Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zhruba 2 dny delam na programu pro hledani, zatim pouze, autobusovych spojeni. Chtel bych tady podiskutovat o algoritmu pro hledani spojeni s prestupy, protoze vubec nevim, jak to teoreticky udelat ;]. Ke stazeni je i nejaka ta beta verze ;]
Soucasna verze (http://hanzz.php5.cz/hidos_0.1.tgz) umi vyhledavat prima spojeni a export do html (sice vypada zatim hrozne, ale jde mi o technickou stranku veci - http://hanzz.php5.cz/jr.html). Je to testovaci verze, takze tam bugy jsou... ;D o nekterych vim ;]. Vsechny mesta a zastavky se zadavaji malymi pismeny s diakritikou. Kodovani je utf-8.
Pouziti:
Syntaxe : ./hidos.py from mesto/zastavka to mesto/zastavka [html soubor.html]
Priklad : ./hidos.py from praha/roztyly to brno html index.html
Zasadne doporucuju export do html (ten je taky nic moc, ale vypada lepe, nez konzolova verze), protoze v konzoli to vypada hrozne, ale ted to zacinam pro konzoli prevadet do curses, takze se to zlepsi.
Tiskni
Sdílej:
Hmm, to se to kecá, když to člověk nemusí psát
Už jsme šíleně OT,v blogu je to prý povoleno
ale pokud vám vadí zrovna tohle, tak si dejte do bookmarků http://www.vlak.cz/ConnForm.asp?tt=a a máte to při staréma) bookmark neřeší problém náhodného inet-kafe; nevadilo by mi napsat pár znaků navíc v adrese, ale kdo si to má pamatovat? b) přijde mi to nelogické a neintuitivní