3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Vadí mi spousta věcí, vše by se sem nevešlo, takže jen pár detailů...
Koupil jsem si tv kartu, tj. vcelku fajn, je to taková sranda od Gigabytu s čipy od Philipse a tunerem jak jsem zjistil, který není v linuxu podporovánTuner Philips TDA8275A Decoder chip Philips SAA7131E, Philips TDA10046ANo, to by mi ani tak nevadilo, je to má chyba (pravda, kontroloval jsem čipy a na tuner jsem nekoukal - jak to má člověk vědět, že?), na druhou stranu je o něm na netu zmínka již nějakou dobu, dokonce se na to i někdo vrhl, ale výsledek stále nikde.
Tiskni
Sdílej:
Jo, a když jsme u toho, by mě docela zajímalo proč programátoři šílí po "supergrafických" prostředích, které jsou funkčně zcela nahovno, jenom zbytečně zatěžují počítač.afaik po tom spise sili manazeri a ne programatori
ve Windows pracovat nemůžu, protože se tam nudím.Tak toto je asi najlepší argument pre linux, aký som zatiaľ videl
Tak berte počítač jako prostředek a ne cíl. Udělam, co chci a tradá na další činnost.
Co máte na mysli těma grafickejma udělátkama? Jako nepraktické znám jen Power cinema a spol. od Cyberlinku. K tv kartě Asus s čipsetem Philips SAA7133 (nebo 7134?) jsem to měl taky. Dávné ovládání k Atině AIW mi přišlo o dost schopnější, vyspělejší. Třeba už jen pro to, že je u PC pouze automatická detekce signálu..
Ad net: jakou máš vzdálenost k wifi hotspotu a podmínky?
Co že je s tou otočenou anténou? To by nešlo ji přikrejt tak, aby byla v závětří? Držim palce ... od vás neni do tý druhý vesnice vidět? Že by ses tam připojil sám? Máme 17dB yaginu, na wifině nastavenej sw útlum, čili máme čistější signál = lze s regulací pracovat.