Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 17:40
V mém případě na laptopech/notebocích (zejména s AMD grafárnou) zatím nejvyšší spokojenost s Fedora.
Naopak přímo příšerné výsledky s Ubuntu jakmile je v compu AMD-grafika.
Pokud víte jak řešit problém s AMD-grafárnou, když nainstaluji Ubuntu, budu rád. Jako laik nevím co dělat, když se rozběhne instalace Ubuntu (například Lenovo, HP, ...) a potom již na monitoru je jen změť světelných bodů.
Klikátko přesně takovému uživateli nabídne cestu jak tím, že mu možnosti, které má, srozumitelně zobrazí a po výběru je převede do zápisu do konfiguračních souborů. A je celkem pochopitelné, že autoři klikátka omezí konfiguraci na oblast, kterou mají zpracovanou.Pane, buďto jste masochista, nebo blázen. V opačném případě nevíte o čem mluvíte. Viděl jste jak vypadají manuály sofistikovanějších věcí pro klikoidní software? Stoh papíru s 3x3 screenshotů ve kterém se prase vyzná. A to je s bídou zdokumentovaná jedna verze aplikace. Stačí drobná změna v menu a všechno může být zcela jinak.
Pane, buďto jste masochista, nebo blázen. V opačném případě nevíte o čem mluvíte. Viděl jste jak vypadají manuály sofistikovanějších věcí pro klikoidní software? Stoh papíru s 3x3 screenshotů ve kterém se prase vyzná. A to je s bídou zdokumentovaná jedna verze aplikace. Stačí drobná změna v menu a všechno může být zcela jinak.Nejsem ani masochista a ani blázen. A celkem dobře vím, jak vypadají manuály pro klikoidní software. A ani nechci nijak rozpoutat flame. Ale za uvedeným názorem si trvám. Myslím, že podstata je, že mám na mysli jiného uživatele než vy. Uživatele, který žádný manuál nečte. Stejně tak jako žádný manuál nečte naprostá většina uživatelů nového smarfonu, tabletu, nějaké moderní myčky, pračky nebo digitálního fotáku. Většina lidí od výrobce zařízení očekává, že mu při provozu potřebné informace zařízení sdělí. A v provozu počítačů tuhle cestu "nemusím si nic pamatovat, všechno najdu používání a procházením systému" asi nejvíce reprezentuje Apple a hodně i windows. A naprostá většina uživatelů, kteří jednak nechtějí o systému nic moc vědět a nechtějí se nic učit, jen systém používat tento přístup potřebuje.
No me OpenSuse bezelo stabilne vzdy tak max tyden, tak bych se moc neradoval :D
Tak to bude na case OpenSUSE zase vyzkouset :)
No to si nemyslim, mam jak nvidia tak ati, a kde4 mi jede nejlepe na intel grafice :)
Asi nejakej problem Suse :), v archu OK, mam to v praci a jede to v pohode :P
Už delší dobu mám na ntb Win7 a chtěl bych si zpáky nainstalovat nějakou distribuci GNU/Linuxu, ale nemůžu se rozhodnout jakou. Kdysi jsem používal Arch (2-3roky) a pak Debian(4-5 let). Teď testuji ve virtualboxu Fedoru, ale čím víc ji zkoumám, tím méně se mi do ní chce jít.
Bohužel se oSUSE nemám žádné zkusšenosti z praxe. Nebude nějaký zápisek o zkušenostech?
PS: zrovna při hladání informaci o SUSE (minulý týden?) jsem narazil na tvůj blog a popis přechodu z Fedory16 na suse...
Mě nové Gnome vůbec nevadí. Dokonce se mi ten styl práce i zamlouvá, ale Ubuntu mi sympatické není.
Mě tak jasná nepřipadá (z čistě subjektivních důvodů).
Marketing... Taky si říkám.
ale predstava, ze budu muset reinstalovat kazdy pulrok (Fedora 16, 17, 18), pokud budu chtit byt aktualni, se mi moc nelibi.To by se mi taky nelíbilo. Naštěstí to není potřeba, protože upgrade distribuce normálně funguje.
vačšina vecí sa dala spraviť z graf rozhrania a do terminalu sa človek moc často nepozrel. Pri archu mam pocit že som sa toho viac naučil o systéme.
Absurdita tohoto argumentu mne nepřestává fascinovat.
No yast … po dalším rebootu přeplácne tím co má on uložené.
Ach jo. Lidi, co si to pořád vymýšlíte ze nesmysly? Copak se při rebootu spouští nějaký YaST???
To by se asi bylo potřeba bavit o konkrétních souborech případ od případu. Třeba zrovna u toho nastavení sítě to IIRC většinou závisí na konfiguraci a je celkem jedno, jestli byla vytvořena YaSTem nebo ručně.
Poslední dobou bývá spíš problém s tím, že se konfigurační soubory při updatu nahradí novou verzí (např. protože nejsou označené jako noreplace
), ale to je věc, která se dá považovat za regulérní bug (a pár takových už jsem viděl hlášených a opravených). Z podobného soudku je perl-Bootloader
, který přepisuje menu.lst
podle /etc/sysconfig/bootloader
, ale tam je to podle všeho feature.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.