Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tak jsem pridal nektere funkce a vubec dostal program do nejake, snad funkcni, ale urcite ne koncove, faze.
Nastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Me by zajimalo, jestli je nekdo schopny zkusit, jestli to funguje i na jinem PC, nez je to moje :) Je to takovy mezikrok.. :)
Pro dobry chod programu je nutne mit python-qt3 a nejlepe python2.4 (v pythonu 2.3 jsem netestoval, ale melo by to fungovat). Dale je treba mit konfiguracni soubory v "~/.tv/". Program najdete na http://hanzz.wz.cz/tv-0.42.tgz. Archiv nekam rozbalte a do sveho home prekopirujte cely adresar ".tv". pak spustte "python tv.py"...
Jestli tohle pojede relativne dobre, tak pak prijde na radu zdokonaleni spravy upozorneni (upozornovani na opakujici se porady), CSFD a mozna i IMDB... :). Dalsi dulezitou veci bude zobrazeni vice kanalu v jednom okne a jejich porovnani (jako je tomu na skoro vsech internetovych TV programech). Jeste nevim, jak to zrealizuju, ale urcite to chci pridat, protoze mi to samotnemu zacina chybet :) Diky vsem za nejake ty reakce :)
EDIT - opravena verze je je na http://hanzz.wz.cz/tv-0.43.tgz
Tiskni
Sdílej:
LOADING CHANNELS
Traceback (most recent call last):
File "<stdin>", line 458, in ?
File "<stdin>", line 94, in __init__
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u010c' in position 24: ordinal not in range(128)
Python jsem nikdy nevidel, takze mi pohled do zdrojaku nikterak nepomohl. Ale nasel jsem kosmetickou /gramatickou/ chybu. Je tam retezec
zobrazi vsechny upozorneni
namisto "vsechnA upozorneni"
Ale to je jen detail1. nefunguje mi "nastaveni" - nic sa nedejeNastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Uz jsem to psal i v blogu :). Zatim nedelam dialog na nastavovani, protoze chci pockat, az se ten konfiguracni soubor trohu ustali :)
2. chybaju mi tam Markiza, JOJ, STV1, STV2Vim o tom... Ted jsou tam pridany jen ceske programy... V dalsi verzi tam dopisu i slovenske a polske a vubec vsechny, ktere jsou podporovany TV programem na internetu.
3. v tom spodnom okne by mohol byt nejaky HTML kompatibilny vidget aby sa zobrazila informacia formatovana, pripadne aj nejake obrazkyneni jednoduche tahat do QWidgetu obrazky z netu... takze zatim nevim(to uz prehanam co ?)
4.dali by sa zobrazit vybrane programy vo velkom okne sucasne ako v stlpcochtahle vlastnost mi taky chybi, takze ji tam urcite hodne brzo dam :) Je to jen otazka casu.. nejdriv jsem chtel zjistit, jestli zaklad programu jede dobre a vypada to, ze jo
Este ma napadlo, ze by bolo dobre dat tam nejaky prikaz aj na zmazanie niektorych programov. Napriklad natiahnem si omylom nejaky polsky nabozensky kanal a potom sa mi tam zjavuje v prehlade aktualne beziacich programov a to ma otravuje...
Tusim kdesi v PyQt examples som videl aj nejaky browser napisany ako priklad, mozno by pomohol.
Mark%EDza=Markíza
STV1=STV1
STV2=STV2
JOJ=JOJ
TA3=TA3
.tv
do houmka?