Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Vim, ze uz vas s tim spamovanim o TV programu stvu, ale me to bavi :). Pridal jsem schovani do systray, takovy primitivni vstup z CSFD a dalsi veci :).
Tak jsem pridal nektere funkce a vubec dostal program do nejake, snad funkcni, ale urcite ne koncove, faze.
Zacal jsem si psat pro zabavu program na prohlizeni TV programu, ktery bere informace z netu... A to je taky jeden z problemu :) tezko rict, komu to bude vadit :)
Mam prababicku. Bydli se mnou a rodici v dome a je ji 97 let. Dopoledne je sama doma. Posnida, ohreje obed v mikrovlnce, zajde na zachod a jinak spi u sebe v pokoji. Asi se rikate, proc vam tohle vypravim :). Jednou sla na zachod, spadla a nemela silu se zvednout. Zvedl sem ji az ja o 5 hodin pozdeji, kdyz sem prijel ze skoly. Aby se temto situacim predeslo, rozhodli jsme se s otcem babicku monitorovat skrz internet. V tomhle blogu bych chtel popsat, jak jsem toho docilil a co jsem pouzil :)
Tak jsem se rozhodl, ze zdokonalim sve znalosti programovani, a zacal se ucit QT v Pythonu. Popremyslel jsem, co mi v distribuci chybi, abych dosel k zaveru, ze je to spravce souboru jako je Total commander ve windows ;]. Nerikam, ze MC neni skvely program, ale okynka jsou okynka ;D
Zhruba 2 dny delam na programu pro hledani, zatim pouze, autobusovych spojeni. Chtel bych tady podiskutovat o algoritmu pro hledani spojeni s prestupy, protoze vubec nevim, jak to teoreticky udelat ;]. Ke stazeni je i nejaka ta beta verze ;]