Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Kromě "funkcí" učitel, správce sítě a holka pro všechno jsem zdědil také funkci starání se o počítačové učebny a tedy i nástěnky v nich se nacházející. Proto hledám materiál, který bych na ně umístil.
Možná si říkáte, co to ten blázen píše, vždyť jsou přece prázdniny... To je sice možné, ale i tak musím pracovat a jsem ve škole. Takže vraťme se k věci. Zrovna když jsem před chvílí čistil obrazovky od nánosu špíny a doinstalovával ten nejlepší OS na světě, jehož instalace je nutná pro vytvoření tzv. standardního pracoviště pro studenta, tak jsem s politováním zjistil, že informace obsažené na nástěnkách za těch X let poněkud zastaraly.
Je pravda, že bych tenhle materiál mohl hledat sám, nebo něco vytvořit, atd. Ale říkal jsem si, že jste určitě s něčím zajímavým setkali, co byste na takovou nástěnku sami dali, no a jednoduše, že mi tu třeba poradíte. Samozřejmostí pak je, že vám za tuto práci nezaplatím a zároveň to na tu nástěnku umístím.
Co by se mi hodilo, je nějaká propagace OpenOffice.org, Firefoxu, Inkscape, možno i Google (vyhledávač, Picasa, email..), Gimpu, wikipedie atd. (a samozřejmě Linuxu). To bylo jen namátkou co mě napadlo a pokud k tomu máte co říct, nebo lépe co přidat, pak budu jedině rád a předem díky.
(I když jsme zdravotnická škola, tak hanbaté obrázky tam dát nemůžu. )
Tiskni
Sdílej:
Komiks třeba z Roota. Budete se jich muset zeptat, ale zkusil bych to. Výsledkem bude 1x týdně přilákání lidí k nástěnce a potom už si možná všimnou i jiného obsahu.
Jen větu přímo od provozovatele ICQ (AOL), kterou zveřejnil v popisu ICQ protokolu: You may use this documentation of the OSCAR protocol to develop, test, and deploy your own instant messaging client and you may release that client under an open source or a proprietary license.Jen větu přímo od provozovatele ICQ (AOL), kterou zveřejnil v Open AIM Developer License, odstavec V.A: Any Custom Client or Web AIM Developer Application that you distribute must include at least two of the following features or functionalities ("Additional Features") as an integral part of such distributed Developer Application: […] To pomíjíte úmyslně? Nebo kdo touží po reklamě a edišenl fíčrs od AOL v klientovi, kterého si instaluje, aby se podobného hnusu zbavil (IMHO nejčastější důvod k instalaci jiného klienta)? Takže posvěcení máme, dokumentaci máme, ale, jaksi, ehm, je nám to k ničemu
Zároveň pak dal k dispozici oficiální dokumentaci ICQ protokolu verze 10, aby mohli alternativní klienti bez problémů opravit protokol.Jenže k té dokumentaci je dost ostrá licence, takže dokumentaci bych se být OSS projekty z dálky vyhýbal.