Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Vim, ze uz vas s tim spamovanim o TV programu stvu, ale me to bavi :). Pridal jsem schovani do systray, takovy primitivni vstup z CSFD a dalsi veci :).
Tak jsem pridal nektere funkce a vubec dostal program do nejake, snad funkcni, ale urcite ne koncove, faze.
Zacal jsem si psat pro zabavu program na prohlizeni TV programu, ktery bere informace z netu... A to je taky jeden z problemu :) tezko rict, komu to bude vadit :)
Mam prababicku. Bydli se mnou a rodici v dome a je ji 97 let. Dopoledne je sama doma. Posnida, ohreje obed v mikrovlnce, zajde na zachod a jinak spi u sebe v pokoji. Asi se rikate, proc vam tohle vypravim :). Jednou sla na zachod, spadla a nemela silu se zvednout. Zvedl sem ji az ja o 5 hodin pozdeji, kdyz sem prijel ze skoly. Aby se temto situacim predeslo, rozhodli jsme se s otcem babicku monitorovat skrz internet. V tomhle blogu bych chtel popsat, jak jsem toho docilil a co jsem pouzil :)
Tak jsem se rozhodl, ze zdokonalim sve znalosti programovani, a zacal se ucit QT v Pythonu. Popremyslel jsem, co mi v distribuci chybi, abych dosel k zaveru, ze je to spravce souboru jako je Total commander ve windows ;]. Nerikam, ze MC neni skvely program, ale okynka jsou okynka ;D
Zhruba 2 dny delam na programu pro hledani, zatim pouze, autobusovych spojeni. Chtel bych tady podiskutovat o algoritmu pro hledani spojeni s prestupy, protoze vubec nevim, jak to teoreticky udelat ;]. Ke stazeni je i nejaka ta beta verze ;]