Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 11:16
Aneb soupis toho co jsem na forech, diskuzich, konferencich a chatech pochytil
Takže začnu Tím nejoblíbenějším:
sice se článek jmenuje deset důvodů, ale víc mě jich zatím nenapadá, doufám že mi s dalšími čtyřmi pomůžete
Jinak omlouvám se ještě za tak trochu provokativní nadpis, ale někde jsem si od nějaký lamy přečet 10 důvodů proč nepoužívat Linux, nebudu sem psát odkaz, je zbytečný mu ještě zvyšovat návštěvnost, byl to takovej tej JXD like článek, autor stejně jako JXD problematiku vůbec nezná, se systémem neumí a hraje si na chytrýho.
Troufám si říct, že jako letitej uživatel obou systémů už mohu mít tak trošku "objektivní" pohled na věc, jen ještě dodam, že doma mi windows už několik let nikde nejede, kromě PC klientů, který mam pořád reinstalovat, odvirovávat apod.
Tiskni
Sdílej:
sice se článek jmenuje deset důvodů, ale víc mě jich zatím nenapadá, doufám že mi s dalšími pěti pomůžeteAby jich tedy bylo dohromady 11?
Bohužel žádná hra, kterou bych si chtěl zahrát, nativně pro linux není.Tak nezevšeobecňujte stav her pod Linuxem...
Pro linux nativně existuje jen málo MMORPG,bohužel :(
A ty co by šly portovat (WoW,atd) ,tak jejich autoři na linux kašlou...
...
Mno,beru to i s té lepší stránky - alespoň jsem přestal hrát MMORPG a jedinou hrou,kterou si na linuxu někdy zahraji je Tremulous a mám teď o moc víc času ;)
Na to přece každý odpoví, že si nechce zahrát jednu z těch 400 her, ale řekne, že si chce zahrát svoji oblíbenou hru x.Na to přece každý odpoví, že se nechce vozit v jednom z těch 400 japonských aut, ale že chce svoji oblíbenou škodovku
když přijdu do obchodu, tak pravděpodobnost, že si vyberu zrovinka tu, která pod linux je, je dost maláKdyž přijdu do libovolného autosalonu, také je pravděpodobnost, že mi tam nabídnou Ferrari, dost malá
Na to přece každý odpoví, že se nechce vozit v jednom z těch 400 japonských aut, ale že chce svoji oblíbenou škodovkuLOL, fakt si myslis, ze je to vystizny priklad?
o Unixech je známo, že nebyly určeny na hry.UNIX byl určen k tomu, aby se na něm hrála hra Space Travel
Troufám si říct, že jako letitej uživatel obou systémů už mohu mít tak trošku "objektivní" pohled na věc, jen ještě dodam, že doma mi windows už několik let nikde nejede, kromě PC klientů, který mam pořád reinstalovat, odvirovávat apod.Tak mě tak napadá, co jim udělat na disku něco jako je na Thinkpadech? Prostě to rozdělit na 3 partišny. První systémová, druhá datová a třetí jako kopie systémové? Veškerá reinstalace by vypadala tak, že by se ve Slaxu udělalo dd if=/dev/hda3 of=/dev/hda1 a bylo by vystaráno. Navíc by to bylo u každého klienta jiné a přesto stejné. A pokud by se ta třetí partišna schovala, tak by to ani nemuseli rozbít...
Asi jsem se neměl v těch konfigurácích hrabatasi jsem se neměl v těch konfigurácích hrabat
- i když distribuce Linuxu obvykle obsahuje vše potřebné pro práci, občas musíte něco, díky balíčkovacímu systému, neskutečně složitě instalovat. Za to se naučíte příkazy su, make a exit a textová konzole vás bude doprovázet ve snech,??? Co timhle chtel basnik rici ...??? Kdyz balickovaci system, tak rpmbuild ci neco podobneho, ne?
- Linux dodržuje standardy stejně dokonale jako Microsoft, zkuste spustit webové stránky odladěné v IE7 třeba v Conqeroru a naopak a nebo acid test v obou,Kdyz uzivatel MS totalne zprasi stranku bez ohledu na standardy, tak se maji ostatni prizpusobit? Proc???
- u Linuxu jste ochuzeni o požitek z konfigurace firewallu (v tom se fakt radši nehrabte), antiviru, antispyware a deaktivace vyskakovacích oken a Active X,
- díky tomu, že za Windows XP (nebo Vista) zaplatíte, můžete na ně svobodně nadávat, což je v případě Linuxu zřejmě zakázané v nějakém paragrafu licence GNU-GPL.Huh? Proc by se nesmelo nadavat? Nadavat se klidne muze, jen je potreba pocitat s reakci bud "Tak to oprav, zdrojaky mas" nebo "A do bugzilly jsi to napsal?". A, pochopitelne, s poslanim do prislusnych mist, kdyz je odpoved v obou pripadech negativni
- díky tomu, že za Windows XP (nebo Vista) zaplatíte, můžete na ně svobodně nadávat, což je v případě Linuxu zřejmě zakázané v nějakém paragrafu licence GNU-GPL.Půjde to protlačit do GPLv3?
pretože nemám čas každú chvíľu kompilovať jadro
ani sa nechcem učiť programovať na to, aby som dokázal nainštalovať nejakú aplikáciu, to vo windowse mi stačí kliknúť na setup.exe a všetko sa nainštaluje samoPro BFU jsem napsal tohle. Ve Windows sice opravdu stačí kliknout na
setup.exe
(a pak se proklikávat přes další dialogy, většinou zbytečné), ale když vyjde aktualizace, je potřeba to udělat znova. Pro 50 nainstalovaných aplikací padesátkrát. BFU to většinou řeší tak, že neaktualizují a mají systém jak cedník.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.