Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.06 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Svobodný kancelářský balík ONLYOFFICE (Wikipedie) byl vydán ve verzi 9.0. Jak online Docs, tak i offline Desktop Editors. Přehled novinek také na YouTube.
Byla vydána nová verze 5.2.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
XLibre Xserver je fork X.Org Serveru. Enrico Weigelt včera oznámil vydání verze 25.0 se slovy "tento fork je nezbytným, protože je výslovným přáním většiny současné skupiny X.Org (IBM / Red Hat) opustit projekt, nechat ho navždy shnít a blokovat jakékoli podstatné příspěvky, natož nové funkce".
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Po dlouhé době jsem potřeboval zhlédnout jeden WMV stream. Ale bohužel, Mplayer 1.0rc2 se, jak jsem následně zjistil, s těmito streamy chová velice podivně. Některé nepřehraje vůbec, jiné v mizerné kvalitě, některé jsou kupodivu OK. Zvláštní na celé věci je to, že o dost starší verze Mplayeru - 1.0pre8 s tím nemá sebemenší problém (alespoň s těmi, které jsem zkoušel - včetně těch na czech-tv.cz, o kterých se zde již jednou debatovalo). Nemám čas ani náladu nad tím bádat a koneckonců WMV streamy pro mě nejsou nijak důležité. Mohl by mně ale někdo objasnit, v čem spočívá ta skvělá inovace ? :-). Děkuji.
Ano, mám nainstalováno vše co je třeba a vše je správně nastaveno...
size_confirm mismatch!: Xblabla Yblabla
Error while parsing chunk header
Failed, exiting.
Má někdo nápad, řešení, jak dělat jednoduše konverzi Webu do PDF, případně PostScriptu ? Podmínkou je, aby to umělo kaskádové styly na stejné úrovni jako dnešní moderní prohlížeče a šlo to používat neinteraktivně - ve scriptech.
Zkoušel jsem řadu nástrojů - mimo jiné např. html2ps, pak některá řešení napsaná v PHP atd..., ale bohužel výstup tak dobrý jako když např. tisknete do Postscriptu z Mozilly u žádného nebyl. Nabízí se myšlenka něco napsat nad jádrem Mozilly, ale to je na první pohled netriviální - nezabýval se něčím podobným někdo ?
Předem děkuji za přínosné náměty. :-)
Já vím, že tady o tom již kdosi psal. Ale v uplynulých dnech jsem měl konečně příležitost vidět několik dílů sitcomu The IT Crowd a přestože jinak tento žánr opravdu nemusím, toto konkrétní dílo mě opravdu dostalo (vlastně jsem se už dlouho tak upřímně nezasmál) :-). Byl jsem opravdu překvapen tím, jak autoři dokázali přesně vystihnout atmosféru :-).
Pokud se k tomu někdy dostanete a budete mít nějaký čas, nenechte si to ujít.
A pokud pak budete mít někteří chvílemi pocit, že kameraman stál občas ve vašem životě někde poblíž či že jste alespoň pár dní někdy pracovali v suterénu pro Reynholm Industries, další údajně chystané díly jsou možná pro vás...
Viz. take: http://www.channel4.com/entertainment/tv/microsites/I/itcrowd/
Potřebuju si vyvinout takové malé zařízení, které bude řídit jednočip. Vcelku jednoznačně jsem zvolil RISC jednočip Atmel AVR (konkrétně Mega16).
Nedavno mne trochu zatrnulo. Objevily se dalsi zpravy o ne prilis ruzove budoucnosti meho kapesniho pomocnika - PalmOS. Pravda, PalmSource ma plany na operacni system, zalozeny na Linuxovem jadru, ale pokud to s nim dopadne stejne jako s PalmOS 6, bude, jak se rika "vymalovano".
Možná popis této povedené taškařice někomu ušetří trochu času.
Dnes večer (nebo spíše už vnoci) jsem na svém domácím WiFi access pointu provedl pravidelné "yum update" a vzhledem k tomu, že součástí várky oprav byl i kernel