Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Jo, a když jsme u toho, by mě docela zajímalo proč programátoři šílí po "supergrafických" prostředích, které jsou funkčně zcela nahovno, jenom zbytečně zatěžují počítač.afaik po tom spise sili manazeri a ne programatori
ve Windows pracovat nemůžu, protože se tam nudím.Tak toto je asi najlepší argument pre linux, aký som zatiaľ videl
Tak berte počítač jako prostředek a ne cíl. Udělam, co chci a tradá na další činnost.
Co máte na mysli těma grafickejma udělátkama? Jako nepraktické znám jen Power cinema a spol. od Cyberlinku. K tv kartě Asus s čipsetem Philips SAA7133 (nebo 7134?) jsem to měl taky. Dávné ovládání k Atině AIW mi přišlo o dost schopnější, vyspělejší. Třeba už jen pro to, že je u PC pouze automatická detekce signálu..
Ad net: jakou máš vzdálenost k wifi hotspotu a podmínky?
Co že je s tou otočenou anténou? To by nešlo ji přikrejt tak, aby byla v závětří? Držim palce ... od vás neni do tý druhý vesnice vidět? Že by ses tam připojil sám? Máme 17dB yaginu, na wifině nastavenej sw útlum, čili máme čistější signál = lze s regulací pracovat.
Tiskni
Sdílej: