Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Kromě "funkcí" učitel, správce sítě a holka pro všechno jsem zdědil také funkci starání se o počítačové učebny a tedy i nástěnky v nich se nacházející. Proto hledám materiál, který bych na ně umístil.
Možná si říkáte, co to ten blázen píše, vždyť jsou přece prázdniny... To je sice možné, ale i tak musím pracovat a jsem ve škole. Takže vraťme se k věci. Zrovna když jsem před chvílí čistil obrazovky od nánosu špíny a doinstalovával ten nejlepší OS na světě, jehož instalace je nutná pro vytvoření tzv. standardního pracoviště pro studenta, tak jsem s politováním zjistil, že informace obsažené na nástěnkách za těch X let poněkud zastaraly.
Je pravda, že bych tenhle materiál mohl hledat sám, nebo něco vytvořit, atd. Ale říkal jsem si, že jste určitě s něčím zajímavým setkali, co byste na takovou nástěnku sami dali, no a jednoduše, že mi tu třeba poradíte. Samozřejmostí pak je, že vám za tuto práci nezaplatím a zároveň to na tu nástěnku umístím.
Co by se mi hodilo, je nějaká propagace OpenOffice.org, Firefoxu, Inkscape, možno i Google (vyhledávač, Picasa, email..), Gimpu, wikipedie atd. (a samozřejmě Linuxu). To bylo jen namátkou co mě napadlo a pokud k tomu máte co říct, nebo lépe co přidat, pak budu jedině rád a předem díky.
(I když jsme zdravotnická škola, tak hanbaté obrázky tam dát nemůžu. )
Tiskni
Sdílej:
Komiks třeba z Roota. Budete se jich muset zeptat, ale zkusil bych to. Výsledkem bude 1x týdně přilákání lidí k nástěnce a potom už si možná všimnou i jiného obsahu.
Jen větu přímo od provozovatele ICQ (AOL), kterou zveřejnil v popisu ICQ protokolu: You may use this documentation of the OSCAR protocol to develop, test, and deploy your own instant messaging client and you may release that client under an open source or a proprietary license.Jen větu přímo od provozovatele ICQ (AOL), kterou zveřejnil v Open AIM Developer License, odstavec V.A: Any Custom Client or Web AIM Developer Application that you distribute must include at least two of the following features or functionalities ("Additional Features") as an integral part of such distributed Developer Application: […] To pomíjíte úmyslně? Nebo kdo touží po reklamě a edišenl fíčrs od AOL v klientovi, kterého si instaluje, aby se podobného hnusu zbavil (IMHO nejčastější důvod k instalaci jiného klienta)? Takže posvěcení máme, dokumentaci máme, ale, jaksi, ehm, je nám to k ničemu
Zároveň pak dal k dispozici oficiální dokumentaci ICQ protokolu verze 10, aby mohli alternativní klienti bez problémů opravit protokol.Jenže k té dokumentaci je dost ostrá licence, takže dokumentaci bych se být OSS projekty z dálky vyhýbal.