Portál AbcLinuxu, 28. července 2025 01:30
Jden příklad za všechny - tisk na tiskárně až ke krajům papíru (bez bílých okrajů).Není to sice věc linuxového jádra, ale například mně tohle bez potíží již několik let funguje (HP Photosmart 7550).
Digitální tunery je več, kde by se mělo teda pořádně zapracovat.Kdyz jsem se na ne pred nejakou dobou dival, tak jsem nenasel zadnou DVB-T PCIe kartu, ktera by byla funkcni pod Linuxem a dala se v Cesku koupit. Vite o nejake?
Everything is supported by Linux.Řekl bych, že tahle věta si o zahlcení přímo říká
Nová verze SW je napsaná snad dokonce v JavěAle fuj psát soft pro osciloskop v Javě je pěkně nechutné (pokud to nezpracovává realtimově, tak beru zpět). Možná by šlo nainstalovat na Windows nějakou USB dumpovací vrstvu a zanalyzovat data, pokud se fakt posílá jen průběh, tak to bud jen něco jako bitmapa. Potom by už ovladač na Linux šel udělat lehko. Jinak oscík dobrej, to já mám ještě CRT, i když jsem si ho zprovoznil sám...
SW není realtime, pokud nepočítám cyklické stahování nasamplovaného průběhu.
Prakticky to funguje tak, že si SW na PC vyžádá z osciloskopu data a ten mu je poskytne buď jako screenshot vlastní obrazovky, nebo jako binárku s hodnotama z A/D převodníku x počet kanálů v rozsahu <1,6> (kanál může být vypnutý = nezobrazuje se, nebo jsou zobrazené až 4 záznamy z paměti). V té binárce pak kromě hodnot (nejspíš 16bit integer) jsou zaznamenané i nastavené rozsahy (časová základna a napětí). To je prakticky vše.
Vlastně jediný problém je vyžádat si z osciloskopu data. Zpracování nevidím jako zásadní problém. Naštěstí použití PC je jen bonus navíc a ne nutnost, ale i tak.
Ano, analyzovat komunikaci na Woknech by možné bylo, ale nenašel jsem na to čas. Mám teď EEE 901, která se bez Woken nedala koupit, takže mne to tolik netrápí.
Jinak oscík dobrej, to já mám ještě CRT, i když jsem si ho zprovoznil sám...
Nějaké info na webu by nebylo? Doma vyráběné záležitosti mne zajímají.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.