. 6. 2008 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Nedávno jsem zaznamenal, že se v blízkostí internetového bankovnictví, které používám, objevil odkaz s textem: Máte problémy s aplikací? Odkaz mě potěšil, protože jsem rád, když se někdo stará o to, aby mi vše fungovalo tak jak má a dál jsem si ho nevšímal.


    Jak na choleriky

    9.10.2007 09:05 | eee | Přečteno: 2036× | Komentářů: 59, poslední 15. 10. 2007 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Patřím mezi ty lidi, které je těžké naštvat a jsem na to pyšný. Jednou z metod jak tohoto stavu docílit je být naštvaný pořád, to pak můžete hrdě prohlásit: "Mě nenaštveš, já už naštvaný jsem."


    Problém s lupy

    25.9.2007 09:53 | eee | Přečteno: 1681× | Komentářů: 13, poslední 27. 9. 2007 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Jj, moje šokující odhalení je, že mám problém s lupy. Kromě toho mám také problém s vadnými sektory (vlastně je jen jeden) na disku "mého" notebooku. Protože jsem se neodvážil dát dotaz do poradny, tak ho sepíšu raději do blogu.


    Někdo mluví, jiný píše

    2.9.2007 12:51 | eee | Přečteno: 1346× | Komentářů: 18, poslední 4. 9. 2007 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Pokoušel jsem se zprovoznit telefonování přes Internet prostřednictvím jednoho z mnoha dostupných klientů. Dále nečekejte ani obrázky, ani seznam vyzkoušených klientů natož pak chvalozpěv.


    DDTP překlady v Debianu

    25.8.2007 14:10 | uspechy | Výběrový blog | Přečteno: 1085× | Komentářů: 7, poslední 30. 8. 2007 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Již nějakou dobu se podílím na překladech popisů balíčků v Debianu. Dál bych řekl pár slov o aktuálním stavu.


    Bez HW to nejde

    21.7.2007 12:25 | eee | Přečteno: 1239× | Komentářů: 10, poslední 22. 7. 2007 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Jo, něco na tom bude. Bez pořádného HW člověk stále řeší nějaké problémy. Otázkou zůstává, co se rozumí pořádným HW.


    Xfce 4 x Composite

    14.5.2007 20:02 | uspechy | Přečteno: 2049× | Komentářů: 19, poslední 20. 12. 2007 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Hmm, tak ono Xfce disponuje svým vlastním správcem kompozitních oken...


    Beryl x Debian

    17.3.2007 09:07 | uspechy | Přečteno: 1730× | Komentářů: 9, poslední 9. 9. 2007 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Tento zápis se týká pouze toho, že se konečně Beryl objevil i v Debianu. Ne oficiálně, ne neoficiálně, ale prostě už si ho můžu nainstalovat i já.


    Překlady a překládky

    2.10.2006 20:59 | uspechy | Přečteno: 1225× | Komentářů: 5, poslední 3. 10. 2006 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Bylo volno, já měl špatnou náladu, jako vždy a tak jsem také překládal. Krom jiného XChat a DeVeDe


    Když se to sere

    28.9.2006 12:46 | eee | Přečteno: 1549× | Komentářů: 18, poslední 30. 9. 2006 | Hodnocení: 83 % (12 hlasů)

    Vadí mi spousta věcí, vše by se sem nevešlo, takže jen pár detailů...


    openSUSE a já

    25.5.2006 21:47 | uspechy | Přečteno: 1103× | Komentářů: 4, poslední 29. 5. 2006 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Nic zajímavého zde nehledejte, jen jsem si nainstaloval openSUSE 10.1. Tak jak to vlastně dopadlo...

    Na notebooku značky Acer 2700 jsem už vyzkoušel kde co, Windowsy, Debian, Mandrake, Ubuntu, Gentoo, pár systémů na který si nevzpomenu a teď i openSUSE. Instaloval jsem z netu a zhruba za 3h tu byl nový systém.


    Pár vtipů

    26.3.2006 21:29 | uspechy | Přečteno: 1781× | Komentářů: 7, poslední 27. 3. 2006 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Nedávno (zrovna běžela kompilace Nvu) si říkám: mám pár minutek, co kdybych si stáhnul několik vtipů. Kompilace se trochu protáhla a vlastně se mi tak podařilo stáhnout jednu celou nejmenovanou databázi.


    Kde udělali vývojáři Canonical Ltd chybu?

    17.2.2006 19:22 | eee | Přečteno: 1468× | Komentářů: 13, poslední 27. 3. 2006 | Hodnocení: 56 % (3 hlasů)

    Zhruba před týdnem jsem si stáhnul distribuci Edubuntu. Dnes jsem jí instaloval...


    Instalace grubu "bez" linuxu

    9.9.2005 21:04 | uspechy | Přečteno: 3312× | Komentářů: 5, poslední 25. 10. 2007 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Potřeboval jsem nainstalovat grub na disk. Tady je můj nešikovný postup.


    Jak nastavit proxy v Gentoo

    30.8.2005 21:31 | uspechy | Přečteno: 3232× | Komentářů: 1, poslední 15. 3. 2006

    Nemám rád proxyny a jim podobná zařízení. Jeden ale nemůže nikdy vědět, kdy se mu to může hodit.


    Kupte si Windows!

    13.8.2005 11:21 | uspechy | Přečteno: 1768× | Komentářů: 30, poslední 13. 4. 2006 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Jo Windows, to je systém: je levnější než Linux a má vyšší výkon.


    Ideální stránky o Linuxu

    1.8.2005 22:29 | eee | Přečteno: 1257× | Komentářů: 24, poslední 4. 8. 2005

    Tak tu máme zase nový server - www.ubuntu.cz. Rozhodně nemám nic proti, naopak jsem jenom rád, ale zdá se mi, že na českém netu přece jen něco chybí...


    Latex pro začátečníky (ne)bude?!

    24.6.2005 07:13 | zpravicky | Přečteno: 3069× | Komentářů: 4, poslední 24. 6. 2005

    Tak jsem si jsem si koupil knihu Latex pro začátečníky (Autor: Jiří Rybička). Dodání trvalo asi týden, až jsem se začínal obávat, zda kniha skutečně přijde.


    Jak jsem vypaloval

    21.6.2005 07:59 | eee | Přečteno: 1470× | Komentářů: 9, poslední 21. 6. 2005

    Tak jsem si koupil DVD vypalovačku a založil blog. Nejdřív jsem zkoušel simulace vypalování. Celkem to jelo, ale pěkně pomalu... Přečet jsem si super dotaz na abclinuxu, že je nutno odstranit scsi emulaci, jinak to rychleji nepojede. Po jejím odstranění to celkem fungovalo. Pak se mi podařilo úspěšně smazat DVDRW, se zapsáním to bylo horší - tak na 10-tý pokus a po restartu jsem konečně a úspěšně zapsal - mechanika se tvářila, že zapisuje, k3b taky, ale kde nic tu nic (simulaci jsem zaplou neměl). V čem byla chyba netuším. Pak to začalo vypalovat zase pomalu, tak jsem místo cdrtools nainstaloval dvdrtools a výsledkem bylo, že k3b začal řvát, že je verze cdrecord zastaralá a mám povolit scsi emulaci ...

    Dvdrtools jsem zas odinstaloval a nainstaloval znovu cdrtools - posledních pár dvd to vypálilo rychle, tak jak má.


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.