Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Studenti mi jistě potvrdí, že letní brigáda je jedna z mála možností, jak vydělat nějaké peníze během roku. Problém ale nastává, pokud čekáte od brigády něco více než jen prosté mlácení kusem dřeva s železným koncem do země. Podle mě by měla brigáda člověku něco dát a přiravit ho například na budoucí zaměstnání. Netvrdím že ony již zmiňované výkopové práce nejsou na vyzkoušení špatné, ale jak říká Rimmer: "Výš jen výš, tam já mířím". Jinak řečeno, kopání mi v ničem nepomůže.
Se svými znalostmi Pythonu a Qt4 (pasivně umím vícero jazyků, ale aktivně se nyní věnuji právě spojení python-qt4) jsem začal pošilhávat po trošku perspektivnější brigádě. Na začátek jsem začal hledat nějaké zajímavé projekty, kterým chybí "pěkné" grafické rozhraní (pod pojmem "pěkné" si představím Qt4, ale o tom nechci teď psát). Našel jsem například projekt Toid, který si klade za cíl jednoduché vytvoření DVD videa z například DivXu.
Jak už asi tušíte, problém je ve financování takovéto "brigády". Proto bych se chtěl zeptat zdejší komunity, jestli například nějaký jednotlivec nepotřebuje nebo nechce finančně podpořit vznik například nějakého takového "programu". Tovid berte samozřejmě jen jako příklad, já sáhnu po čemkoliv :). Co se peněz týče, tak rozhodně nežádám nějaké horentní sumy. Spíš mi jde o to, abych se o prázdninách zas něčemu přiučil a finanční odměna by byla jen třešničkou na dortu :).
Tiskni
Sdílej:
technicky vzato mlada zenaZajímavá definice
Moje řešení se mi zdá jako základ vhodnější.Jo, tak tohle se mi jeví opravdu použitelné. Napsal jsem do toho prozatím pět návrhů. Doufám, že se toho někdo chytne. Nuže - pošli číslo účtu, tři stovky jsou tvoje.