abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Ucim se PyQT ;]

    26.8.2005 10:38 | Přečteno: 1973× | blbosti

    Tak jsem se rozhodl, ze zdokonalim sve znalosti programovani, a zacal se ucit QT v Pythonu. Popremyslel jsem, co mi v distribuci chybi, abych dosel k zaveru, ze je to spravce souboru jako je Total commander ve windows ;]. Nerikam, ze MC neni skvely program, ale okynka jsou okynka ;D

    Puvodne jsem si chtel jenom zahrat s QT, ale nakonec me hratky prerostly v celkem pouzitelnou aplikaci (aspon pro me ;]). Chtel bych tomu udelat nejaky web atd., ale nevim, jestli to ma vubec vyznam ;], protoze nevim, jestli by o takovy program byl vubec zajem...

    Krome prochazeni filesystemu,spousteni a vytvareni souboru, zmen prav k souborum/adresarum to umi jeste komprimovat a dekomprimovat ;] a prohlizet archiv, aniz by se rozbalil... na dalsich featurach tak prubezne delam, kdyz je potrebuju ;]


    Otazecka na zaver ;] Pouzivali byste neco takoveho? ;]        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    26.8.2005 10:41 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše ne
    Pouzivali byste neco takoveho?

    Ne, ale může tě uklidnit, že nepatřím do skupiny lidí, pro které je tento sw napsán.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    26.8.2005 10:44 Lynn | skóre: 16 | blog: hell | Němčice
    Rozbalit Rozbalit vše proč ne
    minimálně bych to vyzkoušela, nějakou takovou aplikačku hledám, i když uznávám, že mc je mc :-)
    To je síla televize...
    26.8.2005 10:49 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proč ne
    jojo ;] mc je mc ;] Ja chtel hlavne vyzkouset PyQT ;] a dokazat si, ze v tom neco zvladnu naprogramovat ;]
    26.8.2005 10:47 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše no...
    Pokud se podíváš i jen na poslední stranu mého blogu, zjistíš minimálně dva podstatné důvody, proč rozhodně ne :-)
    Copak toho není dost?
    26.8.2005 10:49 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    S tvym nazorem sem pocital ;D
    26.8.2005 10:54 Lynn | skóre: 16 | blog: hell | Němčice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    ještěže máme tu možnost volby, že? ;-)
    To je síla televize...
    26.8.2005 10:56 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    Možnost volby je v mém případě asi jen PyGTK :-)
    Copak toho není dost?
    26.8.2005 10:57 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    ;D
    26.8.2005 12:34 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    To je poprvý co od Tebe vidím jiného smajlíka než toho přiblblého hranatce :-)
    26.8.2005 12:37 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    to je sila zvyku.. mi se ty hranate proste dobre pisou.. ;),ale klidne budu psat normalni ;)...
    26.8.2005 14:10 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    Ale no tak, to byl vtip :-) jen to vypadá dost nezvykle, když jsou za každou větou, síla zvyku? To znám:)
    26.8.2005 14:14 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    Ja vim ;] prece bys mi nenadaval ;D... nekdo rika za kazdou vetou pi**, nekdo dela hranate smajliky ;]
    26.8.2005 15:41 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: no...
    Nenadával, je to přeci ;] originální smajl :) takový hluboký, někdo často říká "jde o to, že...", když se s někým dohaduje (eh, sebekritika? :-))...
    26.8.2005 10:48 rst
    Rozbalit Rozbalit vše file manager
    Proc ne, urcite bych se na to podival.
    26.8.2005 11:11 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Proc ne
    Také bych se na to rád podíval...
    26.8.2005 11:18 kory.cz | skóre: 20 | blog: Moje cesta GNU/Linuxem | Polná
    Rozbalit Rozbalit vše proc QT?

    Ahoj,

    pod QT existuje velice dobrý a použitelný Krusader, ale veliky nedostatek kvalitnich commanderu je pod GTK 2.x. Myslis ze by to slo preportovat na GTK?

    26.8.2005 11:30 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    Tak jsem hodne rychle proletel tutorialy k PyGTK... Na prvni pohled to vypada podobne jako PyQT, ale u GTK mi chybi sw jako qt-designer, kde si navrhnu vzhled aplikace, ulozim do .ui a pak prevedu na .py... Tohle je hodne potrebne ;], protoze placat se s umistenim widgetu ve zdrojaku je na nic...
    Jestli o necem takovem nekdo vite, tak napiste ;] Ja sem se o vyvoj pro GTK nejak moc nezajimal, protoze GTK/GNOME mi k srdci neprirostlo... ;]
    Jdu jeste zkusit neco vygooglit...
    Jardík avatar 26.8.2005 11:34 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    Glade?
    Věřím v jednoho Boha.
    26.8.2005 11:41 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    26.8.2005 11:52 klingger | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    26.8.2005 12:03 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    Dekuju vam obema ;]
    26.8.2005 12:03 klingger | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    rado sa stalo :-)
    26.8.2005 11:39 klingger | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    26.8.2005 14:59 Pavel Siska | skóre: 17 | blog: Linuxovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proc QT?
    Pomerne povedeny commander pod GTK je TuxCommander.
    26.8.2005 11:19 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše total commander
    Určite by som sa na to pozrel a keby to malo funkčnosť Total Commandera, určite by som to aj používal. Osobne by som ale privítal viac sparťanský a menej cukríkový vzhľad :)

    Prajem veľa zdaru

    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    26.8.2005 11:32 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: total commander
    Dik za pripominku ;] Jsem chtel, at to vypada "mile" ;] To s tim vzhledem promyslim ;]
    26.8.2005 15:32 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: total commander
    jo jo, tak pod tohle se chci... s dovolenim... podepsat.

    I kdyz i tenhle vzhled mi nepripada spatny; ale neco cistejsiho a jednodussiho by bylo supr.

    A jestli na tom budes dal delat, tak bych to urcite rad sledoval a zkousel.
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    Jardík avatar 26.8.2005 11:38 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Malá připomínka
    Kdepak jsou znaky jazyka českého? Proč tam nemáš háčky a čárky? V Qt je možnost vytvořit QString z Utf8. Nevím, jak je na tom python, ale v C++ icluduješ QString a poté voláš QString::fromUtf8( char *uft8string )
    Věřím v jednoho Boha.
    Jiří P. avatar 2.9.2005 13:45 Jiří P. | skóre: 24 | blog: programování
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Malá připomínka

    konverze z utf-8 na unicode v plain Pythonu:

    unistr = unicode(strco, 'utf-8')
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
    26.8.2005 11:48 Abraxis
    Rozbalit Rozbalit vše Par poznamek...
    Mel bych par komentaru k designu (dle screenshotu): - MENSI ikonky - moznost zrusit ty ikonky uprostred mezi panely - ikonku namisto "X" v levem rohu aplikace (blbost, ale potesi :)))) - nelibi se mi 2 velikosti fontu v komprimaci (chapu, ze kdyz mas vic souboru, tak ze se to hodi, ale spis to bych resil nejakym tlacitkem, ktere otevre dalsi okno s kompletnim seznamem souboru)

    Rozhodne bych se inspiroval u Salamandera (www.altap.cz) - ten pouzivam na Windows prave kvuli jeho "cistemu" rozhrani...
    26.8.2005 12:16 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Par poznamek...

    ok ;] tak ikony nahradim menu ;] a pod to dam nejaky toolbar s "pouzivanejsimi" prikazy ;]...

    jeste uvazuju o tom GTK ;]... Na krusader to ani nahodou nema.. a umet PyGTK i PyQT taky neni spatne... ;]

    26.8.2005 13:21 Abraxis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Par poznamek...
    Radsi bych to poradne vychytal pod PyQT a pak premyslel nad portaci... Jo - a super by byl nejaky "simple" mod, kdy se vypnou vsechny menu a tak a zustanou jen 2 okna se soubory a dole stavovy radek pro zobrazovani infa o aktnualnim souboru/adresari (vlastnik/velikost etc.)
    26.8.2005 13:25 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Par poznamek...
    Dik za radu... uz to celkem predelavat podle navrhu v diskuzi, takze uz to ani moc nevypada tak, jak je videt na screenech ;]
    pol128 avatar 26.8.2005 12:32 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Pekne to je
    Je to ozaj peknučké. Môžem sa po to nejako dostať?
    26.8.2005 12:51 ###
    Rozbalit Rozbalit vše eee
    Určitě ne, moc ikonek, moc barviček, to neni nic pro mě. :(
    26.8.2005 12:59 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eee
    ikonky a barvicky se "omezuji" ;] po tehle diskuzi ;]
    26.8.2005 13:18 ###
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eee
    tak až Ti z toho vyleze konzolová aplikace, tak to určitě ze zvědavosti vyzkouším :-)
    Josef Kufner avatar 26.8.2005 12:56 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Klavesnice
    Dá se to plně a nějak rozumě ovládat z klávesnice?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    26.8.2005 13:00 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Klavesnice
    Ano... Jde to jako klasicky Midnight Commander s tim rozdilem, ze pro prejmenovani je klavesa F2 (jako u win) a pro "presouvani" (mv), je klavesa F6.. jinak stejne...
    26.8.2005 14:03 Ivan Vyoral | skóre: 4 | Děčín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Klavesnice
    A nešlo by udělat něco jako skiny pro klávesnici? Skin TC, skin mc atp., aby si každý mohl nastavit rozložení kláves, tak jak je zvyklý + vlastní nastavení. Teda, jestli nechci moc.
    26.8.2005 14:13 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Klavesnice
    Dobra idea ;] Popremyslim nad tim... daji se delat i vlastni vzhledove skiny... staci si to naklikat v qt-designeru..., takze neni problem si cely program udelat podle sebe (v mezich normy, samozrejme) ;]
    Viliam Púčik avatar 26.8.2005 13:44 Viliam Púčik | skóre: 22 | blog: minimal
    Rozbalit Rozbalit vše Jasne
    Jasne, ze by som to skusil. Je to sice este len vo vyvoji, ale casom sa (takmer) vsetko zdola :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.