abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | IT novinky

    Řada vestavěných počítačových desek a vývojových platforem NVIDIA Jetson se rozrostla o NVIDIA Jetson Thor. Ve srovnání se svým předchůdcem NVIDIA Jetson Orin nabízí 7,5krát vyšší výpočetní výkon umělé inteligence a 3,5krát vyšší energetickou účinnost. Softwarový stack NVIDIA JetPack 7 je založen na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:44 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spolu s NSA a dalšími americkými úřady upozorňuje (en) na čínského aktéra Salt Typhoon, který kompromituje sítě po celém světě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 16:33 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila (YouTube) nový výkonnější Framework Laptop 16. Rozhodnou se lze například pro procesor Ryzen AI 9 HX 370 a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 5070.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    Google oznamuje, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Tato politika bude implementována během roku 2026 ve vybraných zemích (jihovýchodní Asie, Brazílie) a od roku 2027 celosvětově.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 7
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 21.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 21.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Komunita

    Alyssa Anne Rosenzweig v příspěvku na svém blogu oznámila, že opustila Asahi Linux a nastoupila do Intelu. Místo Apple M1 a M2 se bude věnovat architektuře Intel Xe-HPG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    26.8. 12:55 | IT novinky

    EU chce (pořád) skenovat soukromé zprávy a fotografie. Návrh "Chat Control" by nařídil skenování všech soukromých digitálních komunikací, včetně šifrovaných zpráv a fotografií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 60
    26.8. 12:11 | Nová verze

    Byly publikovány fotografie a všechny videozáznamy z Python konference PyCon US 2025 proběhlé v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.8. 11:55 | IT novinky

    Společnost xAI a sociální síť X amerického miliardáře Elona Muska zažalovaly firmy Apple a OpenAI. Viní je z nezákonné konspirace s cílem potlačit konkurenci v oblasti umělé inteligence (AI).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.8. 05:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.16 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (79%)
     (9%)
     (3%)
     (4%)
     (5%)
     (1%)
    Celkem 103 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 11:53
    Rozcestník

    Jsem rád když mě banka hýčká

    9.6.2008 10:55 | Přečteno: 1644× | eee

    Nedávno jsem zaznamenal, že se v blízkostí internetového bankovnictví, které používám, objevil odkaz s textem: Máte problémy s aplikací? Odkaz mě potěšil, protože jsem rád, když se někdo stará o to, aby mi vše fungovalo tak jak má a dál jsem si ho nevšímal.

    Pojednou se mi však začaly ozývat mí kolegové, kteří se nemohli do internetového bankovnictví přihlásit. Nejprve jsem to přikládal nedostupnosti či přetíženosti jejich serveru a když se situace nezlepšila, tak jsem se jal hledat chybu.

    Nakonec se ukázalo, že ve Firefoxu vše běží tak jak má a jediný prohlížeč, který je úplně mimo, je Internet Explorer. Problém jsem dál neřešil a uživatelům pro vstup do banky "nastavil" zmiňovaný Firefox.

    Včera mi to ale nedalo a tak jsem zavítal na zmiňovaný odkaz "Máte problémy s aplikací" a zde se dočetl proč to vlastně v Internet Exploreru nejde ... Jen si nejsem zcela jistý, že by v případě jiného prohlížeče jednali stejně. Já vím, je to taková úvaha "co by, kdyby", ale není metr jako metr. ;-)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Michal Fecko avatar 9.6.2008 14:33 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Zacina sa karta obracat - doteraz "IE only" odteraz "Everything except IE" :-D
    9.6.2008 14:35 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Ked banke naozaj ide o bezpecnost, tak je to jasne :)
    9.6.2008 14:35 Vinicius
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Ja bych radeji obratil kartu "All mainstream browsers supported". Lepsi nez cerny petr
    9.6.2008 16:53 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Pro ty, co nenavrhuji weby "IE-only", je naprosto normalni, ze se udela "normalni verze" a pak se pomoci rozlicne bile i cerne magie (podminene komentare, CSS a HTML hacky, DOM wrappery, expressions, behavior, filtry atd.,) uchodi v IE. Pokud se tato magie nepouzije, tak je logicke, ze web bude fungovat ve vsem mimo IE, popr. bude chodit v IE7 a novejsich, ale uz ne v IE6 a starsich.

    V budoucnu se to bude jeste prohlubovat a mozna ze prijde cas, kdy budeme moci zapomenou na vsechny tyhle veci (nazvane v jednom clanku poetickym nazvem "browserlore", v cestine zhruba neco jako "prohlizecoslovi" :-) ) a venovat se pouze a jen samotnemu navrhu.
    9.6.2008 15:04 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Ehm, jak poznám, že ta stránka, ze které si stahuju certifikáty a ukládám jako důvěryhodné, je skutečně stránka Potovní Spořitelny? :-)
    Luk avatar 9.6.2008 15:46 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Nijak. Klasická bolest (nejen) českých bank. Teoreticky by mohli mít na poště (resp. obecně v bance) k dispozici vytištěný fingerprint, podle kterého by si to člověk zkontroloval. Někde ho i mají. Mám pocit, že u KB je přímo přílohou smlouvy. Ale min. 95 % lidí to kontrolovat nebude, takže si u PS nedělám iluze, že by to někde měli.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    9.6.2008 16:09 Jiřík "Člunek" Čunek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    jojo, u komerčky dávaj smlouvu s fingerprintama, ale nikdo neví co to je nebo na co to je. takhle si to nedávno zařizovala švagrová, náhodou sem byl s ní v bance(ne náhodou, kvůli i-bankingu) a jen tak ze srandy sem se zeptal slečny za přepážkou k čemu to je. až když sháněla asi pátýho člověka, který by to mohl vědět, vysvětlil sem jí to já a omluvil se.:)
    frEon avatar 9.6.2008 18:14 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    tak to ses hustej, ze ses ji pak dokazal priznat. ja bych na to asi nemel.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    Dalibor Smolík avatar 10.6.2008 09:18 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    To je super. To na naší pobočce vyzkouším taky :-)
    To mi připomíná, když přišla moje máme do prodejny O2 a chtěla mobil, když to té 73 leté paní chtěli vysvětlovat, k čemu to slouží, tak se zeptala, jestli to má taky bluetooth, protože chce přenášet fotky do počítače. Ten technik přitom málem spadl ze židle :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    10.6.2008 09:19 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Uplne jednoduse nijak. Cela tahle bezpecnost je dana tim ze duverujes naproprve prijatym certifukatum a pak uz jen hlidas zda se ti neukaze okynku ze certifikat byl zmenen. To je podobny jako u SSH jen s tim rozdilem ze tady by "mela byt" korenova autorita ktera zajisti duveryhodnost certifikatu od banky, coz tady u postovni banky tak nejak nefunguje.

    Bohuzel tohle uz tam napsany neni...
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    10.6.2008 12:15 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Jenže tady si stahuješ právě kořenový certifikát certifikační autority. Takže čistě teoreticky je možné, že si z podvržené stránky stáhneš a nainstaluješ podvržený kořenový certifikát a napříště se ti ony podvržené stránky zobrazí jako důvěryhodné.

    Důvěryhodnost stránek Poštovní spořitelny je samozřejmě ověřena kořenovým certifikátem (I.CA), problém je jenom v tom, jak získat zaručeně nezfalšovaný kořenový ceritifikát. Žádné „důvěřování napoprvé přijatým certifikátům“ se nekoná, protože bys měl mít ten kořenový certifikát na svém počítači.
    Užívej dne – možná je tvůj poslední.
    10.6.2008 12:51 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jsem rád když mě banka hýčká
    Třeba telefonní spojení a ověření fingerprintu? Sice je možný man-in-the-middle na to telefonní spojení, ale i tak je to o něco lepší než "se spoléhat na to, že první byl správný".

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.