Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Zacal jsem si psat pro zabavu program na prohlizeni TV programu, ktery bere informace z netu... A to je taky jeden z problemu :) tezko rict, komu to bude vadit :)
Je napsany v Pythonu s pouzitim QT3 knihovny. Zatim umi jen dostat program na 13 dnu z internetu na pocitac prochazet ho. Jako takovy bonus umi vypsat, co prave ted bezi na vybranych programech. Data bere z 365dni.sms.cz. A tady by me zajimalo, jestli to neni nejak postizitelne... Protoze program umoznuje stahnout program pro vsechny stanice, ktere jsou v nabidce, na 13 dnu a to je nejakych par MB textu... Takze bych se chtel zeptat... Je mozne, ze by me po uverejneni zacali nejak popotahovat? Tusim, ze podobne problemy mel i projekt GamePark (neoficialni gamezone klient), ktereho delal taky nekdo z ABC... Pokud chcete videt screeny (muzu dat na testovani i program, kdyby byl zajem), tak tady je prvni a druhy :)
Tiskni
Sdílej:
Takze bych se chtel zeptat... Je mozne, ze by me po uverejneni zacali nejak popotahovat?Nejjednodušší by bylo zeptat se přímo provozovatelů té služby. Ale riskuješ tím, že - pokud se jim nebude líbit stahování přes cizího klienta - ti rovnou řeknou NE a bude po srandě.
tv_sort
z xmltv (který přidá stop-časy a přetřídí to), čemuž bych se chtěl právě vyvarovat (řešit to přímo v Pythonu), jelikož xmltv potřebuje spoustu Perlových závislostí a kdyby to řešil rovnou ten můj skript, nemusel by mít člověk xmltv vubec nainstalované