Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Tak jsem pridal nektere funkce a vubec dostal program do nejake, snad funkcni, ale urcite ne koncove, faze.
Nastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Me by zajimalo, jestli je nekdo schopny zkusit, jestli to funguje i na jinem PC, nez je to moje :) Je to takovy mezikrok.. :)
Pro dobry chod programu je nutne mit python-qt3 a nejlepe python2.4 (v pythonu 2.3 jsem netestoval, ale melo by to fungovat). Dale je treba mit konfiguracni soubory v "~/.tv/". Program najdete na http://hanzz.wz.cz/tv-0.42.tgz. Archiv nekam rozbalte a do sveho home prekopirujte cely adresar ".tv". pak spustte "python tv.py"...
Jestli tohle pojede relativne dobre, tak pak prijde na radu zdokonaleni spravy upozorneni (upozornovani na opakujici se porady), CSFD a mozna i IMDB... :). Dalsi dulezitou veci bude zobrazeni vice kanalu v jednom okne a jejich porovnani (jako je tomu na skoro vsech internetovych TV programech). Jeste nevim, jak to zrealizuju, ale urcite to chci pridat, protoze mi to samotnemu zacina chybet :) Diky vsem za nejake ty reakce :)
EDIT - opravena verze je je na http://hanzz.wz.cz/tv-0.43.tgz
Tiskni
Sdílej:
LOADING CHANNELS
Traceback (most recent call last):
File "<stdin>", line 458, in ?
File "<stdin>", line 94, in __init__
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u010c' in position 24: ordinal not in range(128)
Python jsem nikdy nevidel, takze mi pohled do zdrojaku nikterak nepomohl. Ale nasel jsem kosmetickou /gramatickou/ chybu. Je tam retezec
zobrazi vsechny upozorneni
namisto "vsechnA upozorneni"
Ale to je jen detail1. nefunguje mi "nastaveni" - nic sa nedejeNastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Uz jsem to psal i v blogu :). Zatim nedelam dialog na nastavovani, protoze chci pockat, az se ten konfiguracni soubor trohu ustali :)
2. chybaju mi tam Markiza, JOJ, STV1, STV2Vim o tom... Ted jsou tam pridany jen ceske programy... V dalsi verzi tam dopisu i slovenske a polske a vubec vsechny, ktere jsou podporovany TV programem na internetu.
3. v tom spodnom okne by mohol byt nejaky HTML kompatibilny vidget aby sa zobrazila informacia formatovana, pripadne aj nejake obrazkyneni jednoduche tahat do QWidgetu obrazky z netu... takze zatim nevim(to uz prehanam co ?)
4.dali by sa zobrazit vybrane programy vo velkom okne sucasne ako v stlpcochtahle vlastnost mi taky chybi, takze ji tam urcite hodne brzo dam :) Je to jen otazka casu.. nejdriv jsem chtel zjistit, jestli zaklad programu jede dobre a vypada to, ze jo
Este ma napadlo, ze by bolo dobre dat tam nejaky prikaz aj na zmazanie niektorych programov. Napriklad natiahnem si omylom nejaky polsky nabozensky kanal a potom sa mi tam zjavuje v prehlade aktualne beziacich programov a to ma otravuje...
Tusim kdesi v PyQt examples som videl aj nejaky browser napisany ako priklad, mozno by pomohol.
Mark%EDza=Markíza
STV1=STV1
STV2=STV2
JOJ=JOJ
TA3=TA3
.tv
do houmka?